kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

« Бірыңғай мүшелердің тыныс белгісі »

Нажмите, чтобы узнать подробности

Бірығай мүшелердің тыныс белгілері туралы айтылады.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«« Бірыңғай мүшелердің тыныс белгісі »»

Астана қаласы Білім басқармасының «№63 мектеп-гимназия» КММ













Әдістемелік фестиваль шеңберінде топтық жұмысты

ұйымдастыру бойынша өткізілген

ашық сабақ тақырыбы: « Бірыңғай мүшелердің тыныс белгісі »













Өткізген: бастауыш сынып мұғалімі:

Божкенова Карлыгаш Камбаровна.











Астана-2016



4 «Ә» сынып

Күні : 26.11.16

Сабақтың тақырыбы:Бірыңғай мүшелердің тыныс белгілері

Сабақтың мақсаты:

Білімділік:Жалғаулықтар арқылы байланысқан бірыңғай мүшелердің емлесі

және тыныс белгілерімен таныстыру; жаттығу арқылы

жалғаулыықтар арқылы байланысқанда қай кезде үтір

қойылатыны, қай кезде қойылмайтыны туралы білімдерін

тереңдету;

Дамытушылық:Тыныс белгілерін дұрыс қоя білу, сауатты жазу

дағдыларын жетілдіру.

Тәрбиелік:Ұқыптылыққа, тиянақтылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың әдіс тәсілдері:Топтық жұмыс,түсіндіру, қайталау.

Пән аралық байланыс:әдебиеттік оқу

Көрнекілік:Сөзжұмбақтар,сұрақтар,суреттер,тапсырмалар

Сабақтың типі:пысықтау



Сабақтың барысы



І Ұйымдастыру кезеңі.

а) Психологиялық дайындық

Әрбір адам-туысым,досым,жұрағат.

Әрбір ісің-тірлік,бірлік,адамдық.

Әрбір күнің-қуаныш,бақыт,денсаулық.

Әрбір сабақ-үйрену,ұғу,ұлағат.

Әрбір сөзің-шындық,бірлік,адамдық.



1.-Балалар,ал енді бүгінгі сабағымызды бастайық,ендеше алған білімдерімізді қорытындылау мақсатында күнделікті өтіп жүрген сабақтардан өзгеше - жарыс сабағын бастаймыз.

2.-Сабақтың негізгі мақсаты сендерді ұйымшылдыққа, топтасып жұмыс істеуге баулып , ойларыңды бөлісіп ашық айтуға дағдыландыру.

1-слайд. Оқушыларды 5-топқа бөлу.

1-топ. «Зерде тобы»

2-топ. «Дарын тобы»

3-топ. «Алғыр тобы»

4-топ. «Ынталы тобы»

5-топ. «Білгір тобы»

ІІ.Үй тапсырмасын тексеру.

Өздерің білесіңдер,балалар қазақ халқы кішігірім қуаныштың өзіне жүрек- тері жарыла қуанған халық.Сол қуаныштарын жұрттшылықтың алдында шашу шашып,ақтарылған ақ тілектерін көрсетіп,бөлісіп отырғанақниетті халық.Сондықтан сендердің алдарыңа бірнеше тапсырмалар шашу болып шашылмақ.Сол тапсырмаларды орындауға кірісейік.

Ал,қазір енді сабағымызды үй жұмысын тексеруден бастайық,ол үшін әр топқа сұрақтар таратамын,сол сұрақтарға дұрыс жауап берсек,өтіп жатқан тақырыбымыздың аты шығады.Сондықтан да берілген сұрақтарға дұрыс жа- уап беруге тырысайық.Сұрақтардың жауабын қағаз бетіне жазып отырамыз.

2-слайд. Сұрақтар: «Ойлан, тап».

1. Тақтада із қалады - (бор)

2. Майлы сүтті ұзақ қайнату арқылы жасалатын ақшыл қою сүт тағамы-(ірімшік)

3.Әдет-ғұрып, салт-дәстүрдің көрінісі- (рәсім)

4. Қайнап тұрған су- (ыстық)

5. Сөздің басында келмейтін әріп- (ң әріпі)

6. Оқымысты,ғұлама - (ғалым)

7. Ақшақардың аттасы- (аяз ата)

8. Ай сөзінің соңында келетін әріп?- (-й әріпі)

9. Құстың үлпілдеген жұмсақ жүні- ( мамық)

10. Бір шатырдың астында төрт батыр- ( үстел)

11. Сөзге шебер, тілге жүйрік адам- (шешен)

12. Ауырған адамды емдейтін жер қалай аталады?-( емхана)

13. Ешкінің төлі- ( лақ)

14. Шарты мен сұрағы бар кішкене әңгіме- (есеп)

15. Бокс үшін алаң- (ринг)



-ЖАРАЙСЫҢДАР!

3-слайд. Міне, балалар бүгінгі тақырыбымыз сөзжұмбақ арқылы шықты.

III. Қайталау сабағы бойынша істелетін жұмыс.

-Ендеше, балалар өткен тақырыптар бойынша ойымызды ортаға салайық. Өткен сабақты меңгеруге дайындық жұмысы ретінде алдымен сөйлем мүшелерін, тұрлаулы, тұрлаусыз мүшелерді қайталап алу керек.

Ол үшін «Кім шапшаң?» ойыны арқылы мына сұрақтарға жауап берейік.

(5- топқа таратылады.)

1-топ. «Зерде» тобына

Сөйлем мүшелері дегеніміз не?

Сөйлем мүшелерін ата.

2-топ. «Дарын» тобына

Тұрлаулы мүше дегеніміз не?

Бастауыш дегеніміз не?

3-топ. «Алғыр» тобына

Тұрлаусыз мүше дегеніміз не?

Тұрлаусыз мүшелерді ата.

4-топ. «Ынталы» тобына

Баяндауыш дегеніміз не?

Тұрлаусыз мүшелердің сұрақтарын ата.

5-топ «Білгір» тобына

Бірыңғай мүшелер дегеніміз не?

Бірыңғай мүшелердің арасына қандай таңба қойылады?

ІІІ.Оқулықпен жұмыс:

3-жаттығу. 82-бет. Топпен жұмыс жасау арқылы бірыңғай мүшелер тобынан сөйлемдер құрастырып жазу.

Сергіту кезеңі:

Аспанға қарап күн көқрдім.

Төменге қарап жер көодім.

Оңға,солға бұрылып,

Егейменді ел көрдім.

Ү. Сөзжұмбақтар шешу. Топпен жұмыс.

Ү. Қорытындылау.

Берілген суреттер бойынша әр топ бірыңғай мүшелерге байланысты сөйлемдер құрастырып,ондағы тыныс белгілері туралы дәлелдейді.

ҮІ.Үйге тапсырма: 4-жаттығу/84бет.Ережелерді қайталау.













Х

Е












Т










Х



І











Х


С












Т












І












К










  1. Заттың санын,мөлшерін, ретін білдіретін сөз табы

  2. Кімде?неде? деген сұраққа жауап беретін септік

  3. Заттың санын, дәмін, сапасын білдіретін сөз табы

  4. Заттың атын білдіретін сөз табы

  5. Кім? Не?деген сұраққа жауап беретін септік

  6. «Мен, сен, сіз, ол, олар» деген нелер

  7. Кімнің? Ненің? Деген сұрақтарға қай септік жауап береді











Сөзжұмбақ шешу

 1.Ұлт.
 2.Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәмізі.
 3.Көктем мерекесі (ай аты).
 4.Қазақтың ұлы, ақыны.
 5.Космодром.
 6.Қазақстанның астанасы.
 7.Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәмізі.
 8.Қазақстандағы теңіз.

 9.Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәмізі














Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 4 класс

Скачать
« Бірыңғай мүшелердің тыныс белгісі »

Автор: Божкенова Карлыгаш Камбаровна

Дата: 12.04.2017

Номер свидетельства: 408656
