kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Қазақстан рәміздері

Нажмите, чтобы узнать подробности

желбірегені»

Қазақстан Республикасының рәміздердері-бейне ролик

Әнді тыңдағанда,  бейне роликті көргенде кандай сезімде болдыңдар?

-Бүгінгі сабақ не туралы болады деп ойлайсыңдар?

- Ту, елтаңба, әнұран туралы.

-Жарайсыңдар! Балалар, бұлардың бәрін бір сөзбен рәміздер дейміз. Ендеше сабағымыздың тақырыбы:

«Қазақстан рәміздері»

Сабақ мақсаты:

 Мемлекеттік рәміздермен танысу, олар жайлы ақпарат алу, авторларымен танысу және рәміздерді құрметтеудің маңыздылығын түсіну.

1-тапсырма.Топтық  жұмыс  «Әткеншек» әдісі.

 Қалыптастырылатын дағдылар:

  • бірлескен жұмыс;
  • ойлау, шешім қабылдау.

Әткеншек әдісінің тапсырмасы

1. Оқушылар шағын топтарға бөлінеді.

2. Әрбір топқа тақырыпқа қатысты жазылған сұрағы бар оқу плакаты беріледі. Әрбір плакатта әртүрлі сұрақтар болуға тиіс.

1) Туда

2) Әнуран

3) Елтаңбаны  

3. Оқушылар топтарында жұмыс істейді, бұл ретте оларға бастапқы сұраққа негізделген өздерінің жауаптарын, ойлары мен идеяларын жазуға берілген регламент сақталуы керек.  

4. Бұдан кейін өздерінің жауаптарын оңай тануы үшін әрбір топқа түрлі-түсті қалам беріледі.

5. Берілген уақыт аяқталған соң оқушылар басқа сұрағы бар келесі плакатқа көшеді.

6. Олар алдыңғы топтың жауаптарын оқиды және олармен келісетіндігін  немесе келіспейтіндігін талқылайды. Егер олар келіскен жағдайда, құстұмсық қояды. 7. Осыдан кейін оқушылар қойылған сұрақ бойынша қосымша мәлімет жазады.

«От шашу» әдісі. «От шашу» әдісі арқылы топтар бірін-бірі бағалайды

Бағалау критерийлері

Дескриптор

Тәуелсіз мемлекеттің негізгі белгілерін біледі

Тәуелсіз мемлекеттің негізгі белгілері туралы әңгімелейді

Белгілердің мағынасын сипаттайды

Белгілердің мағынасын сипаттайды

Рәміздердің авторларын біледі

Рәміздердің авторларын атайды

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Қазақстан рәміздері»

Қысқа мерзімді жоспар

Пән : Дүниетану

Мектеп:№57 жалпы орта мектеп

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі

Тарих беттерінен

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Ибадулаева Ш.С.

Сынып: 1-сынып

Қатысқандар:

Қатыспағандар:-

Сабақтың тақырыбы

Қазақстанның рәміздері

Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.3.5.2 Тәуелсіз мемлекеттің негізгі белгілері туралы әңгімелеу

1.3.5.1.Қазақстан Республикасының рәміздерін өзге елдердің рәміздерінен ажырату

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар: Қазақстан республикасының рәміздерін біледі

Көптеген оқушылар:Қазақстан Республикасының рәміздерін өзге елдердің рәміздерінен ажыратады

Кейбір оқушылар: ҚазақстанРеспубликасының рәміздерінің авторларын

атайды

Бағалау критерийлері

1.Тәуелсіз мемлекеттің негізгі белгілерін біледі

2.Тудың маңызын анықтауды үйренеді

3.Қазақстан Республикасының рәміздерін өзге елдердің рәміздерінен ажыратады

Ойлау дағдылары

Білу

Түсіну

Қолдану

Тілдік мақсат:

Пәнге қатысты лексикология мен терминология

Мемлекеттік рәміздер- государственные символы-

Ту-флаг-flag

Гимн-әнұран-anthem

Елтаңба-герб-gerb

Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер

Тәуелсіз мемлекет дегеніміз не?

Қандай мемлекеттік рәміздерді білеміз?

Мемлекеттік рәміздерді қай жерлерден көруге болады?

Құндылықтарға дарыту

Біз ортақ тарихи мұрамызды мұқият сақтайтын боламыз.

Өз елінің және өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау

Пәнаралық байланыстар

Музыка, тарих, көркем еңбек

АКТ қолдану дағдылары

Бейнефильм,слайд, үнтаспа

Бастапқы білім

Мен қазақпын , ауыз әдебиеті ,Толағай батыр

Сабақ барысы


Сабақтың жоспарланған

кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы


3 минут





2 минут


Психологиялық ахуал: Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру мақсатында)

Шеңбердегі қошемет. Шеңбер ішінде танымал тұлғаға қошемет көрсеткендей сыныптасына ыстық лебіздерін білдіріп барлығы қошеметтейді және бүгінгі күнге сәттілік тілейді

Топқа біріктіру.«Мозаика» әдісі

Суреттерді құрастырып топқа бөліну

1-топ Ту

2-топ Әнұран

3-топ Елтаңба


Сабақтың ортасы


3 минут















10 минут



Тыңдалым

айтылым

жазылым

«Миға шабуыл» әдісі (өткен тақырыпты пысықтап, жаңа тақырыпты ашу мақсатында )

Ибрагим Ескендірдің орындауындағы «Көк тудың желбірегені»

Қазақстан Республикасының рәміздердері-бейне ролик

Әнді тыңдағанда, бейне роликті көргенде кандай сезімде болдыңдар?

-Бүгінгі сабақ не туралы болады деп ойлайсыңдар?

- Ту, елтаңба, әнұран туралы.

-Жарайсыңдар! Балалар, бұлардың бәрін бір сөзбен рәміздер дейміз. Ендеше сабағымыздың тақырыбы:

«Қазақстан рәміздері»

Сабақ мақсаты:

Мемлекеттік рәміздермен танысу, олар жайлы ақпарат алу , авторларымен танысу және рәміздерді құрметтеудің маңыздылығын түсіну.

1-тапсырма.Топтық жұмыс «Әткеншек» әдісі.

Қалыптастырылатын дағдылар:

  • бірлескен жұмыс;

  • ойлау, шешім қабылдау.

Әткеншек әдісінің тапсырмасы

1. Оқушылар шағын топтарға бөлінеді.

2. Әрбір топқа тақырыпқа қатысты жазылған сұрағы бар оқу плакаты беріледі. Әрбір плакатта әртүрлі сұрақтар болуға тиіс.

1) Туда

2) Әнуран

3) Елтаңбаны

3. Оқушылар топтарында жұмыс істейді, бұл ретте оларға бастапқы сұраққа негізделген өздерінің жауаптарын, ойлары мен идеяларын жазуға берілген регламент сақталуы керек.

4. Бұдан кейін өздерінің жауаптарын оңай тануы үшін әрбір топқа түрлі-түсті қалам беріледі.

5. Берілген уақыт аяқталған соң оқушылар басқа сұрағы бар келесі плакатқа көшеді.

6. Олар алдыңғы топтың жауаптарын оқиды және олармен келісетіндігін немесе келіспейтіндігін талқылайды. Егер олар келіскен жағдайда, құстұмсық қояды. 7. Осыдан кейін оқушылар қойылған сұрақ бойынша қосымша мәлімет жазады.

«От шашу» әдісі. «От шашу» әдісі арқылы топтар бірін-бірі бағалайды

Бағалау критерийлері

Дескриптор

Тәуелсіз мемлекеттің негізгі белгілерін біледі

Тәуелсіз мемлекеттің негізгі белгілері туралы әңгімелейді

Белгілердің мағынасын сипаттайды

Белгілердің мағынасын сипаттайды

Рәміздердің авторларын біледі

Рәміздердің авторларын атайды


АКТ, интербелсенді тақта, үнтаспа














Плакат, түрлі-түсті маркер, стикер

3 минут









10 минут























Айтылым және жазылым









5 минут




5 минут











4 минут


Сергіту сәті

"Мен қазақпын"


2-тапсырма Жеке жұмыс. (Қалыптастырушы бағалау: қолдау-қолпаштау: жарайсың, керемет)

«Суреттер сөйлейді» әдісі (Оқушылардың танымдық қабілетін дамыту мақсатында)


Балаларға суреттер таратылады, ол суреттерде бірнеше елдің тулары бейнеленген, ішінен еліміздің туын тауып, көркем етіп бояу.

Саралауға арналған тапсырма: Қалған тулар қай мемлекетке тиесілі екенін анықтау.

Бағалау критерийлері

Дескриптор

Қазақстан Республикасының

рәміздерін өзге елдердің рәміздерінен ажыратады

Қазақстан Республикасының мемлекеттік туын табады

Туды көркем етіп бояйды

Басқа елдердің туларын анықтайды


3-тапсырма. Жұптық жұмыс "Мен шебермін" әдісі

( балалардың шығармашылығын дамыту мақсатында) балалар өз жұбымен туын жасайды. Смайликтер арқылы бағалау.

Кері байланыс «Доп лақтыру»-әдісі

Мұғалім допты лақтырып оқушыға сұрақ қояды

-Мемлекеттік рәміздерді ата

Оқушының жауабы

-Ту ,әнұран,елтаңба

Жауап берген оқушы келесі оқушыға допты лақтырып сұрақ қояды

-Тудың авторын ата

Солай сұрақ-жауап жалғаса береді

Рефлексия «Плюс-минус-қызықты»-әдісі

Уақытқа қарай бұл жаттығуды ауызша да, жазбаша да орындауға болады.  Жазбаша орындағанда үш бағанды кестені  толтыру ұсынылады:


«Плюс» - оң әсер еткен фактілерді, алған, білімдері жайлы жаза алады;

«Минус» - “қолымнан келмей жатыр” немесе “ түсініксіз болып тұр ” деген ойларын жазады.

«Қызықты»- деген бағанға өздеріне не қызықты болды немесе не жайында көбірек білгісі келетінін сұрақ түрінде де жасаса болады.












Интербелсенді тақта.

Саралау - оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?


Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Саралау кезінде қабілеті жоғары оқушылар өзге мемлекеттердің туларын анықтауда белсенділік танытып көрінді.

Қолдауды қажет ететін оқушылар мемлекеттік рәміздерді анықтауда белсенділік таныттып көрінді.


Оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін «Смайликтер», «От шашу», «Доп лақтыру», «Плюс+минус+қызықты»,қолдау-қолпаштау:жарайсын!,керемет!,өте жақсы!-әдістерін пайдаланамын.

АКТ:бейнефильм,үнтаспа,слайд,сергіту сәті ,смайликтер.

Пәнаралық байланыс:музыка,тарих,көркем еңбек.

Құндылықтарды дарыту:Біз ортақ тарихи мұрамызды мұқият сақтайтын боламыз.




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Қазақстан рәміздері

Автор: Ибадулаева Шырын Сафаргалиевна

Дата: 23.02.2018

Номер свидетельства: 459120
