kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ауа, су, к?н - адамны? досы.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Та?ырыбы: Ауа, су, к?н- адамны? досы.

Саба?ты? ма?саты: о?ушыларды  салауатты ?мірге, денсаулы?ы мы?ты болу?а ж?не су, ауа, к?н туралы т?сінік бере отырып, білімдерін ке?ейту.

Саба?ты? міндеті: 1.О?ушыларды? таби?ат, денсаулы? ??ндылы?тары ж?не таби?ат?а ?ам?орлы? адами ?асиеттер туралы т?сінік беру.

2.О?ушыларды? ой- ?рісін,?ызы?ушылы?ын, с?здік ?орын молайтып, тіл байлы?ын дамыту.

3.Денсаулы?ты к?ту,таби?ат?а ?ам?ор болу, ?сімдіктерге к?тіммен ?арау?а т?рбиелеу.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ауа, су, к?н - адамны? досы.»

«№22 жалпы орта білім беретін мектеп» КММ

Бастауыш сынып мұғалімі: Жунусбекова Бибигуль Олжабековна

Пәні: Әдебиеттік оқу

Тақырыбы: Ауа, су, күн- адамның досы.

Сабақтың мақсаты: оқушыларды салауатты өмірге, денсаулығы мықты болуға және су, ауа, күн туралы түсінік бере отырып, білімдерін кеңейту.

Сабақтың міндеті: 1.Оқушылардың табиғат, денсаулық құндылықтары және табиғатқа қамқорлық адами қасиеттер туралы түсінік беру.

2.Оқушылардың ой- өрісін ,қызығушылығын, сөздік қорын молайтып, тіл байлығын дамыту.

3.Денсаулықты күту ,табиғатқа қамқор болу, өсімдіктерге күтіммен қарауға тәрбиелеу.

Көрнекіліктер: слайд/ сюжетті суреттер/, бейнеролик, мақал- мәтелдер.

Сабақтың әдісі: түсіндіру, сұрақ жауап, топтық әдіс әңгімелеу.

Пәнаралық байланыс : дүниетану, салауаттану.бейнелеу өнері

Қолданылатын стратегиялар: топтастыру, көрнекілік, РАФТ, Эссе.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру.

ІІ.Үй тапсырмасын тексеру.

«Кім күшті?» ертегісін рөлдерге бөліп оқыту.

-Неліктен құмырсқа бәрінен күшті деп ойлайсыңдар?

-Адам күшті болу үшін не істеу керек?, мінездеме бер.

Қорытындылау: «Күшіңе сенбе, ісіңе сен» мақалдың мағынасын талдау.

Сергіту сәті:

Күндей болып күлеміз

Таза ауада тербеліп,

Гүлдей болып өсеміз

Құстай болып ұшамыз

Көбелектей қонамыз

ІІІ. Жаңа сабақ. «Ауа, күн, су- адамның досы»

1.Қызығушылығын ояту.

- Табиғат дегеніміз не? Табиғат нешеге бөлінеді? / жауап тыңдалады/

-Олай болса тақтаға назар аударамыз /бейнеролик көрсету/

-Тірі табиғатқа не қажет деп ойлайсыңдар?

Топтастыру стратегиясы . Топта орындайды.

2. Топпен жұмыс .1 топ: «Ауа», 2 топ: «Су», 3 топ: «Күн»

-Қазір әр топ атына сәйкес өзінің жақсы қасиеттерін айтып шығады.


ІІІ. Оқулықпен жұмыс.

А) Оқулықты оқи отыра сурет арқылы мәтіннің мазмұнын ашу.

- Бөлменің ауасы неліктен бұзылады?

- Таза ауада серуендегенде адамның көңіл- күйі қандай?

- Ауа, күн, судың адам ағзасына тигізер пайдасы қандай?

- Ауаны нелер ластайды? Оны қалай қорғау керек?

Ә) Мәтінді тізбектей оқыту.

Сергіту сәті:

Жер ортақ – барлығымыз  жер  бетінде  жүреміз.

Ауа  ортақ – барлығымыз  таза   ауада  жүреміз,

Күн  ортақ – жылу  және  жарық  береді,

Су ортақ – шынықтырады денені.

Мақалды оқытып , мағынасын ашу /сурет арқылы/

«Судың да сұрауы бар,»

IV. Ой толғаныс

1 топ: « Ауаны қорғау» эссе жазу.

2 топ: Күнге хат жазады.

3 топ: Судың пайдасы туралы топта жазады. Қорғайды

V.Бағалау

VI. Үйге тапсырма беру : мәтінді оқу, қосымша деректер жинау,

5- жолды өлең құрастыру.




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 2 класс

Скачать
Ауа, су, к?н - адамны? досы.

Автор: Жунусбекова Бибигуль Олжабековна

Дата: 02.01.2016

Номер свидетельства: 271631
