kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"Дұрыс тамақтана біл"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Тамақтану ережесі.Дұрыс тамақтана білу.Зиянды зиянсыз тамақтарды ажырата білу.Тамақ ішер алдында қол жуу.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"Дұрыс тамақтана біл"»

Қысқа мерзімді жоспар

Пән: Дүниетану

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Дені саудың жаны сау

Бөлімше: Денсаулық пен қауіпсіздік

Мектеп: 20 жалпы орта білім беретін мектеп




Күні:

Сынып: 2-сынып



Мұғалімнің аты-жөні: Каримова С.К.





Сабақ тақырыбы:

Дұрыс тамақтана біл

Оқу мақсаты:

2.1.4.1.Түрлі дереккөздер негізінде пайдалы және зиянды тағамдардың арасындағы айырмашылықтарды анықтау

Сабақ мақсаттары:

  1. Пайдалы және зиянды тағамдардың арасындағы айырмашылықтарды атайды.

  2. Дұрыс тамақтану және салауатты өмірдің маңыздылығын әңгімелейді.

  3. Түрлі дереккөздерді зерттей отырып, пайдалы тағамдардың маңыздылығын дәлелдейді.

Тілдік мақсаттар


Пәнге тән лексика мен терминология:

Тамақтану,денсаулық,пайдалы тағамдар, тамақтану пирамидасы.

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен сөз тіркестері:

  • Адамдар не үшін тамақтанады?

  • Қалай дұрыс тамақтану керек?

  • Қандай тағамдар ағзаға зиянды?

  • Қандай тағамдар дәруменге бай?

Құндылықтарды дарыту


Ынтымақтастық (топтық жұмыс барысында)

Еңбек пен шығармашылық(жеке, топтық жұмыс кезінде)

Пәнаралық байланыстар

Сауат ашу (тағам түлерін айтқан кезде )


Бастапқы білім

Пайдалы тағамдарды біледі.



Сабақ барысы


Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы


3 минут





Ұйымдастыру бөлімі:

І. Ширату. Сиқырлы қорапша

Оқушылар шеңбер болып тұрады.

-Сиқырлы қорапшадан көкөніс, ұн өнімдері, жемістердің суреттерін таңдап алады.

-Балалар біздің қолымызда қандай тағамдардың суреттері бар?

-Олар адам денсаулығына пайдалы тағамдар ма?

-Қандай пайдалары бар?

-Олай болса балалар қолымыздағы суреттер арқылы 3 топқа бөліне қояйық.


Топқа бөлу

І топ.Көкөністер

ІІ топ.Ұн өнімдері

ІІІ топ.Жемістер

- Енді балалар адам денсаулығына барлық тағамдар пайдалы ма?

-Адам денсаулығына зиянды қандай тағамдар бар?

-Олай болса балалар біз бүгін сендермен «Дұрыс тамақтана біл» атты тақырыбымызбен танысамыз.


Сабақ мақсатымен таныстыру.






Сурет қималары.

Сабақтың ортасы



4 мин












8 мин























1 мин








6 мин


































1 мин







3 мин



















3 мин
























3 мин










3 мин

II.Жаңа сабақ Ұжымдық жұмыс

Видеоролик көрсетіледі. Денсаулық. Дұрыс тамақтану.

  • Балалар бейнероликтен не көріп тұрсыңдар?

  • Денсаулығымыз жақсы болу үшін не қажет?

  • Біз не үшін тамақтанамыз?

  • Қандай тағам түрлері дәруменге бай?

  • Қандай тағамдар ағзаға зиянды?

  • Сау болып өсу үшін кандай тағамдарды тұтыну керек?


Қ.Б: мұғалімнің қолпаштауы.


Оқулықпен жұмыс

Жұптық жұмыс. Дереккөздер бойынша саралау.

Оқушылар оқулықтағы суретке қарап жұп бойынша жұмыстанады. Әр жұп суреттен өз топ атауларына байланысты тағам атауларын тауып, суретін салады, маңыздылығын дәлелдейді.

І топ.Көкөністер

ІІ топ. Ұн өнімдері

ІІІ топ. Жемістер











Қ.Б: «Шапалақтау» әдісі арқылы бағалауы.





Топтық жұмыс. Тамақтану пирамидасы. Тапсырма бойынша саралау.



А тобы–  Пайдалы және зиянды тағамдардың арасындағы айырмашылықтарды атайды.

В тобы- Дұрыс тамақтану және салауатты өмірдің маңыздылығын әңгімелейді.

С тобы –Түрлі дереккөздерді зерттей отырып, пайдалы тағамдардың маңыздылығын дәлелдейді.



Қ.Б: «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» әдісі арқылы бағалау



Сергіту сәті.

 Ендi бiз демаламыз,
Айналаны шоламыз.
Қол - аяқты кезекпен,
Оңға - солға созамыз.
Күн шыққанда сүйiнiп,
Бәйшешектей иiлiп,
Бiз тынығып аламыз.
Жиi - жиi жаттығып,
Үлкен кiсi боламыз.


Дәптермен жұмыс жеке жұмыс «Ойлан тап»

1-тапсырма: Салат жасауға қажетті көкөністі боя.



















2 -тапсырма: Супермаркет сөрелерінде әр алуан азы-түліктің түрлері тұр. Олардың арасынан денсаулыққа пайдалысын тауып, жанына ѵ белгісін қой.

Қ.Б:Мұғалім қолпаштауы



(Т) Жеке жұмыс. «Кім жылдам әдісі»бойынша тамақтану ережесін құрастырады.

Таңғы ас, түскі ас, кешкі аста ішілетін тағамдардың ережесін құрастырады.


Қ.Б: Жұпта бірін –бірі бағалау«Сақина» әдісі арқылы бағалау



Қалыптастыруға бағалау арналған тапсырма

Бағалау критерий: пайдалы тағамдарды және зиянды тағамдарды ажыратады.

Тапсырма: Адамның өсуі үшін тамақтанудың пайдасы туралы әңгімеле.






Дескриптор

- адам ағзасына пайдалы тағамдарды белгілейді;

- адам ағзасына зиянды тағамдарды анықтайды;

- адам үшін тамақтанудың пайдасын түсіндіреді.








Бейнеролик

http://imektep. Kz. www//yootu.be/5ugKBKa mvs
















Оқулық 51 бет






суреттер



















Балаларға әртүрлі тағам, көкөніс, ұннан жасалған тағамдар және жемістер, тәттілер суреттері үлестіріледі.







Оқулық 51 бет


Тамақтану пирамидасы ның суреті


































Дәптер 40 бет.






































Қалыптастырушы бағалау жинағы 2018-2019жыл.









Сабақтың соңы











5 минут




Қорытынды «Еркін микрофон» әдісі жүргізіледі.

1.Тағамдарды қандай екі топқа бөлеміз?

2.Пайдалы тағамдарды ата?

3.Зиянды тағамдарды ата?

4.Қандай тағамдар дәруменге бай?

5.Адамдар денсаулығы жақсы болу үшін не істеу керек?


Қ.Б: Мұғалімнің мадақтауы.


Рефлексия «Алма ағашы»

Алма суретін таратып беремін.

Бүгінгі сабақты түсінсе алманы жасыл түске, қиналған тұстарым болды десе сары түске, түсінбедім деген оқушылар қызыл түске бояйды.


– толық түсіндім

– әлі де көмек керек

түсінбедім





Саралау- оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы



Сергіту сәті

Топтық жұмыс.

Тапсырма әдісі бойынша саралау

А тобы–  Пайдалы және зиянды тағамдардың арасындағы айырмашылықтарды атайды.

С тобы –Түрлі дереккөздерді зерттей отырып, пайдалы тағамдардың маңыздылығын дәлелдейді.



Мұғалімнің бағалауы

Мадақтама сөздер

«Шапалақтау»әдісі

«Екі жұлдыз, бір ұсыныс» әдісі

«Сақина» әдісі






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
"Дұрыс тамақтана біл"

Автор: Каримова С.К

Дата: 09.06.2019

Номер свидетельства: 514025
