Сабақтың тақырыбы: Бір таңбалы сандарды қосу және азайту | Мектеп : №2 жом | ||||
Күні: 4.10.2017 жыл | Мұғалімнің аты-жөні: иманбекова | ||||
Сынып: 1 | Қатысқандар : | Қатыспағандар : | |||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: | Оқушыларды бір сан екіншіден қанша санға артық немесе кем екенін нақты табу арқылы сандарды салыстыруға үйрету. | ||||
Сабақ мақсаттары: | Барлық оқушылар орындай алады: | ||||
біртаңбалы сандарды оқиды, жазады және салыстырады; сандарды салыстыру кезінде қолданылатын ұғымдарды біледі; | |||||
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: | |||||
сандардың қосындысы мен айырмасын, сандарды салыстырады (артық/кем), көршілес сандарды, сандық аралықтарды, сандар қатарын көрсету үшін сандық сәулені пайдаланады; | |||||
Кейбір оқушылар орындай алады: | |||||
| |||||
Жетістік критерийлері | Оқушылар бір сан екіншіден қанша санға артық немесе кем екенін нақты табу арқылы сандарды салыстыруға үйренеді. | ||||
Тілдік мақсат: | Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: салыстыру | ||||
Жоспарланған уақыт есебі: | Жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | |||
Басы: 5 мин | 1.Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық дайындық Шырылдады қоңырау, Біз сабақты бастаймыз. Партамызға отырып, Өзара көз тастаймыз. Табыс тілеп көзбенен, Жаңа білім алуға, Алға қадам бастаймы 3. Өткенге шолу «Кім жылдам?» әр топқа ширату сұрақтарын қою 1-топ -1 ден 1-еуі артық сан (2) -2-ден 2-еуі кем сан (0) -5 пен 5-тің қосындысы (10) -9-дың көршілері (8,10) -4-тің алдындағы тақ сан (3) 2-топ -10-ның алдындағы сан (9) -3-тен 2-еуі артық сан (5) -Қосу амалына кері амал (-) - 5+2 қосындысынан үлкен сан (8) -5-тен кейінгі жұп сан (6) 3-топ -6-2-нің айырмасынан артық сан (5) -2 мен 4-тің арасындағы сан (3) - 2-ден 2-еуі кем сан (0) -5 пен 5-тің қосындысы (10) -9-дың көршілері (8,10) -5-тен екеуі артық сан (7) 10-ға дейін санатып үйрету. Кері санау: 10, 9, 8,7,6,5,4,3, 2, 1. | Суреттер, слайдтар, оқулық, дәптер, қаламсап, бағалауға арналған жапырақшалар | |||
Ортасы:30 мин | 4.Жаңа сабақ Оқулықпен жұмыс Суретпен жұмыс Мұғалім түсіндірмесі 5. Дәптермен жұмыс. №1,2,3 тапсырмаларды орындату Сергіту сәті Біз балдырған баламыз, Құстай қанат қағамыз. Дүниені аралап, Оқып білім аламыз. | Кеспе сандар, суреттер, плакат, дәптерлер, сызғыш, суреттер, үлестірмелі материалдар | |||
Соңы: | Шығармашылық тапсырма Орманда кірпі келеді, Сұрақ-жауап арқылы қорыту -Бүгін қандай тақырып өттік? -Нені үйрендік? -Саған қандай тапсырма ұнады? Сегіз сөзін үш тілге аудару | ||||
Қосымша мәліметтер: | |||||
Саралау –оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? | Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Басбармақ әдісін қолдану. Сабақ барысында оқушыларды гүлдермен бағалап отыру Үлестірмелі материалдармен жұмыс жасайды | Пәнаралық байланыс-денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) | |||
Сауар ашу, ағылшын, орыс тілі | |||||
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неге? | |||||