Сабақтың тақырыбы Мәтін. | Мектеп: №6 орта мектеп |
Күні:13.10.2016ж | Мұғалімнің есімі: Хнабаева Н. |
сынып: 3 «з» | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) | Оқушыларды мәтіннің белгілері ажыратуды пысықтау, оларды тиісті дауыс ырғағымен оқуға, мағынасын түсінуге үйрету; байланыстырып сөйлеу тілін, ақыл-ойын дамыту; адамгершілік, экологигиялық тәрбиелеріне баулу. |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: |
| Сұраққа жауап бере алады. Топтық жұмыста белсенді.Сұрақтар қояды. |
| Оқушылардың басым бөлігі: |
| Сұраққа жауап береді, сәйкестендіре алады. |
| Кейбір оқушылар: |
| Сұраққа жауап береді. Сурет бойынша жаңа сөзді пайдаланып диалог құрастыра алады
|
Тілдік мақсат | Оқушылар: - Сұрақ қойып, оған жауап бере алады -Оқыған мәтінін түсінеді,түсінігін айта алады.
|
| Негізгі сөздер мен тіркестер:
|
| Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: |
| Талқылауға арналған тармақтар: |
| Сұрақтарға жауап беру |
| |
Алдыңғы оқу | Досының нені жақсы көретінін айту. |
Жоспар | | |
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) | Ресурстар |
Басталуы (5 минут) | Ұйымдaстыру; сергіту сәті; топқa бөлу; БББ әдісі Психологиялық дайындық Қазақ тілі – өмірің де өлең де Қазақ тілі – тамыр жайған тереңге Қазақ тілі - - болашаққа жетелеп Ұрпақтарды танытады әлемге
| |
Ортасы (15 минут) | Үй тапсырмасын тексеру:5-жаттығу оқу, талдау. Жан-жақты білімдерін тексеру. Мәтін дегеніміз не? Оның қандай белгілері бар? Құрастырған мәтіннің тақырыбы қандай? Мәтін болу үшін нелер керек? Олар бір-бірімен байланасу керек пе? Сөйлемдерден құралып, бір негізгі ойды құрағанды не деп айтамыз? Жаңа материалмен жұмыс: а) оқулықпен жұмыс 9-ж. мәтінді оқу, қай ай екенін анықтау. 10-ж. Тірек сөздер арқылы мәтіннің мазмұнын табу, әңгімелеу. 11-ж. өлеңдерді мәнерлеп оқыту; өлеңнің мазмұнына қарай тақырыбын таңдау. ә) дәптермен жұмыс. Күн ретін жазу. Көркем жазу, 12-ж. Мәтінді оқу, мазмұнын ашу. а) Мәтінде не туралы айтылған?ә)Неліктен мәтінде екі азат жол бар?б) Мәтіндегі жолбарыс сөзін алмастырып тұрған сөздерді ата.в)Мәтіннің алғашқы бөлігін көшіріп жазу. 13-ж. Мәтін бөліктерін азат жолдан бастап көшіріп жаз. Мәтін кімдер туралы? 14-ж. мәтін тақырыбына сай келмейтін бөлікті алып тастап, көшіріп жазу. Ол бөлікті неліктен алып тастаймыз? Құрас -тырған мәтінге қандай ат қоюға болады? Балалар, бүгін біз не үйрендік? Үйге тапсырма: «Менің досым» тақырыбына шағын әңгіме құрастыру | Берілген сұраққа оқушы ұтымды жауап беру қажет.Әр жауапқа бір ұпай. Мәтін бойынша оқушылар бір –біріне қарама –қарсы сұрақтар дайындайды. Оқушылар бір-бірінің жазған тапсырмаларын тексереді.Дұрыс жазған оқушыны бағалайды. |
Аяқталуы (5 минут) | Балалар, бүгін біз не үйрендік? Үйге тапсырма: «Менің досым» тақырыбына шағын әңгіме құрастыру | Күнделіктеріне жазып алу. |
Қосымша ақпарат | | |
Саралау (10минут) | Бағалау (10минут) Бағалау парағы Смaйликтер, екі жұлдыз, бір ұсыныс Өзін өзі бaғaлaу
| Пәнаралық байланыс әдебиеттік оқу. |
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылартуралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |