"Ауа, су, күн- адамның досы" тақырыбында 4- сыныпқа өткізген дүниетану пәнінен ашық сабақ әзірлемесі
"Ауа, су, күн- адамның досы" тақырыбында 4- сыныпқа өткізген дүниетану пәнінен ашық сабақ әзірлемесі
Сабақтын тақырыбы:Ауа, су, күн – адамның досы.
Сабақтың мақсаты: 1) Шығарманың мазмұнын меңгерту,жаңа мағлұматтармен кеңейте түсу арқылы танымдық білімдерін арттыру.
2) Жүйелі ойлау қабілетін, тіл байлығын дамыту.
3) Батырлықты дәріптеу, отаншылдықка тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: дәстүрлі.
Сабақтың типі: аралас.
Сабақтың әдістері: жоспар құру, әңгімелеу, баяндау, көрнекілік, болжау, ой түйіндеу, шығармашылық тапсырмалар беру, зерттеу.
Сабақтың көрнекілігі: суреттер, деректер
Сабақтың барысы:
1. Ұйымдастыру. Психологиялық дайындық.
2. Үй тапсырмасын тексеру
3. Жаңа сабақ.
Бүкіл біздің өміріміздің тірегі: демалу, бойға қан тарату, ас сіңіру. Қайсысын алсақ та, бәрі келген ауаның жаман, жақсы қасиеттеріне тоқталады. Таза ауа адамның көңілін көтереді, шаттандырады. Лас ауа денсаулыққа зиян тигізеді. Үй ішіндегі ауаның бұзылуына түрлі себептер болады. адамның ішінен шығатын демнің, шеккен шылымның, жуған кірдің, пісірген астың – бәрінің иісі қосылған соң үйдің ауасы бұзылады. Жаз күндерінде көлеңкелі жерлерде таза ауаға шығып, серуендеу адам денсаулығына пайдалы.
Біздің доысымыз су. Суға шомылу, құйыну, жүзу бәрі де біздің зейінімізді арттарады, тамыр-тамырымызға қан жүгіруін күшейтеді. Демалысымызды дұрыстап, асқа тәбетімізді ашады.
4. Жаңа білімді бекіту.
Бөлменің ауасы неліктен бұзылады?
Таза ауада серуендегенде адамның көңіл күйі қандай?
Мәтінді басқаша қалай атауға болады деп ойлайсың?
Мәтінді мәнерлеп, түсініп оқы.
Ауа, күн, судың адам ағзасына тигізер пайдасы туралы әңгімеле.
Ауа, күн, суға хат жаз.
Мақал
Тыста ұзақ жүргенің
Ұзақ өмір сүргенің.
Жұмбақ.
Таңмен көзін ашады,
Әлемге нұрын шашады.
5. Оқушыларды бағалау, мадақтау.
6. Үйге тапсырма беру. Мәтінді түсініп оқу.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«"Ауа, су, күн- адамның досы" тақырыбында 4- сыныпқа өткізген дүниетану пәнінен ашық сабақ әзірлемесі»
Сабақтын тақырыбы:Ауа, су, күн – адамның досы.
Сабақтың мақсаты: 1) Шығарманың мазмұнын меңгерту,жаңа мағлұматтармен кеңейте түсу арқылы танымдық білімдерін арттыру.
2) Жүйелі ойлау қабілетін, тіл байлығын дамыту.
3) Батырлықты дәріптеу, отаншылдықка тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: дәстүрлі.
Сабақтың типі: аралас.
Сабақтың әдістері: жоспар құру, әңгімелеу, баяндау, көрнекілік, болжау, ой түйіндеу, шығармашылық тапсырмалар беру, зерттеу.
Сабақтың көрнекілігі: суреттер, деректер
Сабақтың барысы:
1. Ұйымдастыру. Психологиялық дайындық.
2. Үй тапсырмасын тексеру
3. Жаңа сабақ.
Бүкіл біздің өміріміздің тірегі: демалу, бойға қан тарату, ас сіңіру. Қайсысын алсақ та, бәрі келген ауаның жаман, жақсы қасиеттеріне тоқталады. Таза ауа адамның көңілін көтереді, шаттандырады. Лас ауа денсаулыққа зиян тигізеді. Үй ішіндегі ауаның бұзылуына түрлі себептер болады. адамның ішінен шығатын демнің, шеккен шылымның, жуған кірдің, пісірген астың – бәрінің иісі қосылған соң үйдің ауасы бұзылады. Жаз күндерінде көлеңкелі жерлерде таза ауаға шығып, серуендеу адам денсаулығына пайдалы.
Біздің доысымыз су. Суға шомылу, құйыну, жүзу бәрі де біздің зейінімізді арттарады, тамыр-тамырымызға қан жүгіруін күшейтеді. Демалысымызды дұрыстап, асқа тәбетімізді ашады.
4. Жаңа білімді бекіту.
Бөлменің ауасы неліктен бұзылады?
Таза ауада серуендегенде адамның көңіл күйі қандай?
Мәтінді басқаша қалай атауға болады деп ойлайсың?
Мәтінді мәнерлеп, түсініп оқы.
Ауа, күн, судың адам ағзасына тигізер пайдасы туралы әңгімеле.