Пәні
Әдебиеттік оқу 3-сынып
Сабақтың тақырыбы
Қатқан нан
Мақсаты
Шығарманың негізгі ойын оқушылардың түсінуіне жағдай жасау. Еңбекті сүюге, нан қадірін білуге тәрбиелеу.
Күтілетін нәтиже
1. Мәтін мазмұнымен танысады
2. Бірлесіп жұмыс істеу дағдысын қалыптастырады.
3. Өздері білетін мәліметтермен бөлісіп үйренеді.
4. Өзгенің пікіріне төзімділікпен қарауға дағдыланады.
Түйінді идеясы
Нан – қасиетті тағам
Әдіс-тәсілдер
Кластер әдісі, жеке, жұптық, топтық жұмыс.
Сабақтың мазмұны
Уақыты
Ресурстар
Сабақ кезеңдері
Стратегиялар
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Саралау
Бағалау
2 минут
Слайд
Қызығу-
шылығын ояту.
1.Психологиялық
тренинг
2. Топтасу
3. Жұптық жұмыс
4. Талқылау
- Амандасу
Арпа, бидай, сұлы суреттері беріледі.
2. Үй тапсырмасын сұрау.
3. Сабақ тақырыбын анықтату.
«Дәнді дақылдар» тақырыбына сұрақтар қою.
- Арпа, бидай, сұлы суреттері арқылы топқа бөлінеді.
2. «Комбайншы» өлеңін топ болып жатқа айту.
«Дәнді дақылдар» тақырыбына сұрақтар қою.
Жұмбақ.
Күрең қызыл түсi бар,
Тағамдардың асылы.
Қуат берер күшi
бар. (Нан)
Бағалау парағы
5 минут
9 минут
«Ассоциация» әдісі
Нан түрлерін ата ?
«Таба нан» бейнежазбасы.
- Таба нан
- Тандыр нан
- Қатқан нан
- Қытырлақ нан
Оқушылар өз білетіндерін тақтаға жазады.
Бас бармақпен бағалау
7 минут
10 минут
Мағынаны тану
Топпен жұмыс
Оқулықпен жұмыс.
Мәтін мазмұнымен танысып шығуды ұсынады.
Мәтінмен жұмыс.
Нан –ардақты адал ас,
Кәрі-жас одан аттамас.
Нандай жоқ қой асыл дән,
Жеп үйреген жасыңнан.
1. Білім алушылар жеке іштен оқып шығады. Топта түсіндіреді.
1-топ: Мәтін бойынша мазмұнын айтады.
2-топ: 5 жолды өлең құрастырады.
3-топ: Мақал-мәтелдерді жалғастырады.
Бағалау парағы
5 минут
Сергіту сәті
Сөзжұмбақ «Бауырсақ».
5 минут
Автор орындығы
Автор орындығы
«Нансыз өмір жоқ» эссе жазу.
Бас бармақпен бағалау
2 минут
Смайлик-
тер
Рефлексия
Оқушылар өздерінің сабақтан алған әсерлерін смайликтер арқылы білдіреді.
Смайликпен бағалау
Қосымша тапсырма
1. Мәтінді оқу, мазмұндау.
2. Нан туралы сурет салу.
Бағалау