kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Бала құқығы баршаның міндеті

Нажмите, чтобы узнать подробности

Бала құқын білу керек. Жеке құқтармен танысу.Құқымыз туралы мәлімет айту.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Бала құқығы баршаның міндеті»

Қысқа мерзімді жоспар

Пән: Жаратылыстану


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі

«Менің мектебім»

Мектеп: №29 НЖББМ

Күні:



Сынып:1сынып


Мұғалімнің аты-жөні:Серік Нұрзия Галиқызы


Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Жануарлардың қандай түрлері болады?

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.2.2.2. Жабайы және үй жануарларын ажырату.


Сабақ мақсаттары


Барлық оқушылар: Жабайы және үй жануарларын ажыратады
Көптеген оқушылар: жабайы және үй жануарларының ұқсастығы мен айырмашылықтарын айтады
Кейбір оқушылар: үй жануарларын күтіп баптайтыны туралы әңгімелейді.

Тілдік мақсаттар


Пәнге тән лексика мен терминология:

Жабайы жануарлар
үй жануарлары
төл
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:
- Үй жануарлары қалай пайда болған?

- Адамдар жануарларды не үшін қолға үйретті?

Құндылықтарды дарыту





Ынтымақтастық: топтық жұмыс аясында

Азаматтық жауапкершілік:оқулықпен жұмыс барысында

Пәнаралық байланыстар

Көркем еңбек (жеке жұмыс кезінде сурет салады)
Дене шынықтыру:Сергіту сәтінде дене қимылдарын жасайды.

Бастапқы білім

Жануарлардың тірі ағзаға жататынын біледі.




Сабақ барысы


Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы




7 мин



(Ұ)Ширату: «Дыбыс арқылы жануарларды анықтау». Оқушылардың көздерін байлап, әр оқушының құлағына бір жануардың атын, яғни қасқыр, күшік деп сыбырлаймын. Естіген жануардың дауысын дыбыстауын тапсырамын.Дыбыс арқылы, жануарлар бір-бірін табады. Сол тапқан жануарларға байланысты топқа бөлінеді.
І –топ : қасқырлар тобы
ІІ-топ: күшіктер тобы.

  • Біз қандай топтарға бөліндік?

  • Күшік қандай жануар?

  • Қасқыр қандай жануар?

Әр топ қойылған сурет бойынша орындарына отырады.


Алдыңғы білімді қайталау мақсатында топтарға сұрақтар қоямын.
1 - топ: Жануарлар мен өсімдіктердің ұқсастықтарын айту.

2 - топ : Жануарлар мен өсімдіктердің айырмашылықтарын айту .


  • Өте жақсы, балалар, өткен тақырыпты жақсы біледі екенсіңдер, енді бүгін сабақта жабайы жануарлар мен үй жануарлары туралы өтеміз.

Сабақтың мақсатымен таныстыру:

Сабақ соңында барлығымызда жабайы және үй жануарын бір-бірінен ажырата білуіміз керек.




Көз байлайтын ленталар



Қасқыр, күшік, суреттері



-үй жануары

-жабайы жануар

Сабақтың ортасы


10 мин








3 мин
















5 мин






























3 мин

















5 мин


















3 мин

  • Қандай жануарларды білесіңдер?

  • Жабайы жануарлар қайда тіршілік етеді?

  • Үй жануарлары қайда тіршілік етеді?

Әлемде жануарлардың орасан көп түрі бар.Алғашында олардың барлығы жабайы болған.

«Топтастыру» әдісі. Жеке-жеке суреттер беріп, жабайы жануарлар мен үй жануарларын бөлек топтап жабыстыру.



ҚБ: ауызша бағалау

Тапсырма бойынша саралау.


А,В,С деңгейіндегі оқушыларға топшама үлестіру арқылы тапсырма беремін.

А -
Суреттерге қара.Жануарлар не істеп жатыр?Олардың қайсысы жабайы,қайсысы үй жануары?Неліктен?

В- Үй жануарлары мен жабайы жануарларды ажырату,айырмашылығын табу



Үй жануарлары Жабайы жануарлар


С –Адамдар үй жануарларын қалай күтіп баптайды? Зерттеу жұмысын жүргізу.

ҚБ: «Сиқырлы жұлдыздар»


Жақсы жарадың ақылдым

Сергіту сәті
Жабайы жануарлардың қимылын көрсету:
Көлбең - көлбең көлеңкем,
Аю қалай жүреді ,кім көрсете біледі?
Аю былай жүреді,аю былай жүреді.
Көлбең- көлбең,көлеңкем,
Қоян қалай жүреді ,кім көрсете біледі?
Қоян былай жүреді,қоян былай жүреді
Көлбең –көлбең көлеңкем,
Қасқыр қалай жүреді,кім көрсете біледі?
Қасқыр былай жүреді,қасқыр былай жүреді.
Көлбең-көлбең көлеңкем,
Түлкі қалай жүреді,кім көрсете біледі?
Түлкі былай жүреді,түлкі былай жүреді.

Жұптық жұмыс

Суреттерге мұқият қара. Әр қатардағы

жануарлар тобын ата.

Бос орында қандай жануар болуы мүмкін,суретін

алдыңдағы қағазға сал.Салған суретіңді өз

тобына орналастыр

Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырма.
Дәптермен жұмыс.

Критерий: Жабайы және үй жануарларын ажырату.
Тапсырма
Бірінші жолға –үй жануарларының, ал екінші жолға жабайы жануарлар суреттерінің нөмерін жазады.Сенің өлкеңде мекендейтін жануарлар суретінің қасына + белгісін қой.

Дескриптор:
Білім алушы

1. Үй жануарларының номерін бірінші жолға жазады;
2. Жабайы жануарлардың номерін екінші жолға жазады.




























Оқулықпен жұмыс 24-бет



Жануарлар суреттері












Оқулық

24бет












Венн

диаграммасы



үй жануарларының суреттері









Интернет желісінен

















































Дәптермен жұмыс 14-бет;
















Сабақтың соңы

4 мин







«Бағалау баспалдағы»

Төменгі саты – «Мен жануарлардың түрлерін білмеймін»

Ортаңғы саты – «Маған әлі де жануарлар туралы оқып-білу керек»

Жоғарғы саты – «Мен жануарлардың барлық түрлерін атап, ажырата аламын»

деген сатыларға стикерге өзінің атын жазып, тиісті сатыға жапсырады.

Бағалау баспалдағы, стикер

Саралау – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Тапсырма

А -Суреттерге қара.Жануарлар не істеп жатыр?Олардың қайсысы жабайы,қайсысы үй жануары?Неліктен?

В- Үй жануарлары мен жабайы жануарларды ажырату,айырмашылығын табу




С –Адамдар үй жануарларын қалай күтіп баптайды? Зерттеу жұмысын жүргізу.

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспар


ҚБ: ауызша бағалау

ҚБ: «Сиқырлы жұлдыздар»


Жақсы жарадың ақылдым




Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Көркем еңбек: жабайы және

үй жануарының суретін салу.

дене шынықтыру:

Оқушылардың бойын сергіту мақсатында бой сергіту сәтін өткіздім

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы даойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?








Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 2 класс

Скачать
Бала құқығы баршаның міндеті

Автор: Тулеуова Назгуль Утеповна

Дата: 09.06.2019

Номер свидетельства: 514027
