Пән:қазақ тілі Тақырыбы:Дауыссыз к мен г | Мектеп:№1 орта мектеп |
Күні:19.10.17ж | Мұғалімнің есімі:Копбергенова К.М. |
СЫНЫП: 2 «А» | Қатысқандар саны: 22 | Қатыспағандар: 0 |
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) | 2.1.3.1 - күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысу 2.2.3.1 - мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру 2.3.4.1 – мұғалімнің көмегімен тірек сөздерді, сөйлем, суреттерді пайдаланып, қарапайым постер құрастыру 2.4.1.3* - дауыссыз дыбыс түрлерін ажырату және емлесін сақтап жазу |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: |
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
|
Кейбір оқушылар: |
|
Бағалау критерийі | Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. |
Ресурстар | Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, кәмпиттер |
Әдіс-тәсілдер | Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия. |
Пәнаралық байланыс | Әдебиеттік оқу, қазақ тілі |
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) | Ресурстар |
Басталуы 5 минут | Психологиялық ахуал қалыптастыру: Қазақ тілім-өз тілім,ана тілім, Абай,Мұхтар сөйлеген дана тілім. Қастерлейді ұл-қызың мәңгі сені, Болашағым,бақытым,дара тілім! Оқушыларға әріптер жазылған парақтар таратылады,соның ішінде жасырынған сөздерді табу арқылы 3 топқа бөлінеді. | Достық,ынты мақ,бірлік |
Үй тапсырмасы | 40.Мақалдың мазмұнын сұрау,сұрақтар қою | Оқушылар жауап береді |
Ортасы 20 минут | Білу және түсіну 10 минут Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады. Дәптермен жұмыс. 41. Өлеңді мәнерлеп оқып,негізгі ойды анықтайды және қарамен жазылған сөздерді көшіріп жазып,өзгеріске ұшыраған дыбыстардың себебін айтады. 42.Тақтамен жұмыс.Көп нүктенің орнына к.г әріптерінің тиістісін қойып,өлеңді көшіріп жазу. Оқушылардан авторы туралы мәлімет сұрап кетемін. | Оқушылар өз ойларын айтады. Оқушылар өз ойларын ортаға салады. |
Сергіту сәті 2 минут | Графикалық диктант.Иә немесе жоқ деп жауап береді 1.Дыбыстар екіге бөлінеді 2.Ы,і дыбыстары дауыссыз дыбыс 3.Қатаң,ұяң,үнді дауыссыз дыбыстар 4.Қазан- қыс айы 5.Қоян жыртқыш аң емес Көңілді шумақ.Оқушылар әріптер арасындағы сандарды қосып оқу арқылы шумақ шығаруы тиіс. 1.Піл к3-ті Піл к3-ті емес Тіл күшті. 2.6-н балдақ қол сәні, Әшекей т10 сәні. 3.4-еу түгел болса,төбедегі келер, 6-ау ала болса,ауыздағы кетер. 1.Піл к3-ті Піл к3-ті емес Тіл күшті. 2.6-н балдақ қол сәні, Әшекей т10 сәні. 3.4-еу түгел болса,төбедегі келер, 6-ау ала болса,ауыздағы кетер. | Оқушыларға слайд арқылы графикалық диктант көрсетіліп тұрады сонда жазылған сұрақтарға иә немесе жоқ деп жауап береді. Интербелсенді тақтадан көрсетіліп тұрады. |
Топтық жұмыс Кім шапшаң? | 43.Бос торкөздерге тиісті әріпті қою арқылы мақалды табу, К дыбысынан аяқталған сөзге і дыбысын қосып,сөйлем құрап жазу. 3 топ өз топтарының аталу себебіне байланысты бүгінгі тақырыпты постер қорғау арқылы қорытады. | Бірлігі,тірлігі |
Аяқталуы 20 минут | Рефлексия.Бағалау. | кәмпиттермен |
Үйге тапсырма: 45-ж, 59-бетте. |