kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ауа райын болжау

Нажмите, чтобы узнать подробности

Пән:Жаратылыстану

Мектеп: Қайназар ауылындағы №1 орта мектеп КММ

Сынып:1

Күні:

Мұғалімнің аты- жөні:

Уразымбетова Шалхар Памировна Қатысқандар саны:17

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Жылытқыш құралдар

Осы сабақта қол жетілген

Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.5.4.1 жылыту жабдықтары мен құрылғыларын анақтау

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушы:Өндірісте жылыту жабдықтары бар екенін біледі;

Оқушылардың басым бөлігі:Жылыту құрылғыларын ажырата алады;

Кейбір оқушылар:Жылықыш құралдарының атауларын айтып береді;

Бағалау критерийлері

Оқу дағдылары

Білу

Түсіну

Қолдану

Жылыту жабдықтарының атауын біледі;              Жылыту жабдықтарының пайдасын түсінеді;

Жылыту жабдықтарын өмірде қолданады;

Тілдік мақсаттар

Ғимарат-үй,ошақ-пеш

Құндылықтарды дарыту

Денсаулығын күтуге,салауатты өмір салтын ұстана білуге тәрбиелеу

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану

Бастапқы білім

1.4.3.2уақытты өлшеу құралдарын анықтау

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жопарланған іс- әрекет

Ресурстар

Сабақтың  басы

Топқа бөлу

Үй тапсырмасын сұрау

1-тапсырма

Ұйымдастыру кезеңі:

Оқушылар  қол ұстасу  арқылы бір-біріне жылы лебіздерін білдіреді.

Оқушыларды адам өміріне қажетті заттар атауларының суреттерін тарату  арқылы топқа бөлу.

1-топ «Қағаз»;
2-топ «Ағаш»;

3-топ  «Көмір»;

«Қалам алу»әдісі арқылы өткен тақырыпты пысықтау.

1.Уақыт өлшем бірліктерін ата?

2.Күнделікті күн тәртібің қандай?

3.Жыл мезгірдерін ата?

4.Бір жылда қанша ай бар?

ҚБ(мадақтау) Жарайсың!

Шаттық шеңбері

Сабақтың  ортасы

2-тапсырма

3-тапсырма

« Миға шабуыл» кезеңі

Жұмбақ жасыру

Қыста ғана болады,

Ұстасаң қолың тоңады.

(қар)

-Бұл қандай мезгіл?

-Қыста ауа райы қандай болады?

-Бұл жерде күн ыстық па,суық па?

-Біз жылыну үшін не істейміз?

Өтілетін сабақтың мақсатымен таныстыру.

Балалар бүгін біз сендермен жылыту жабдықтары мен құрылғылардың атауын анықтауды үйренеміз.

ҚБ«смайликтер» тарату

Жұптық жұмыс (айтылым, жазылым)

«Жұптас,ізден,қолдан»әдісі арқылы жұптық тапсырма.

Берілген суреттерді екі топқа ажыратып, атауларын жазыңдар.

(1-электр тоғымен қуат алатындар және жылу ошақтарынан жылу алатындар )

ҚБ«отшашу»

Оқулық

АКТ

Суреттер, АКТ

Сергіту сәті

Жел еседі бетімізге,

Шалқаяды ағаштар.

Желге айтамын тыныш-тыныш

Тынышталсын ағаштар.

4-тапсырма  Топтық жұмыс

«Айналмалы бекеттер» әдісі

Әртүрлі ғимараттарда кандай жылытқыш құралдары қолданылады?

Әр топ бір-біріне түсіндіреді.

КБ(екі жұлдыз,бір тілек)

Оқу дағдылары

Дескриптор 

Балл 

Біледі

Уақыт өлшем бірліктерін біледі, уақытты тиімді пайдалана алады;

2

Түсінеді

Ашық сұрақтарға толық жауап береді;

1

қолданады

Сурет бойынша жылыту құралдарын біледі;

1

Топтық жұмыста «Айналмалы бекеттер» әдісін қолданады.

1

Сабақтың соңы

Кері байланыс

Бүгінгі сабақта нені білдіңдер?

Білемін

Білдім

Білгім келеді

Қызыл-білемін

Жасыл-білдім

Сары-білгім келеді

Стикер

Саралау- оқушыларға қалай қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?

Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау- оқушылардың материалды меңгеру деңгейін

Қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Жылу құрылғылары туралы шағын әнгіме жаз.

Балаларды мадақтау  (жарайсың!   өте жақсы! бәрекелді!)

Партада дұрыс отыруларын қадағалаймын. Ток көзі дұрыс пайдалану ережесі.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі?

1.Оқушылардың сабаққа белсене қатысуы.

2.Оқушылардың ынтымақтастығының қалыптасуы.

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады?

1.Қызықты тапсырмалар беру.

2.Жұппен,топпен жұмыс істеу.

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

Оқушылардың логикалық ойлау қабілетіне және деңгейлі тапсырмаларды орындаудағы танымдық қабілетіне назар аударамын.




 

Пән:Жаратылыстану

Мектеп: Қайназар ауылындағы №1 орта мектеп КММ

Сынып:1

Күні:

Мұғалімнің аты- жөні:

Уразымбетова Шалхар Памировна Қатысқандар саны:17

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Жылытқыш құралдар

Осы сабақта қол жетілген

Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.5.4.1 жылыту жабдықтары мен құрылғыларын анақтау

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушы:Өндірісте жылыту жабдықтары бар екенін біледі;

Оқушылардың басым бөлігі:Жылыту құрылғыларын ажырата алады;

Кейбір оқушылар:Жылықыш құралдарының атауларын айтып береді;

Бағалау критерийлері

Оқу дағдылары

Білу

Түсіну

Қолдану

Жылыту жабдықтарының атауын біледі;              Жылыту жабдықтарының пайдасын түсінеді;

Жылыту жабдықтарын өмірде қолданады;

Тілдік мақсаттар

Ғимарат-үй,ошақ-пеш

Құндылықтарды дарыту

Денсаулығын күтуге,салауатты өмір салтын ұстана білуге тәрбиелеу

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану

Бастапқы білім

1.4.3.2уақытты өлшеу құралдарын анықтау

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жопарланған іс- әрекет

Ресурстар

Сабақтың  басы

Топқа бөлу

Үй тапсырмасын сұрау

1-тапсырма

Ұйымдастыру кезеңі:

Оқушылар  қол ұстасу  арқылы бір-біріне жылы лебіздерін білдіреді.

Оқушыларды адам өміріне қажетті заттар атауларының суреттерін тарату  арқылы топқа бөлу.

1-топ «Қағаз»;
2-топ «Ағаш»;

3-топ  «Көмір»;

«Қалам алу»әдісі арқылы өткен тақырыпты пысықтау.

1.Уақыт өлшем бірліктерін ата?

2.Күнделікті күн тәртібің қандай?

3.Жыл мезгірдерін ата?

4.Бір жылда қанша ай бар?

ҚБ(мадақтау) Жарайсың!

Шаттық шеңбері

Сабақтың  ортасы

2-тапсырма

3-тапсырма

« Миға шабуыл» кезеңі

Жұмбақ жасыру

Қыста ғана болады,

Ұстасаң қолың тоңады.

(қар)

-Бұл қандай мезгіл?

-Қыста ауа райы қандай болады?

-Бұл жерде күн ыстық па,суық па?

-Біз жылыну үшін не істейміз?

Өтілетін сабақтың мақсатымен таныстыру.

Балалар бүгін біз сендермен жылыту жабдықтары мен құрылғылардың атауын анықтауды үйренеміз.

ҚБ«смайликтер» тарату

Жұптық жұмыс (айтылым, жазылым)

«Жұптас,ізден,қолдан»әдісі арқылы жұптық тапсырма.

Берілген суреттерді екі топқа ажыратып, атауларын жазыңдар.

(1-электр тоғымен қуат алатындар және жылу ошақтарынан жылу алатындар )

ҚБ«отшашу»

Оқулық

АКТ

Суреттер, АКТ

Сергіту сәті

Жел еседі бетімізге,

Шалқаяды ағаштар.

Желге айтамын тыныш-тыныш

Тынышталсын ағаштар.

4-тапсырма  Топтық жұмыс

«Айналмалы бекеттер» әдісі

Әртүрлі ғимараттарда кандай жылытқыш құралдары қолданылады?

Әр топ бір-біріне түсіндіреді.

КБ(екі жұлдыз,бір тілек)

Оқу дағдылары

Дескриптор 

Балл 

Біледі

Уақыт өлшем бірліктерін біледі, уақытты тиімді пайдалана алады;

2

Түсінеді

Ашық сұрақтарға толық жауап береді;

1

қолданады

Сурет бойынша жылыту құралдарын біледі;

1

Топтық жұмыста «Айналмалы бекеттер» әдісін қолданады.

1

Сабақтың соңы

Кері байланыс

Бүгінгі сабақта нені білдіңдер?

Білемін

Білдім

Білгім келеді

Қызыл-білемін

Жасыл-білдім

Сары-білгім келеді

Стикер

Саралау- оқушыларға қалай қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?

Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау- оқушылардың материалды меңгеру деңгейін

Қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Жылу құрылғылары туралы шағын әнгіме жаз.

Балаларды мадақтау  (жарайсың!   өте жақсы! бәрекелді!)

Партада дұрыс отыруларын қадағалаймын. Ток көзі дұрыс пайдалану ережесі.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі?

1.Оқушылардың сабаққа белсене қатысуы.

2.Оқушылардың ынтымақтастығының қалыптасуы.

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады?

1.Қызықты тапсырмалар беру.

2.Жұппен,топпен жұмыс істеу.

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

Оқушылардың логикалық ойлау қабілетіне және деңгейлі тапсырмаларды орындаудағы танымдық қабілетіне назар аударамын.




 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ауа райын болжау»

Пән:Жаратылыстану

Мектеп: Қайназар ауылындағы №1 орта мектеп КММ

Сынып:1

Күні:

Мұғалімнің аты- жөні:

Уразымбетова Шалхар Памировна Қатысқандар саны:17

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Жылытқыш құралдар

Осы сабақта қол жетілген

Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.5.4.1 жылыту жабдықтары мен құрылғыларын анақтау

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушы:Өндірісте жылыту жабдықтары бар екенін біледі;

Оқушылардың басым бөлігі:Жылыту құрылғыларын ажырата алады;

Кейбір оқушылар:Жылықыш құралдарының атауларын айтып береді;

Бағалау критерийлері

Оқу дағдылары

Білу

Түсіну

Қолдану



Жылыту жабдықтарының атауын біледі; Жылыту жабдықтарының пайдасын түсінеді;

Жылыту жабдықтарын өмірде қолданады;


Тілдік мақсаттар

Ғимарат-үй,ошақ-пеш

Құндылықтарды дарыту

Денсаулығын күтуге,салауатты өмір салтын ұстана білуге тәрбиелеу

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану

Бастапқы білім

1.4.3.2уақытты өлшеу құралдарын анықтау

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жопарланған іс- әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы





Топқа бөлу






Үй тапсырмасын сұрау

1-тапсырма


Ұйымдастыру кезеңі:


Оқушылар қол ұстасу арқылы бір-біріне жылы лебіздерін білдіреді.

Оқушыларды адам өміріне қажетті заттар атауларының суреттерін тарату арқылы топқа бөлу.

1-топ «Қағаз»;
2-топ «Ағаш»;

3-топ «Көмір»;


«Қалам алу»әдісі арқылы өткен тақырыпты пысықтау.

1.Уақыт өлшем бірліктерін ата?

2.Күнделікті күн тәртібің қандай?

3.Жыл мезгірдерін ата?

4.Бір жылда қанша ай бар?

ҚБ(мадақтау) Жарайсың!



Шаттық шеңбері










Сабақтың ортасы





2-тапсырма






















3-тапсырма













































« Миға шабуыл» кезеңі

Жұмбақ жасыру

Қыста ғана болады,

Ұстасаң қолың тоңады.

(қар)

-Бұл қандай мезгіл?

-Қыста ауа райы қандай болады?

-Бұл жерде күн ыстық па,суық па?

-Біз жылыну үшін не істейміз?

Өтілетін сабақтың мақсатымен таныстыру.

Балалар бүгін біз сендермен жылыту жабдықтары мен құрылғылардың атауын анықтауды үйренеміз.

ҚБ«смайликтер» тарату


Жұптық жұмыс (айтылым, жазылым)

«Жұптас,ізден,қолдан»әдісі арқылы жұптық тапсырма.

Берілген суреттерді екі топқа ажыратып, атауларын жазыңдар.

(1-электр тоғымен қуат алатындар және жылу ошақтарынан жылу алатындар )




ҚБ«отшашу»







Оқулық






АКТ





















Суреттер, АКТ

Сергіту сәті

Жел еседі бетімізге,

Шалқаяды ағаштар.

Желге айтамын тыныш-тыныш

Тынышталсын ағаштар.




4-тапсырма Топтық жұмыс

«Айналмалы бекеттер» әдісі

Әртүрлі ғимараттарда кандай жылытқыш құралдары қолданылады?

Әр топ бір-біріне түсіндіреді.


КБ(екі жұлдыз,бір тілек)


Оқу дағдылары

Дескриптор


Балл

Біледі

Уақыт өлшем бірліктерін біледі, уақытты тиімді пайдалана алады;

2

Түсінеді

Ашық сұрақтарға толық жауап береді;

1

қолданады

Сурет бойынша жылыту құралдарын біледі;

1


Топтық жұмыста «Айналмалы бекеттер» әдісін қолданады.

1

Сабақтың соңы

Кері байланыс

Бүгінгі сабақта нені білдіңдер?


Білемін

Білдім

Білгім келеді




Қызыл-білемін

Жасыл-білдім

Сары-білгім келеді








Стикер

Саралау- оқушыларға қалай қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?

Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау- оқушылардың материалды меңгеру деңгейін

Қалай тексеруді жоспарлайсыз?


Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Жылу құрылғылары туралы шағын әнгіме жаз.




Балаларды мадақтау (жарайсың! өте жақсы! бәрекелді!)


Партада дұрыс отыруларын қадағалаймын. Ток көзі дұрыс пайдалану ережесі.

Сабақ бойынша рефлексия





Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі?

1.Оқушылардың сабаққа белсене қатысуы.

2.Оқушылардың ынтымақтастығының қалыптасуы.

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады?

1.Қызықты тапсырмалар беру.

2.Жұппен,топпен жұмыс істеу.

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

Оқушылардың логикалық ойлау қабілетіне және деңгейлі тапсырмаларды орындаудағы танымдық қабілетіне назар аударамын.







Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
Ауа райын болжау

Автор: Уразымбетова Шалхар Памировна

Дата: 11.10.2017

Номер свидетельства: 431800
