Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар : Тақырыпқа қатысты жаңа сөздерді айтады,қысқа сөйлемдер құрастырады,сұрақтарға жауап бере алады,гүл атауларын біледі. Көптеген оқушылар: Тақырып көлемінде шағын мәтіндерді құру арқылы,гүлдер туралы,ақпарат бере алады . Кейбір: Сабақ барысында қысқа мәтіндерді талдау,сипаттау арқылы гүлдер туралы ақпарат бере алады. |
Сабақтың басы Ортасы Соңы | Сәлеметсіңдер ме, балалар? Психологиялық ахуал орнату. Гүлім, гүлім өсе бер, Әдемі боп, асыл боп. Күндей жайнап кете бер, Қызыл, сары, жасыл боп. Топқа бөліну. ( гүлдің суретін таңдау арқылы) (2мин) Тапсырмаларды орындау арқылы гүлдерді жинайсыңдар. Үй жұмысы. «Ыстық орындық» әдісі арқылы үй жұмысын сұраймын. 3 минут уақыт беріледі. Ой шақыру Балалар, сендерге қандай гүлдер ұнайды?Гүлдердің түстері қандай? ( гүлдерді көрсетіп,түстерін сұрау) Дұрыс айтасыздар,гүлдер әдемі болады.Үлкен болады және кішкентай болады. Бүгінгі біздің тақырыбымыз «Бұл қандай гүл?» . Сабақтың мақсаты:гүлдердің түрлерін білу ажырату және сипаттау. (2 мин.) Жаңа сөздермен жұмыс. Гүл – цветок Қызғалдақ – тюльпан Раушан –роза Бәйшешек-подснежник (1 мин.) 1тапсырма. Мәтінмен жұмыс. Гүлдер Аулада әжем гүл өсіреді. Аулада қызғалдақ, раушан гүлдері бар. Әжем гүлдерге су құяды. Мен әжеме көмектесемін. Гүлдер өте әдемі. -Жарайсыңдар, балалар. 2 тапсырма. «Адасқан сөздер» әдісі арқылы орындаймыз. Қима қағаздар таратып беремін. Сергіту сәті. «Фигуралар қимылы» 3 тапсырма. Гүл сөзінен басталатын қыздық есімдерін теріп жазу. 4тапсырма. Ойлан тап. Қайсысы артық? Жеке жұмыс. Қандай әріп түсіп қалғанын тап. Бұл тапсырма жеке жеке бағаланады. | Психологиялық ахуалға берілген тақпақтарды дауыстап айтып, тілді жаттықтыру және жаңа сабаққа назар аудару. Екі топқа бқлінеді. Оқушылардың сұрақтарына жауап береді. Сұоақтарға жауап береді. Сабаұтың тақырыбы мен мақсатын біледі. Жаңа сөздермен танысады. Дәптерлеріне жазып алады. 1 оқушы оқиды, 2 ші оқушы аудармасын жасайды. Адасқан сөздерді орындарына қойып жазады. Үшбұрыш-шапалақтайды. Төртбұрыш-аяқпен топырлатады. Дөңгелек-екі қимылды бірдей жасайды. Гүл сөзінен басталатын есімдерді жазады. Артық сөзді тауып, тиіті орнына орналастырады. Түсіп қалған әріпті тауып жазады. | ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау. Тапсырмаларды орындау барысында гүлдер жинайды. ҚБ: 10 балдық жүйе бойынша бағаланады. | Психологиялық ахуал. Гүлдер Орындық Суреттер Пернетақта Пернетақта Қима-қағаздар Пернетақта Қима қағаздар Қима қағаздар |