Білім беру ұйымының атауы | «№6 жалпы білім беретін мектеп» КММ | ||||
Пәні: | Ана тілі | ||||
Педагогтің аты-жөні: | Муханова А.М | ||||
Күні: | 05.10.2023ж | ||||
Сынып: 2 « Ә» | Қатысушылар саны: 23 | Қатыспағандар саны:1 | |||
Сабақтың тақырыбы: | Дән. Қайталау сабағы. | ||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: | 1.2.5.1.мұғалімнің қолдауымен мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, сұраққа жауап беру. 1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және сету, есте сақтау арқылы жазу; 1.2.6.1* мұғалімнің қолдауымен мәтіннің жанрын (жаңылтпаш, жұмбақ, мақал-мәтел, өлең, әңгіме, ертегі) ажырату; | ||||
Сабақтың мақсаты | Сөйлемдегі сөздердің байланысын меңгереді. Әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады. | ||||
Сабақтың барысы | |||||
Сабақтың кезеңі//уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Сабақтың басы Ұйымдастыру Өткен білімді еске түсіру
|
Қабат -қабатқаттама, Ақылыңболсааттама. (Кітап) «Қағып ал» әдісі арқылы өткен тапсырмасын пысықтаймын. 1Дыбыс дегеніміз не? 2.Әріп дегеніміз не? 3.Дыбыстар нешеге бөлінеді? 4.Дауысты дыбыс дегеніміз не? 5.Дауыссыз дыбыстар қалай айтылады? 6.Дыбыстардан не құралады? 7.Буын дегеніміз не? Наурызкөже «Қағып ал» әдісі арқылы өткен тапсырмасын пысықтаймын. 1.Наурызкөже неден жасалады? 2. Наурыз мейрамының басты тағамы не? | Жақсы көңіл күймен сабаққа назар аударады. . Оқушылар өткен тақырыптар бойынша сұрақтарға жауап береді
| Қ.Б Жылы сөздер ҚБ: Смайлик тер ҚБ: Жылы сөздер | Аудиожазбажануарлар суреті Оқулық Оқулық | |
Жаңа білім Сабақтың ортасы
Жазылым
| Жаңа сабақ Оқылым: 1.Мәтінді іштей оқыту. 2. Мәтінді жалғастыра тізбектей оқыту. Сөздік жұмыс: Айтылым: Масақ- бидайдың дәніді басы. I-топ. Мәтін бойынша сурет салады. II-топ. «Салыстырмалы карта» кейіпкерге мінездеме береді. III-топ Мәтінді рөлге бөліп оқиды. Бір-біріне тақырып бойынша сұрақтар қояды. Балапан не тауып алды? Ол дінді не істеді? Күзде дән қандай болып өсті? Бұл мәтін өлең бе, әлді ертегі ме? Дәптермен жұмыс Жазылым: Сөздік сынақ хат Дарбыз, арба, батыл, Шынар, моншақ, асқабақ, шахмат, ферма. «Дұрыс әрекет- мақсатқа жеткізер жолды дұрыс таңдаудан басталады» Әл- Фараби Сергіту сәті 2- жаттығу: Сөйлемдерді көшіріп жаз. Сөйлемдегі сөздерге сұрақ қой.Олардың байланысын тап. 3- тапсырма: Көп нүктеннің орнына керекті сөзді қойып жаз. |
Мәтінді жалғастыра оқиды. Күтілетін нәтижені мұқият тыңдайды. Оқушылар топтық тапсырманы орындайды. Тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді. Оқушылар сөздік сыныақ хат жазады. Тапсырманы орындайды. | ҚБ: Жұлдызша лар беру ҚБ: Смайлик тер. ҚБ: «Жасыл»-жоғары, «Сары»-орта(ойлан),«Қызыл»-төмен (талпын)» Қ.Б «От шашу» Қ.Б. Жылы сөздер. | Оқулық Оқулық Дәптер. Дәптер | |
Саралау тапсырмасы Бекіту | -Саралау тапсырмасы 1-деңгей: Буындардан сөз құрап оқы. 2-деңгей: «Масақ» сөзіне дыбыстық талдау жаса. 3-деңгей: Дән, арпа, балапан,Қазақстан сөздерінің бірімен сөйлем құра. | Оқушылар өздеріне берілген саралау тапсырмаларын мұқият орындайды. | ҚБ: «Жасыл»-жоғары, «Сары»-орта(ойлан),«Қызыл»-төмен (талпын)» |
| |
Кері байланыс | Кері байланыс: Бүгінгі сабақта болған көңіл – алма ағашындағы алмалар түсімен білдіреді. | Алма ағашына алмалар алу арқылы бүгінгі сабақты қалай меңгергендерін көрсетеді. | Жасыл, сары, қызыл түсті алмалар |