kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ашық сабақ. Тақырыбы: Зат қандай болады?

Нажмите, чтобы узнать подробности

4-сынып оқушыларына арналған жаратылыстану пәнінен ашық сабақ әзірлемесі.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ашық сабақ. Тақырыбы: Зат қандай болады?»

Қысқа мерзімді жоспар

Пән: жаратылыстану

Сынып: 4

Күні: 25.11.2019 ж.

Ортақ тақырып:

Мәдени мұра

Сабақтың

тақырыбы: Зат қандай болады?

Мектеп:

Мұғалімнің

аты-жөні: Кумарова Б.Р.


Қатысқандар: 11


Қатыспағандар саны: 0


Ұзақ мерзімдегі оқу мақсаты


4.3.1.1 заттың қасиетіне байланысты қолдану аясын анықтау

4.3.1.2 эксперимент арқылы заттан жаңа зат алу

Сабақ мақсаттары


Барлығы:

Заттардың қасиетін анықтай алады

Көбі: Эксперимент жасау арқылы заттан жаңа зат алады

Кейбірі: Затты өмірде тиімді және пайдалы пайдалану жолдарын болжайды


Бағалау критерийлері





  • заттың қасиетіне байланысты қолдану аясын анықтайды

  • эксперимент арқылы заттан жаңа зат алады

Ойлау дағдылары

Білу, түсіну, қолдану

Тілдік мақсаттары:


Тәжірибе, зат, жасанды, табиғи


Диалог құрастырамыз:

Эксперименттерді талдау

Сыни ойлау сұрақтары:

Не жасауға болады?

Неліктен кейбір металдар магнитке жабыспайды?

Құндылықтарды дарыту


Қолдау, көмек көрсету, бірлескен орта

Денсаулық және

техника

қауіпсіздігінің сақталуы


Дұрыс отыру, сергіту сәті

Пәнаралық байланыстар


Әдебиеттік оқу, дене шынықтыру

АКТ қолдану дағдысы

(сабақта қолданылатын болса көрсетініз)

Сергіту сәті

Алдыңғы менгерілген білім

Зат пен дене

Сабақ барысы

Сабақтың

жоспарланған

кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

4 минут


Ұ. Ұйымдастыру кезеңі.

  • Сәлемдесу

  • «Күндей болып күлеміз»

Тақырыпты ашу:

Тақтадағы жабық тақырыпты ашу мақсатында бейне жазба көрсетіледі.

Зат деген сөздің әр әрібін жасырылған жұмбақ арқылы тауып алу. (қызығушылықтарын ояту)

Топқа біріктіру.

  • Орындық артындағы стикерлер арқылы (қызыл, сары, жасыл) топқа бірігеді.

Бағалау парағымен таныстыру




Шеңберге тұру




Бейнежазба

Сабақ ортасы

32 минут

Ж. «Топтап көр!» Мақсаты: заттың жасанды және табиғи екендігін ажырату дағдыларын қалыптастыру

Үстел үстіндегі заттарды оқушылар шығып, топтастырады.

Заттар: тас, ағаш, орамжапырақ, қуыршақ, глобус, тас, құм, жіп, сым, көмір.

Дескрипторы:

  1. Заттың түрлерін атайды

  2. Жасанды заттарды ажыратады

  3. Табиғи заттарды ажыратады


Т. (Қ) «Жас зерттеуші»

Әр топқа зерттеу заттары беріледі:

  1. Сүт

  2. Май

  3. Қант

Қасиеттерін зерттеу арқылы берілген постерді толтырады.

Дескриптор:

  • Заттың қасиеттерін атайды

  • Өндірілетін заттарды болжайды

  • Зерттеу арқылы қасиеттерін анықтайды

Ұ. Сергіту сәті «Бүгінгі күн көңілді»

Ж. (Қ)

  • Картоптан крахмал алу тәжірибесін жүргізеді.

  • Крахмал неге судың түбінде жатыр

  • Крахмалды өмірде не үшін пайдаланады

  • Крахмалды көрсету

  • Қасиеттерін атау

Дескриптор:

  • Картоптың қасиетін атайды

  • Картоптан крахмал алу жолдарын қолданады

  • Алу жолдарын талдайды

Жасанды және табиғи заттар, «жасанды», «табиғи» деген сөздер


Дескриптор парағы












Сүт, су, май, қант, қасық, май шам, стақан, постер






Бағалау парағы


Бейнежазба


Картоп, сүзгі, су, картоп үккіш


Бағалау парағы

Сабақтың соңы

4 минут

Қорытындылау.


Рефлексия.

Еттартқыш,. Чемодан, Қоқыс жәшігі.












Еттартқыш,. Чемодан, Қоқыс жәшігі.



Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаты дұрыс қойылған ба?

Оқушылар бүгінгі сабақта не үйренді?

Жоспарланған саралау жақсы өтті ме?

Сабақ мақсатына жетті ме?

Сабақ жоспарына қандай өзгеріс еңгізілді?


Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі

1 2

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады

1 2

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылапрдың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім,келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет


















Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 4 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Ашық сабақ. Тақырыбы: Зат қандай болады?

Автор: Кумарова Булбул Рахимовна

Дата: 26.11.2019

Номер свидетельства: 528757
