kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ашық сабақ тақырыбы: "Менің атым-Қожа"

Нажмите, чтобы узнать подробности

 

Сабақтың тақырыбы

Б.Соқпақбаев «Менің атым Қожа»

Сабақтың мақсаты

Б.Соқбақбаевтың өмірі жайлы мағлұмат беріп, мәтінді толық меңгерту, Қожа бейнесіне талдау жасап, өз ойын жүйелі жеткізе алуға үйрету, өзіндік ой қорыта білу, шығармашылықпен жұмыс істеу қабілетін жетілдіру, ой - өрісі мен дүниетанымын кеңейту, сөздік қорларын молайту, кейіпкерлер бойындағы жақсы қасиеттерді үлгі ету.

Күтілетін

нәтижесі:

Оқушы ой қиялының дамуына, пікір айтуына еркіндік беріледі. Өз өміріне, қоршаған ортаға сын көзбен қарауға үйренеді. Өзгенің пікірін тыңдап, оған өз көзқарасын қоса білуге үйренеді. Шыншылдық, әділдікке дағдыланады. Өзгенің пікірімен санасуға үйренеді. Өз пікірін қорғай, дәлелдей алады. Әр түрлі шығармашылық жұмыстарға, топпен жұмыс істеуге дағдыланады.

Сабақтың көрнекілігі:

Жазушы портреті, Б.Соқпақбаевтың “Менің атым Қожа” кітабы, бейнетаспа (фильмнен үзінді), слайд, таратпа материалдар, шарлар, бағдаршам белгілері, сергіту сәтінің муз, бағалау парақшасы.

Сабақтың типі:

аралас сабақ

Сабақтың әдіс – тәсілдері:

ой қозғау, талдау, іздену,шығармашылық  жұмыс

Қолданылған модульдер:

Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, білім беру үшін бағалау және оқуды бағалау, білім беруде ақпараттық-коммуникациялық технологияларды пайдалану, білім берудегі басқару және көшбасшылық.

Сілтеме:

Күнтізбелік жоспар, оқулық, орта мерзімдік жоспар

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңдері:

Мұғалімнің әрекеті:

Оқушылардың әрекеттері:

І. Ұйымд. кезеңі:

2 минут

ІІ. Үй тапс. тексеру:

2-минут

Формативті бағалау

ІІІ. Жаңа сабаққа дайындық кезеңі:

1минут

ІҮ. Жаңа сабақты меңгеру кезеңі:

2 минут

5 минут

Формативті бағалау

Формативті бағалау

4 минут

1 минут 10 секунд

«Ой толғаныс» кезеңі

2 минут

Формативті бағалау

5 минут

4 минут

5 минут

4минут

ҮІ Рефлексия

1 минут

ҮІ.Үй тапс:

1 минут

ҮІ. Бағалау:

3 минут

1минут

Ана тілі сабағының ұраны: (Хормен)

Ана тілім-ұраным,

Ана тілім –құралым,

Ана тілім болмаса

Мықты болмас тұрағым.

Аттарының әріптерінің сандарына  байланысты  топқа бөлу.

1-топ «4-5 ӘРІПТІ» 

2- топ  «6 ӘРІП»

3 -топ «7 ӘРІПТЕН»

4 -топ «8-9 ӘРІПТЕН»

(Топ мүшелерін сайлау)

Психологиялық дайындық:.

Шарлар бойынша сабаққа тілек айту.

Топ ережесін еске түсіру, бағалау критерийлерін тарату. 

«Тілші» аралап жүреді. Әр топтан   бір оқушы жауап береді

   1.А.Дулатов  «Аяулы Жақаң» әңгімесін кімге арнап жазған?

А) Ыбырайға                    Б)Шоқанға

Ә) Абайға                         В) Міржақыпқа

2,Бұл бөлімде қандай өнегелі адамдардың шығармаларымен таныстың?

А.Құнанбаев

А Байтұрсынұлы

Ы.Алтынсарин

«Дүниеде жамандық  неден?»

«Сабырсыз арсыз,еріншек»,

«Шешенің балаларын сүюі»

3,М.Әуезовтың Абай туралы жазған шығармасы қалай аталады? («Жолда.» «Абай жолы» романынан үзінді)

4.М.Әузовтың «Жетім» әңгімесінде жазушы Қасымның көңіл күйін немен сәйкестендіреді?

А)Күнмен

Ә)Табиғатпен

Б)Қыс мезгілімен

5.Мына жазуды өз көзқарасыңмен аяқта:

Автор көзқарасы дегеніміз.........

6.Естіген нәрсені ұмытпас үшін  кеңес берген жазушының аты-жөні кім?

7, «Бала Тұрар» әңгімесінде  «Мойнын ішіне тартып, мықшиып партаның астына кіріп кетердей бұғып бара жатты» деп жазушы кімді айтты?

 8. «Қазына көтерген бала»әңгімесінде Қаныш деп отырған бала кім?

«Бағдаршам» арқылы бағалау

«Жас Мұхтар» әңгімесінде автор Мұхтар Әуезовтың өмірінің қай кезін бейнелеген?

-Балалық шақ адам өміріндегі қандай кезең? Балалар сабақ басында біз сендердің аттарыңа қарай топқа бөліндік,ал менің атым –кім? (экраннан Қожаның суретін көрсетіп Мына баланы танимыз ба,оның аты кім? деп сұрау)

-Біз бүгінгі сабағымызда «Балалық шаққа саяхат» деп аталатын жаңа бөлімде балалар әдебиетінің негізін салған, балаларға арнап шығармалар жазған ақын-жазушылардың бірі: Бердібек Соқпақбаевтың туындыларының бірі: «Менің атым - Қожа» атты шығармасымен танысқалы отырмыз. Ендеше, осы сабақтың мақсатын анықтайықшы:

Дарынды оқушымен жұмыс:- Бердібек Соқпақбаев 1924 ж Алматы облысы, Нарынқол ауданы, Қостөбе ауылында дүниеге келген.

- Балалық шағындағы басынан өткен қиындықтар мен жоқшылық жайлы «Балалық шаққа саяхат» кітабында бейнеленген. Балаларға арнап «Менің атым Қожа», «Аяжан», «Гауһар» т. б. повестер, «Кездесу», «Бозтөбе» поэмаларын жазған. «Қазақфильм» студиясында «Менің атым Қожа» повесі бойынша фильм түсірілді.
-Бүгінгі сабақта жазушының «Менің атым Қожа» шығармасының 17-ші тарауымен танысайық:

Мәтінмен жұмыс: 4 топқа мәтіннің бөліктерін таратып беру: (Уақыт белгілеу)

 Сөздік жұмыс:

4- сыныпта 1 минутта оқушы шамамен 90 сөз оқуы керек. Сондықтан сендерге берілген мәтінді түсініп оқып шығу үшін 4 минут уақыт беріледі. Болған топ ортаға келіп өз бөлігін басқа топтарға түсіндіріп беретін болады.

«Шапалақ» арқылы бағалау

«Тұжырым кестесі»

«Бес саусақ» арқылы бағалау

(Мазмұндату, сахналау)

- Басты кейіпкер кім? (ереже)

- Сабаққа дайындалмай келгеніне Қожаның қатты өкінгенін неден байқауға болады?

- Өздеріңде осындай Қожаның басында болған сәттер кездесті ме?

- Қазіргі кезде Қожа сияқты балалар бар ма?

Сергіту сәті: Жаттығу жасау

Топтық тапсырмалар:

1 – топ: Венн диаграммасын сызу: Қожа, Жантас

2 – топ: Мәтінің мазмұнына орай мақалдар жазу.

3 – топ: Шығармадағы мұғалімдер мен қазіргі мұғалімдерге салыстырмалы сипаттама беру.

4 – топ: Шығарманың мазмұнын қазіргі замандағы өмірмен салыстыру.

 «Ым ишара» арқылы бағалау

«Менің атым.» тақырыбында ой толғау. (видео көрсету)
-Сендерге қандай есімдер ұнайды?
-Қожа өз атына риза ма? Неге?
-Қазақта балаға ат қою дәстүрі бар:
Бала туғаннан кейін қырық күн өткен соң ел ішіндегі аузы дуалы қарияға немесе баланың атасына, әжесіне немересінің атын қойғызады. Кейде «Қырықтың бірі - Қыдыр» деп құдайы қонаққа да баланың атын қойғызатын сәттер болады. Көбінесе молданы әкеп азан шақыртып, баланың атын қойғызған. Балаға көз тиюден немесе жын-шайтаннан сақтасын деген наныммен Итбай, Күшікбай, Жаманбай деп атаған. Адамның аты кейде тілек - мақсатқа орайлас болып келеді.
Дәулетті болсын деп: Байбол, Дәулет. Күшті де, батыл болсын деп: Арыстан, Батырбек, Алпамыс. Сұлу да көрікті болсын деп: Айсұлу, Нұрсұлу, Әсем, Аружан, Әйгерім, т. Б

- Қазір бұл дәстүр сақталған ба?

Сендерге өз аттарың ұнай ма?

«Менің атым.» ойыны. Әр бала өз атына 1 сын есім қосып айтады. «Бестармақ» әдісі.

1.Кім? – 1сөз

2.Қандай? -2сөз

3 Не істейді?-3сөз

Жуырда мен газеттен оқыдым: қытайлардың ат қоюы қызық болады екен. Бала бес-алты жасқа толғанша тәуелді аты болмайды. «Ортаншым»..
Топбасшыларға арналған  тапсырма: Тақтаға шығып, қағаз таңдап, өз Қожаларын қорғайды:  «Тапқыр Қожа»,  «Сыншыл Қожа», «Тентек Қожа», «Ақылды  Қожа»

                                                                        «Сенквейн» әдісі.

- Сонымен бүгінгі өткен тақырыбымыз қандай болды? Сабақ сендерге ұнады ма? Несімен?

«Менің қиялымдағы Қожа қандай болу керек?»

Ой толғау жазып келу.

Топ бағалаушысы бағалайды.

 «Бағдаршам» әдісі:

-          Бір көрген адамға «жаман бала», «қиын бала» болып, кейін мүлде өзгеріп, жақсылардың қатарына қосылып кететін балалар аз емес қой.» деген екен. Өмірде сендер де адаспай өз жолдарыңды таба білулеріңе тілектеспін!

Хормен ұранды айтады.

Өздерінің аттарындағы әріп сандары бойынша топқа бөлінеді.

Өзара топ мүшелерін сайлайды.

(топбасшы, спикер, уақыт белгілеуші)

Шарлардағы тілектерді оқиды,сәттілік тілеп келіскендерін білдіріп үш шапалақ соғады.

Топ ережелерін атайды, бағалау критерийлерімен танысады.

Топ мүшелерінің аты -жөні

Үй тапсырмасы

Топ ережесін сақтауы

Өз ойын нақты жеткізуі.

Сабақтағы белсенділігі

Оқушының  қорытынды бағасы

1 (А) оқушы ортаға шығып, басқалардан топтарға аралап жауаптарын біледі

Өз ойларын айтады. (В)

Сабақтың мақсатын айқындайды.

Керекті мағлұматты дәптерге көшіреді.

Берілген мәтінді оқып, басқа топқа таныстыруға дайындалады.өздері оқыған бөлімдеріне ат қояды.

Бөлімнің атауы

Себебі

Бірінші топ

Екінші топ

Үшінші топ

Төртінші топ

Мазмұнын түсіндіреді, 1 топ : сахналайды.

Сұрақтар қояды, толық жауап береді.

Өз ойларын ортаға салады.

Әуен бойынша жаттығу жасайды.

Әр топ өз тапсырмаларын орындайды.

Толық мазмұнын ашады, бір-бірінің ойын толықтырады.

Видеоға көз жүгіртеді.

Өз ойларын ашық жеткізеді.

Тыңдап отырады.

Мұғалімнің ойын толықтырады.

Сұрақтарға жауап береді.

Атына өз бойында бар  қасиетін қосып айтады.

Топбасшылары ортаға шығып тапсырма таңдап, толық жауап береді, топ мүшелері толықтырады.

Мәтіннің авторы                                          Мәтіннің аты.

Түйінді ойТТТЬТТ

    Мінездеме беру                                кейіпкерлері

    Сабақты қортындылап, сұрақтарға жауап береді.

Топ бағалаушысы бағалайды

Жасыл: Түсіндім.

Сары: Сұрағым бар.

Қызыл: Түсініксіз.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ашық сабақ тақырыбы: "Менің атым-Қожа"»


Сабақтың тақырыбы

Б.Соқпақбаев «Менің атым Қожа»

Сабақтың мақсаты

Б.Соқбақбаевтың өмірі жайлы мағлұмат беріп, мәтінді толық меңгерту, Қожа бейнесіне талдау жасап, өз ойын жүйелі жеткізе алуға үйрету, өзіндік ой қорыта білу, шығармашылықпен жұмыс істеу қабілетін жетілдіру, ой - өрісі мен дүниетанымын кеңейту, сөздік қорларын молайту, кейіпкерлер бойындағы жақсы қасиеттерді үлгі ету.

Күтілетін

нәтижесі:

Оқушы ой қиялының дамуына, пікір айтуына еркіндік беріледі. Өз өміріне, қоршаған ортаға сын көзбен қарауға үйренеді. Өзгенің пікірін тыңдап, оған өз көзқарасын қоса білуге үйренеді. Шыншылдық, әділдікке дағдыланады. Өзгенің пікірімен санасуға үйренеді. Өз пікірін қорғай, дәлелдей алады. Әр түрлі шығармашылық жұмыстарға, топпен жұмыс істеуге дағдыланады.

Сабақтың көрнекілігі:

Жазушы портреті, Б.Соқпақбаевтың “Менің атым Қожа” кітабы, бейнетаспа (фильмнен үзінді), слайд , таратпа материалдар, шарлар, бағдаршам белгілері, сергіту сәтінің муз, бағалау парақшасы.

Сабақтың типі:

аралас сабақ


Сабақтың әдіс – тәсілдері:

ой қозғау, талдау, іздену,шығармашылық жұмыс


Қолданылған модульдер:

Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, білім беру үшін бағалау және оқуды бағалау, білім беруде ақпараттық-коммуникациялық технологияларды пайдалану, білім берудегі басқару және көшбасшылық.


Сілтеме:

Күнтізбелік жоспар, оқулық, орта мерзімдік жоспар

Сабақтың барысы:


Сабақтың кезеңдері:

Мұғалімнің әрекеті:

Оқушылардың әрекеттері:

І. Ұйымд. кезеңі:


2 минут





















ІІ. Үй тапс. тексеру:

2-минут

































Формативті бағалау


ІІІ. Жаңа сабаққа дайындық кезеңі:

1минут











ІҮ. Жаңа сабақты меңгеру кезеңі:

2 минут









5 минут








Формативті бағалау



Формативті бағалау



4 минут






1 минут 10 секунд


«Ой толғаныс» кезеңі

2 минут




Формативті бағалау





5 минут




















4 минут











5 минут





4минут








ҮІ Рефлексия

1 минут



ҮІ.Үй тапс:

1 минут

ҮІ. Бағалау:

3 минут




1минут


Ана тілі сабағының ұраны: (Хормен)

Ана тілім-ұраным,

Ана тілім –құралым,

Ана тілім болмаса

Мықты болмас тұрағым.

Аттарының әріптерінің сандарына байланысты топқа бөлу.

1-топ «4-5 ӘРІПТІ»

2- топ «6 ӘРІП»

3 -топ «7 ӘРІПТЕН»

4 -топ «8-9 ӘРІПТЕН»

(Топ мүшелерін сайлау)

Психологиялық дайындық: .


Шарлар бойынша сабаққа тілек айту.

Топ ережесін еске түсіру, бағалау критерийлерін тарату.






«Тілші» аралап жүреді. Әр топтан бір оқушы жауап береді

1.А.Дулатов «Аяулы Жақаң» әңгімесін кімге арнап жазған?

А) Ыбырайға Б)Шоқанға

Ә) Абайға В) Міржақыпқа


2,Бұл бөлімде қандай өнегелі адамдардың шығармаларымен таныстың?

Ы.Алтынсарин

А Байтұрсынұлы




А.Құнанбаев




«Дүниеде жамандық неден?»

«Сабырсыз арсыз,еріншек»,






3,М.Әуезовтың Абай туралы жазған шығармасы қалай аталады? («Жолда.» «Абай жолы» романынан үзінді)

4.М.Әузовтың «Жетім» әңгімесінде жазушы Қасымның көңіл күйін немен сәйкестендіреді?

А)Күнмен

Ә)Табиғатпен

Б)Қыс мезгілімен


5.Мына жазуды өз көзқарасыңмен аяқта:

Автор көзқарасы дегеніміз ....................................................

6.Естіген нәрсені ұмытпас үшін кеңес берген жазушының аты-жөні кім?

7, «Бала Тұрар» әңгімесінде «Мойнын ішіне тартып, мықшиып партаның астына кіріп кетердей бұғып бара жатты» деп жазушы кімді айтты?

8. «Қазына көтерген бала»әңгімесінде Қаныш деп отырған бала кім?


«Бағдаршам» арқылы бағалау


«Жас Мұхтар» әңгімесінде автор Мұхтар Әуезовтың өмірінің қай кезін бейнелеген?

-Балалық шақ адам өміріндегі қандай кезең? Балалар сабақ басында біз сендердің аттарыңа қарай топқа бөліндік ,ал менің атым –кім? (экраннан Қожаның суретін көрсетіп Мына баланы танимыз ба ,оның аты кім? деп сұрау)

-Біз бүгінгі сабағымызда «Балалық шаққа саяхат» деп аталатын жаңа бөлімде балалар әдебиетінің негізін салған, балаларға арнап шығармалар жазған ақын-жазушылардың бірі: Бердібек Соқпақбаевтың туындыларының бірі: «Менің атым - Қожа» атты шығармасымен танысқалы отырмыз. Ендеше, осы сабақтың мақсатын анықтайықшы:


Дарынды оқушымен жұмыс:- Бердібек Соқпақбаев 1924 ж Алматы облысы, Нарынқол ауданы, Қостөбе ауылында дүниеге келген.

- Балалық шағындағы басынан өткен қиындықтар мен жоқшылық жайлы «Балалық шаққа саяхат» кітабында бейнеленген. Балаларға арнап «Менің атым Қожа», «Аяжан», «Гауһар» т. б. повестер, «Кездесу», «Бозтөбе» поэмаларын жазған. «Қазақфильм» студиясында «Менің атым Қожа» повесі бойынша фильм түсірілді.
-Бүгінгі сабақта жазушының «Менің атым Қожа» шығармасының 17-ші тарауымен танысайық:

Мәтінмен жұмыс: 4 топқа мәтіннің бөліктерін таратып беру: (Уақыт белгілеу)

Сөздік жұмыс:

4- сыныпта 1 минутта оқушы шамамен 90 сөз оқуы керек. Сондықтан сендерге берілген мәтінді түсініп оқып шығу үшін 4 минут уақыт беріледі. Болған топ ортаға келіп өз бөлігін басқа топтарға түсіндіріп беретін болады.


«Шапалақ» арқылы бағалау


«Тұжырым кестесі»

«Бес саусақ» арқылы бағалау

(Мазмұндату, сахналау)

- Басты кейіпкер кім? (ереже)

- Сабаққа дайындалмай келгеніне Қожаның қатты өкінгенін неден байқауға болады?

- Өздеріңде осындай Қожаның басында болған сәттер кездесті ме?

- Қазіргі кезде Қожа сияқты балалар бар ма?

Сергіту сәті: Жаттығу жасау

Топтық тапсырмалар:

1 – топ: Венн диаграммасын сызу: Қожа, Жантас

2 – топ: Мәтінің мазмұнына орай мақалдар жазу.

3 – топ: Шығармадағы мұғалімдер мен қазіргі мұғалімдерге салыстырмалы сипаттама беру.

4 – топ: Шығарманың мазмұнын қазіргі замандағы өмірмен салыстыру.

«Ым ишара» арқылы бағалау


«Менің атым...» тақырыбында ой толғау. (видео көрсету)
-Сендерге қандай есімдер ұнайды?
-Қожа өз атына риза ма? Неге?
-Қазақта балаға ат қою дәстүрі бар:
Бала туғаннан кейін қырық күн өткен соң ел ішіндегі аузы дуалы қарияға немесе баланың атасына, әжесіне немересінің атын қойғызады. Кейде «Қырықтың бірі - Қыдыр» деп құдайы қонаққа да баланың атын қойғызатын сәттер болады. Көбінесе молданы әкеп азан шақыртып, баланың атын қойғызған. Балаға көз тиюден немесе жын-шайтаннан сақтасын деген наныммен Итбай, Күшікбай, Жаманбай деп атаған. Адамның аты кейде тілек - мақсатқа орайлас болып келеді.
Дәулетті болсын деп: Байбол, Дәулет. Күшті де, батыл болсын деп: Арыстан, Батырбек, Алпамыс. Сұлу да көрікті болсын деп: Айсұлу, Нұрсұлу, Әсем, Аружан, Әйгерім, т. Б

- Қазір бұл дәстүр сақталған ба?

Сендерге өз аттарың ұнай ма?

«Менің атым..» ойыны. Әр бала өз атына 1 сын есім қосып айтады. «Бестармақ» әдісі.

1.Кім? – 1сөз

2.Қандай? -2сөз

3 Не істейді?-3сөз

Жуырда мен газеттен оқыдым: қытайлардың ат қоюы қызық болады екен. Бала бес-алты жасқа толғанша тәуелді аты болмайды. «Ортаншым».....
Топбасшыларға арналған тапсырма: Тақтаға шығып, қағаз таңдап, өз Қожаларын қорғайды: «Тапқыр Қожа», «Сыншыл Қожа», «Тентек Қожа», «Ақылды Қожа»


«Сенквейн» әдісі.



- Сонымен бүгінгі өткен тақырыбымыз қандай болды? Сабақ сендерге ұнады ма? Несімен?





«Менің қиялымдағы Қожа қандай болу керек?»

Ой толғау жазып келу.

Топ бағалаушысы бағалайды.

«Бағдаршам» әдісі:

  • Бір көрген адамға «жаман бала», «қиын бала» болып, кейін мүлде өзгеріп, жақсылардың қатарына қосылып кететін балалар аз емес қой...» деген екен. Өмірде сендер де адаспай өз жолдарыңды таба білулеріңе тілектеспін!

Хормен ұранды айтады.





Өздерінің аттарындағы әріп сандары бойынша топқа бөлінеді.


Өзара топ мүшелерін сайлайды.

(топбасшы, спикер, уақыт белгілеуші)

Шарлардағы тілектерді оқиды,сәттілік тілеп келіскендерін білдіріп үш шапалақ соғады.



Топ ережелерін атайды, бағалау критерийлерімен танысады.


Топ мүшелерінің аты -жөні

Үй тапсырмасы

Топ ережесін сақтауы

Өз ойын нақты жеткізуі.

Сабақтағы белсенділігі

Оқушының қорытынды бағасы

















































1 (А) оқушы ортаға шығып, басқалардан топтарға аралап жауаптарын біледі


Өз ойларын айтады. (В)













































Сабақтың мақсатын айқындайды.



Керекті мағлұматты дәптерге көшіреді.










Берілген мәтінді оқып, басқа топқа таныстыруға дайындалады.өздері оқыған бөлімдеріне ат қояды.




Бөлімнің атауы

Себебі

Бірінші топ


Екінші топ


Үшінші топ


Төртінші топ



Мазмұнын түсіндіреді, 1 топ : сахналайды.

Сұрақтар қояды, толық жауап береді.


Өз ойларын ортаға салады.


Әуен бойынша жаттығу жасайды.


Әр топ өз тапсырмаларын орындайды.


Толық мазмұнын ашады, бір-бірінің ойын толықтырады.



Видеоға көз жүгіртеді.



Өз ойларын ашық жеткізеді.



Тыңдап отырады.










Мұғалімнің ойын толықтырады.






Сұрақтарға жауап береді.

Атына өз бойында бар қасиетін қосып айтады.





Топбасшылары ортаға шығып тапсырма таңдап, толық жауап береді, топ мүшелері толықтырады.


Мәтіннің авторы Мәтіннің аты.











Мінездеме беру кейіпкерлері

Сабақты қортындылап, сұрақтарға жауап береді.


Топ бағалаушысы бағалайды






Жасыл: Түсіндім.

Сары: Сұрағым бар.

Қызыл: Түсініксіз.








































Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 4 класс

Скачать
Ашық сабақ тақырыбы: "Менің атым-Қожа"

Автор: Шакарова Сания Сембыевна

Дата: 03.02.2017

Номер свидетельства: 387463
