kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Екі таңбалы санды екі таңбалы санға бөлу.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Білімділік – екі таңбалы санды екі таңбалы санға бөлу тәсілін үйрету,оны пысықтай                     

                                түсу,меңгерту,игерту.Есептерді түрлендіру және салыстыру; Ауызша 

                                көбейту  және бөлу дағдыларын қалыптастыру, фигуралардың

                                периметрін,ауданын,көлемін  табуға дағдыландыру;

            Тәрбиелік – көктем мезгілінде болатын алғашқы мейрамды айта отырып,

                                оқушылардың эстетикалық талғамын арттыру, табиғатты қорғай білуге

                                үйрету, анасын сүюге, құрметтеуге тәрбиелей отырып еңбекке баулу.

            Дамытушылық – оқушыларды логикалық ойлау қабілетін, зейінін дамыту

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Екі таңбалы санды екі таңбалы санға бөлу.»

МАТЕМАТИКА ( 3-класс)


Сабақтың тақырыбы: Екі таңбалы санды екі таңбалы санға бөлу.

Сабақтың мақсаттары:

Білімділік – екі таңбалы санды екі таңбалы санға бөлу тәсілін үйрету,оны пысықтай

түсу,меңгерту,игерту.Есептерді түрлендіру және салыстыру; Ауызша

көбейту және бөлу дағдыларын қалыптастыру, фигуралардың

периметрін,ауданын,көлемін табуға дағдыландыру;

Тәрбиелік – көктем мезгілінде болатын алғашқы мейрамды айта отырып,

оқушылардың эстетикалық талғамын арттыру, табиғатты қорғай білуге

үйрету, анасын сүюге, құрметтеуге тәрбиелей отырып еңбекке баулу.

Дамытушылық – оқушыларды логикалық ойлау қабілетін, зейінін дамыту.

Сабақта қолданылатын әдістер:

а) интерактивті тақта;

ә) түсіндіру;

б) сұрақ – жауап;

в) талдау – жинақтау;

г) практикалық жұмыс

Сабақта қолданылатын көрнекіліктер мен құралдар: оқулық, интерактивті тақта,

ойындар т.б.

Сабақтың барысы:

І. Психологиялық дайындық. (Оқушылардың сабаққа зейінін тоқтату).

ІІ. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.

  • Балалар, бүгін біздің сабағымызда қонаққа апайлар келіп отыр, олар біздің математика сабағымыз қалай өтеді, сіздер осы уақытқа дейін не үйреніп, не білетіндеріңізді, есептерді шығара аласыздар ма соны қарайды. Сондықтан сабағымызға жақсы қатысайық. Ал, біздің бүгінгі сабағымыз екі таңбалы санды екі таңбалы санға бөлу және ауызша көбейту ,бөлу дағдыларын қалыптастыру ,фигураның P, S, V табуға дағдыландыруды игерту,сонымен қатар сабағымыз көктем мезгілінің алғашқы мейрамы 8 наурызбен байланысты болады. Бұл мейрамда біз аналарымызға гүл сыйлаймыз. Міне, бүгінгі математика сабағында да қай қатар ең әдемі гүлдерді көп жинаса, сол қатардың балдары аналарын жақсы көретінін көрсетіп, жақсы бағаларға ие болады және бұл математика сабағы болғандықтан бұл гүлдер ұпай ретінде сабақ соңында есептеліп, қорытындыланады. (қызыл гүл-10 ұпай, көк-5 ұпай, сары – 1 ұпай)

ІІІ. Алдымен дәптерлеріңді ашып күннің жадын жазып қойыңыздар, ал мен оған дейін үй тапсырмаларыңызды тексеріп шығайын.

ІV. Математикалық диктант. (көбейту кестесін қайталату)

V.Оқулықпен жұмыс (№1 есеп,153-бет)

Интерактивті тақтада жазылған тапсырмалармен жұмыс

25.3=75 32.3=96 84:12=7

66:22=3 87:29=3 21.4=84


№3есеп

Көкшетау т.-800км

Алматы т.-?4 есе қысқа

Оңтүстік Қазақстан т.-?3есе ұзын

Ш:800:4=200(км)

200.3=600(км)

Ж:600км

№4 есеп

49:7-7=0 29.2-29=29 39+13.3=78

59-19.3=2 17.4-60=8 75:5-15=0

№6 есеп

36,37,38,39,40,41,42,43,44,45,46,47,48,49,50

VІ.Сергіту сәті («Ертегілер елінде»әуенін тыңдату)

VІІ.Қосымша тапсырмалар







Р=12см Р=13см Р=20см

S=9см S=20см S=24см

Р=6см Р=26см Р=10см

S=20см S=42см S=13см


(үш қатарға да төмендегідей сұрақтар қойылады)

  • Бұл фигуралар туралы не білесіңдер?

  • Атын ата

  • Неше төбесі бар, неше бұрышы, неше қабырғалары бар?

  • Олардың қандай ерекшеліктері бар?

ә) осы фигуралардың Р,S табыңыздар.(дұрыс жауабын көрсету)

VІІІ


Төбелер саны-8

Жақтар саны-6

Қырлар саны-12

4см V=?

3см 2см



ІХ. 4=4*4*4=64 7=7*7=49

2=2*2*2=8 8=8*8=64

3=3*3*3=27 9=9*9=81


Х. 1

6 бөлігін тап

Тооп76

24сағ 48мин 54теңге 36см


24:6=4(сағ) 48:6=8(сағ) 54:6=9(теңге) 36:6=6(см)

ХІ. В


Д С Бесбұрыш-АДВСК

Төртбұрыш-АДСК,АДВС

Үшбұрыш-ДВС,АДС,АСК

А К


ХІІ. Үй тапсырмасын беру. (№2,5,153- бет)

ХІІІ. Қорытындылау. (Гүлдерден жиналған ұпайларын есептеу)

ХІV. Оқушыларды бағалау.

ХV. Интерактивті тақтада Жарайсыңдар! деген сөзді шығарып алу үшін төмендегі сандарды 3-ке бөлу керек

369,936,639,903,630,969

Келесі сандарды 2-ге көбейту керек

123,234,412,330,204,432


Интерактивті тақтада төмендегідей жазу шығады

Қош, балалар, сәт-сапар!

Үлгiлi бәрің болыңдар

Жақсы окып әрқашан

Тек «5» -тiктi алыңдар.

Сау болыңыздар!















Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс

Скачать
Екі таңбалы санды екі таңбалы санға бөлу.

Автор: Буранбаева Айгуль Алдабергеновна

Дата: 09.05.2017

Номер свидетельства: 413960
