3. Ал енді осы дауыссыз патшалы?ыны? ішінде (У) дыбыс ?те ерке бала екен. Бірде дауыссыз ?атарына, бірде дауысты ?атарына кіріп кетеді екен (?згереді). Ал, одан бас?а ?я? мен ?ата? ауылыны? ішінде Б мен П дыбыстары ерегісіп ?алады екен. С?з со?ында мен келем, мен келем жазыламын деп. Сол себептен біз б? л екі дыбысты жеке алып екеуін ?діл шешіп, с?з со?ында келетінін бай?атайы?.
4. ?уелі, оларды? жазылуын бай?ап, д?птерге к?ркем етіп т?сіреміз.
К?ркем жазу (1 минут). Кезекшімен ж?мыс
Б, П.
5. Осы Б,П дыбысына келетін бірнеше с?з айтайы?. Бор, бала, балы?, піл, парта, пыша?.
6. Ал, енді бірінші ауыл?а патша екі немересін ертіп келіп, ?з орындарын табу?а, к?з жеткізуге, ертіп келді.
Сабақтың мақсаты; Фигураның ауданынын оның өлшемдері арқылы және полетканың көмегімен табу тәсілдерін пысықтау. Шапшаң,тез шығаруға тәрбиелеу.Табиғатты сүйюге тәрбиелеу.
Сабақтың мақсаты; Аудан, көлем және олардың өлшем бірліктері туралы оқушылардың білімдерін бекіту. Теңдеуді шешудің әр түрлі тәсілдерін қарастыру. Шапшаң, тез шығаруға тәрбиелеу.
«Мәншүктің жұлдызды сәті»-бұл естелікті жазған Александра Халимулдина және Әкентай Халимулдин ерлі зайыпты майдангерлер. Олар Мәншүкпен қан майданда қатар жүріп,соғыс тауқыметін бірге көрген қарулас достары.
Мәншүк бөлімшесінің пулеметшісі қандай бұйрық алды ?
Генерал Галикий Мәншүкпен жақынырақ танысуға қай кезде мүмкіндік алды ?
Мәншүк өзі туралы не деді? Генерал оған ризалық сезімін қалайша білдірді ?
Мәтінді оқу, сұрақтарға жауап беру.
Дәптермен жұмыс.
Сөздікпен жұмыс.
Қорыту;
Үйге тапсырма;
Бағалау; Мадақтау.
№ 1-2 Тақырыбы: Теңдеу және оны шешу тәсілдері.
Мақсаты; 1.Білімділік Теңдеу туралы және оны шешу тәсіцлдері туралы түсінік беру.
2.Дамытушылық Ой-өрісін, есте сақтау қабілеттерін дамыту.
3.Тәрбиелік, адамгершілік, еңбек тәрбиесіне баулу.
Түзете - дамытушылық сөздік қорын, ауызша сөйлеу тілін дамыту;
Сабақтың түрі: қалыпты сабақ
Сабақтың әдіс-тәсілдері: сұрақ-жауап, көрнекілік
Сабақтың көрнекіліктері: тірек сызбалар
Сабақ жоспары:
І Ұйымдастыру кезеңі.
ІІ Үй тапсырмасын тексеру.
ІІІ Мақсат қою кезеңі
ІV Жаңа материалмен жұмыс
V Қорытындылау
VІ Үйге тапсырма
VII Оқушыларды бағалау.
Сабақтың барысы:
І Ұйымдастыру кезеңі: сабаққа даярлық
ІІ Үй тапсырмасын тексеру: Дәптерлерін тексеру.
Сұрақ-жауап алу.
ІІІ. Мақсат қою кезеңі: 1)сабақтың тақырыбын, мақсатын хабарлау.
2)Сөздің мағынасы ашу.
.ІҮ Жаңа материалмен жұмыс: а) дәптермен жұмыс Күн ретін, көркем жазуға 55 санын жазу.