Екі таңбалы санды екі таңбалы санға бөлу 78:26,88:44
Екі таңбалы санды екі таңбалы санға бөлу 78:26,88:44
Тақырыбы: Екі таңбалы санды екі таңбалы санға бөлу 78:26,88:44
Мақсаты: 1. екі таңбалы санды екі таңбалы санға бөлу тәсілін қарастыру
2. Логикалық ой-өрісін дамыту
3. Ұқыптылыққа тәрбиелеу
Сабақ типі: аралас сабақ
Әдісі: СТО, ОЖӘТ, АКТ, ТДОЖ, ОК, ОүБ
Көрнекілігі: суреттер, кестелер, дидактикалық ойынға арналған заттар,
ББҮ кестесі, «Саяхат» ойынына қажет паровоз, вагондар.
Барысы:
I Ұйымдастыру кезеңі:Топқа геометриялық фигуралар арқылы бөліну,бір-төрт таңбалы сандар, разрядтарды еске түсіру.Ынтымақтастық атмсферасын құруға ниеттену.Топ басшысын сайлау. Сөздің бастапқы әріптерімен «Біз бүгін қандаймыз?» ұранын ойластыру.(бәрін білеміз- біргеміз, ойланамыз,оқымыстымыз, есепке жүйрікпіз, мықтымыз)
Сабаққа дайындық:
«Сұрақты қағып ал»-көбейту кестесін қайталау,
«Кім жылдам?»-логикалық, лездеме сұрақтар
II Үй тапсырмасын тексеру
Топ басшысын топтағы үй тапсырмасының орындалуын бақылайды, жұптағылар жауаптарын тексереді.
III Білімді тексеру кезеңі: Қандай есептерді шығарып жүрміз?-Бір таңбалы сандарға көбейту, бөлу. (әр тапсырма орындау арқылы вагондарды жалғап, саяхатқа дайындалу)
Үш таңбалы санды бір таңбалы санға көбейту,бөлу
224:2 969:3 846:2 693:3- топтық жұмыс: Көбейту, бөлу тәсілдерін түсіндіре отырып, есепті шығару. Шапалақ, ым арқылы бағалап отыру.
Просмотр содержимого документа
«Екі таңбалы санды екі таңбалы санға бөлу 78:26,88:44»
3-сынып. Математика
Тақырыбы:Екі таңбалы санды екі таңбалы санға бөлу 78:26 ,88:44
Мақсаты: 1. екі таңбалы санды екі таңбалы санға бөлу тәсілін қарастыру
2. Логикалық ой-өрісін дамыту
3. Ұқыптылыққа тәрбиелеу
Сабақ типі:аралас сабақ
Әдісі:СТО, ОЖӘТ, АКТ, ТДОЖ, ОК, ОүБ
Көрнекілігі:суреттер, кестелер, дидактикалық ойынға арналған заттар,
ББҮ кестесі, «Саяхат» ойынына қажет паровоз, вагондар.
Барысы:
I Ұйымдастыру кезеңі:Топқа геометриялық фигуралар арқылы бөліну,бір-төрт таңбалы сандар, разрядтарды еске түсіру.Ынтымақтастық атмсферасын құруға ниеттену.Топ басшысын сайлау. Сөздің бастапқы әріптерімен «Біз бүгін қандаймыз?» ұранын ойластыру.(бәрін білеміз- біргеміз, ойланамыз,оқымыстымыз, есепке жүйрікпіз, мықтымыз)
Сабаққа дайындық:
«Сұрақты қағып ал»-көбейту кестесін қайталау,
«Кім жылдам?»-логикалық, лездеме сұрақтар
II Үй тапсырмасын тексеру
Топ басшысын топтағы үй тапсырмасының орындалуын бақылайды, жұптағылар жауаптарын тексереді.
III Білімді тексеру кезеңі:Қандай есептерді шығарып жүрміз?-Бір таңбалы сандарға көбейту, бөлу. (әр тапсырма орындау арқылы вагондарды жалғап, саяхатқа дайындалу)
Үш таңбалы санды бір таңбалы санға көбейту,бөлу
224:2 969:3 846:2 693:3- топтық жұмыс: Көбейту , бөлу тәсілдерін түсіндіре отырып, есепті шығару. Шапалақ, ым арқылы бағалап отыру.