Бөлім | Тіл және сөйлеу |
Пәні: | Ана тілі |
Күні: | |
Педагогтің аты-жөні: | |
Сынып: 1 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Алматы Буын |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 1.2.3.1.ауыстырылып берілген мәтін бөліктерін мұғалімнің қолдауымен орнына қоя білу; 1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазу; 1.1.1.1мәтін, сөйлем, сөз, буын, дыбыс туралы бастапқы тілдік ұғымдарды түсіну |
Сабақтың мақсаты | Мәтін бөліктерінің ретін анықтайды Берілген буындардан сөз құрау |
Р.Л Сабақ барысы |
Сабақтың кезеңі/уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы (3 мин) | Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қал қалай?» ойыны 1.Қалдарың қалай? 2.Жүріс қалай? 3.Жүгіріс қалай? 4.Алғанда қалай?(алдыға қарай алақан жаю) 5.Бергенде қалай? (алдыға қарай алақанды төмен қарату) 6.Түнгі ұйқы қалай? (екі алақанын біріктіріп бір бетіне апарады) 7.Ойнағанда қалай? 8.Ұрысқанда қалай? 9.Көңіл –күй қалай? | Оқушылар сабаққа назар аударады. 1.Осылай (басбармақтарын көрсетеді) 2.Осылай (бір орындарында жүреді) 3.Осылай (бір орындарында жүгіреді) 4.Осылай (екі қолдарымен алуды көрсетеді) 5.Осылай (екі қолдарымен беруді көрсетеді) 6.Осылай (екі алақандарын қосып, беттеріне қойып ұйықтаған болады) 7.Осылай (қолдарын шапалақтайды) 8.Осылай (басбармақтарын төмен қаратады) 9.Осылай (езулерін екі қолмен күліп көрсетеді) | Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! | |
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин | «Әуе шарын ұшырамыз» ойыны Жуан дауысты дыбысы бар сөз жазылған бұлтты тап. Жіңішке дауысты дыбысы бар сөз жазылған бұлтты тап. Әуе шарының ұшу жолын кедергілерден тазарт. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау 1-тапсырм Ұжымдық жұмыс «Орнын тап» әдісі Суретке қара. Әңгімеле. Оқы. Мәтін бөліктерін орнына қой. Бейнежазба ұсыну | Жуан және жіңішке дауысты дыбысы бар сөз жазылған бұлттарды тауып, ұшу жолын кедергілерден тазартады. 1. суреттен көріп тұрғандарын атайды 2.мәтін бөліктерінің ретін анықтайды 3.бейнежазба дан көргендерін әңгімелейді Бейнежазба тамашалайды | Мадақтау Жұлдызшалар Дескриптор: -суреттен көріп тұрғандарын атайды -мәтін бөліктерінің ретін анықтайды -бейнежазба дан көргендерін әңгімелейді | Жуан, жіңішке дауысты дыбытар әуе шарлары, сөз жазыл ған бұлттар Оқулық 1- жаттығу 34-бет https://youtu.be/8CUfJA1czcI?t=117 Таратпа қаламсап |
8 мин Сергіту сәті 2 минут | 2- тапсырма Жұптық жұмыс «Сен маған, мен саған» әдісі Өлеңді оқы. Жатқа айт. «Кадр» ойыны Әртүрлі түсте жасалған қимыл –қозғалысты бейнелейтін суреттерді кезек – кезек көрсету. | 1. өлеңді тұтас оқиды 2.өлеңнің мазмұнын айтады 3. өлеңді жатқа айтады Көрсетілген суреттегі қимыл –қозғалысты жасайды | «Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -өлеңді тұтас оқиды -өлеңнің мазмұнын айтады -өлеңді жатқа айтады «Басбармақ» арқылы | Оқулық 5-6 бет Таратпа қаламсап Әртүрлі түстегі суреттер |
10 мин | 3 – тапсырма Жеке жұмыс «Көркем жаз» әдісі Берілген буындардан сөз құрап, жаз. | 1. қа буынымен сөздер құрастырады 2.ба буынымен сөздер құрастырады 3. жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтайды 4. әріптерді бір-бірімен байланыстырып жазады | «Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -қа буынымен сөздер құрастырады -ба буынымен сөздер құрастырады - жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтайды - әріптерді бір-бірімен байланыстырып жазады | Таратпа қаламсап дәптер |
Сабақтың соңы 7 мин | Кері байланыс «Ай әдісі» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 ) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 ) | Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған жұлдыздарын санап, анықтайды. | Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! | Таяқшадағы жұлдыз дар |
Бөлім | Тіл және сөйлеу |
Пәні: | Ана тілі |
Күні: | |
Педагогтің аты-жөні: | |
Сынып: 1 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Отаным Буын |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 1.1.3.1* тақырыбы мен иллюстрациясы бойынша мәтіннің мазмұнын болжау; 1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазу; 1.1.1.1мәтін, сөйлем, сөз, буын, дыбыс туралы бастапқы тілдік ұғымдарды түсіну |
Сабақтың мақсаты | Тақырыбы бойынша өлең мазмұнын болжау Сызбадағы буындардан жұмбақ құрап жазу |
Р.Л Сабақ барысы |
Сабақтың кезеңі/уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурс тар |
Сабақтың басы (3 мин) | Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қал қалай?» ойыны 1.Қалдарың қалай? 2.Жүріс қалай? 3.Жүгіріс қалай? 4.Алғанда қалай?(алдыға қарай алақан жаю) 5.Бергенде қалай? (алдыға қарай алақанды төмен қарату) 6.Түнгі ұйқы қалай? (екі алақанын біріктіріп бір бетіне апарады) 7.Ойнағанда қалай? 8.Ұрысқанда қалай? 9.Көңіл –күй қалай? | Оқушылар сабаққа назар аударады. 1.Осылай (басбармақтарын көрсетеді) 2.Осылай (бір орындарында жүреді) 3.Осылай (бір орындарында жүгіреді) 4.Осылай (екі қолдарымен алуды көрсетеді) 5.Осылай (екі қолдарымен беруді көрсетеді) 6.Осылай (екі алақандарын қосып, беттеріне қойып ұйықтаған болады) 7.Осылай (қолдарын шапалақтайды) 8.Осылай (басбармақтарын төмен қаратады) 9.Осылай (езулерін екі қолмен күліп көрсетеді) | Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! | |
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин | «Таза тақта» әдісі Тақтада берілген буындардан сөз құра. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау 1-тапсырм Ұжымдық жұмыс «Болжам» әдісі Тақырыбы бойынша өлең мазмұнын болжа. Өлеңді тыңда. Өлең не туралы? Өлеңнің соңғы екі жолын көшіріп жаз. | Тақтада берілген буындардан сөз құрайды 1. өлең мазмұнын болжап айтады 2.өлеңінің мазмұнын айтады 3.түсініксіз сөздің мағынасын ашады 4.соңғы екі жолын көшіріп жазады | Мадақтау Жұлдызшалар Дескриптор: -өлең мазмұнын болжап айтады -өлеңінің мазмұнын айтады - түсініксіз сөздің мағынасын ашады - соңғы екі жолын көшіріп жазады | Буындар жазылған қима қағаздар Оқулық 1- жаттығу 35-бет Аудиотыңдалым Дәптер қаламсап |
8 мин Сергіту сәті 2 минут | 2- тапсырма Жұптық жұмыс «Ойлан, тап» әдісі Сызбадағы буындардан жұмбақ құрап жаз. Шешуін тап. «Кадр» ойыны Әртүрлі түсте жасалған қимыл –қозғалысты бейнелейтін суреттерді кезек – кезек көрсету. | 1. буындардан жұмбақ құрайды 2.шешуін тауып, жазады 3. шешуіндегі сөз туралы әңгімелейді Көрсетілген суреттегі қимыл –қозғалысты жасайды | «Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -буындардан жұмбақ құрайды -шешуін тауып, жазады -шешуіндегі сөз туралы әңгімелейді «Басбармақ» арқылы | Таратпа қаламсап Әртүрлі түстегі суреттер |
10 мин | 3 – тапсырма Жеке жұмыс «Көркем жаз» әдісі Алатау сөзіндегі әріптерден бірнеше сөз жасап жаз. | 1. бірінші сөзді құрастырады 2.екінші сөзді құрастырады 3.үшінші сөзді құрастырады | «Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -бірінші сөзді құрастырады -екінші сөзді құрастырады -үшінші сөзді құрастырады | Таратпа қаламсап дәптер |
Сабақтың соңы 7 мин | Кері байланыс «Ай әдісі» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 ) | Сұрақ жауап беріп, қорытынды шығарады Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған жұлдыздарын санап, анықтайды. | Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! | Таяқшада ғы жұлдыз дар |
Бөлім | Тіл және сөйлеу |
Пәні: | Ана тілі |
Күні: | |
Педагогтің аты-жөні: | |
Сынып: 1 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Туған жер Буын |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 1.3.1.2.мәтін бөліктерін анықтап, жоспар құру; 1.1.1.1мәтін, сөйлем, сөз, буын, дыбыс туралы бастапқы тілдік ұғымдарды түсіну 1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазу; |
Сабақтың мақсаты | Жоспар бойынша мәтін бөліктерін анықтау Буыннан сөз құрау |
Р.Л Сабақ барысы |
Сабақтың кезеңі/уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурс тар |
Сабақтың басы (3 мин) | Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қал қалай?» ойыны 1.Қалдарың қалай? 2.Жүріс қалай? 3.Жүгіріс қалай? 4.Алғанда қалай?(алдыға қарай алақан жаю) 5.Бергенде қалай? (алдыға қарай алақанды төмен қарату) 6.Түнгі ұйқы қалай? (екі алақанын біріктіріп бір бетіне апарады) 7.Ойнағанда қалай? 8.Ұрысқанда қалай? 9.Көңіл –күй қалай? | Оқушылар сабаққа назар аударады. 1.Осылай (басбармақтарын көрсетеді) 2.Осылай (бір орындарында жүреді) 3.Осылай (бір орындарында жүгіреді) 4.Осылай (екі қолдарымен алуды көрсетеді) 5.Осылай (екі қолдарымен беруді көрсетеді) 6.Осылай (екі алақандарын қосып, беттеріне қойып ұйықтаған болады) 7.Осылай (қолдарын шапалақтайды) 8.Осылай (басбармақтарын төмен қаратады) 9.Осылай (езулерін екі қолмен күліп көрсетеді) | Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! | |
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин | «Таза тақта» әдісі Тақтада берілген буындардан сөз құра. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау 1-тапсырм Ұжымдық жұмыс «Болжам» әдісі Мәтінді оқы Мәтін не туралы? Дархан қайда барды? Қалада қанша уақыт болды? Ауылын көргенде Дархан не деді? Жоспар бойынша мәтін бөліктерін анықта. | Тақтада берілген буындардан сөз құрайды 1. мәтіннің мазмұнын айтады 2.мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді 3.мәтіннің бірінші бөлігін сәйкестендіреді 4. мәтіннің екінші бөлігін сәйкестендіреді 5.мәтіннің үшінші бөлігін сәйкестендіреді | Мадақтау Жұлдызшалар Дескриптор: -мәтіннің мазмұнын айтады -мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді -мәтіннің бірінші бөлігін сәйкестендіреді - мәтіннің екінші бөлігін сәйкестендіреді -мәтіннің үшінші бөлігін сәйкестендіреді | Буындар жазылған қима қағаздар Оқулық 1- жаттығу 36-бет Таратпа қаламсап |
8 мин Сергіту сәті 2 минут | 2- тапсырма Жеке жұмыс «Көркем жаз» әдісі Өлеңді көшіріп жаз. «Кадр» ойыны Әртүрлі түсте жасалған қимыл –қозғалысты бейнелейтін суреттерді кезек – кезек көрсету. | 1. жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтайды 2.әріптерді бір-бірімен байланыстырып жазады 3. түсініксіз сөздің мағынасын ашады Көрсетілген суреттегі қимыл –қозғалысты жасайды | «Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: - жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтайды - әріптерді бір-бірімен байланыстырып жазады -түсініксіз сөздің мағынасын ашады «Басбармақ» арқылы | Оқулық 2-жаттығу 37-бет Дәптер қаламсап Әртүрлі түстегі суреттер |
10 мин | 3 – тапсырма Жұптық жұмыс «Құрастыр» әдісі Буыннан сөз құра. | 1. бірінші буыннан сөздер құрайды 2.екінші буыннан сөздер құрайды | «Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -бірінші буыннан сөздер құрайды -екінші буыннан сөздер құрайды | Таратпа қаламсап |
Сабақтың соңы 7 мин | Кері байланыс «Ай әдісі» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 ) | Сұрақ жауап беріп, қорытынды шығарады Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған жұлдыздарын санап, анықтайды. | Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! | Таяқшада ғы жұлдыз дар |
Бөлім | Тіл және сөйлеу |
Пәні: | Ана тілі |
Күні: | |
Педагогтің аты-жөні: | |
Сынып: 1 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Бесік жыры Тасымал |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 1.2.2.1 мұғалімнің қолдауымен мәтінде кім (не) туралы айтылғанын анықтау; 1.4.1.2.мұғалімнің қолдауымен сөзді дұрыс тасымалдауды, тасымалданбайтын сөздерді білу; |
Сабақтың мақсаты | Өлеңді тыңдап, өлеңдегі теңеу сөздерін анықтау Сөздерді тасымалдау жолын үйрену |
Р.Л Сабақ барысы |
Сабақтың кезеңі/уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурс тар |
Сабақтың басы (3 мин) | Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қал қалай?» ойыны 1.Қалдарың қалай? 2.Жүріс қалай? 3.Жүгіріс қалай? 4.Алғанда қалай?(алдыға қарай алақан жаю) 5.Бергенде қалай? (алдыға қарай алақанды төмен қарату) 6.Түнгі ұйқы қалай? (екі алақанын біріктіріп бір бетіне апарады) 7.Ойнағанда қалай? 8.Ұрысқанда қалай? 9.Көңіл –күй қалай? | Оқушылар сабаққа назар аударады. 1.Осылай (басбармақтарын көрсетеді) 2.Осылай (бір орындарында жүреді) 3.Осылай (бір орындарында жүгіреді) 4.Осылай (екі қолдарымен алуды көрсетеді) 5.Осылай (екі қолдарымен беруді көрсетеді) 6.Осылай (екі алақандарын қосып, беттеріне қойып ұйықтаған болады) 7.Осылай (қолдарын шапалақтайды) 8.Осылай (басбармақтарын төмен қаратады) 9.Осылай (езулерін екі қолмен күліп көрсетеді) | Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! | |
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин | «Таза тақта» әдісі Тақтада берілген буындардан сөз құра. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау 1-тапсырм Ұжымдық жұмыс «Тыңда, ойлан, жауап жаз» әдісі Өлеңді тыңда. Өлең не туралы? Кестедегі сұрақтарға жауап жаз. | Тақтада берілген буындардан сөз құрайды 1.өлеңнің мазмұнын айтады 2. бірінші сұраққа жауап береді 3.екінші сұраққа жауап береді 4.үшінші сұраққа жауап береді 5.төртінші сұраққа жауап береді | Мадақтау Жұлдызшалар Дескриптор: -өлеңнің мазмұнын айтады -бірінші сұраққа жауап береді -екінші сұраққа жауап береді -үшінші сұраққа жауап береді -төртінші сұраққа жауап береді | Буындар жазылған қима қағаздар Оқулық 1- жаттығу 38-бет Аудиотыңдалым Кесте қаламсап |
8 мин Сергіту сәті 2 минут | 2- тапсырма Жеке жұмыс «Көркем жаз» әдісі Сөздерді тасымалдау белгісін қойып, көшіріп жаз. ЕББҚ Дауысты дыбыстардың астын сыз. «Кадр» ойыны Әртүрлі түсте жасалған қимыл –қозғалысты бейнелейтін суреттерді кезек – кезек көрсету. | 1. тасымалдау белгісін қойып, көшіріп жазады 2.жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтайды Көрсетілген суреттегі қимыл –қозғалысты жасайды | «Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: - тасымалдау белгісін қойып, көшіріп жазады - жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтайды ЕББҚ Дескриптор: -дауысты дыбыстардың астын сызады - жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтайды «Басбармақ» арқылы | Оқулық 2-жаттығу 38-бет Дәптер қаламсап Әртүрлі түстегі суреттер |
10 мин | 3 – тапсырма Жұптық жұмыс «Сен маған, мен саған» әдісі Жұмбақты оқы шешуін айт. (Жұптар бір –біріне жауабының нұсқасын айтады) | 1. жұмбақты тұтас оқиды 2.шешуін табады 3.шешуін тор көздерге жазады | «Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -жұмбақты тұтас оқиды -шешуін табады -шешуін тор көздерге жазады | Оқулық 3 –жаттығу 39-бет Ламинат қаламсап |
Сабақтың соңы 7 мин | Кері байланыс «Ай әдісі» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 ) | Сұрақ жауап беріп, қорытынды шығарады Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған жұлдыздарын санап, анықтайды. | Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! | Таяқшада ғы жұлдыз дар |
Бөлім | Тіл және сөйлеу |
Пәні: | Ана тілі |
Күні: | |
Педагогтің аты-жөні: | |
Сынып: 1 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Тұсаукесер жыры Тасымал |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 1.2.2.1 мұғалімнің қолдауымен мәтінде кім (не) туралы айтылғанын анықтау; 1.4.1.2.мұғалімнің қолдауымен сөзді дұрыс тасымалдауды, тасымалданбайтын сөздерді білу; 1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазу; |
Сабақтың мақсаты | Өлеңде не туралы айтылғанын анықтау Сөзді дұрыс тасымалдауды үйрену |
Р.Л Сабақ барысы |
Сабақтың кезеңі/уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурс тар |
Сабақтың басы (3 мин) | Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қал қалай?» ойыны 1.Қалдарың қалай? 2.Жүріс қалай? 3.Жүгіріс қалай? 4.Алғанда қалай?(алдыға қарай алақан жаю) 5.Бергенде қалай? (алдыға қарай алақанды төмен қарату) 6.Түнгі ұйқы қалай? (екі алақанын біріктіріп бір бетіне апарады) 7.Ойнағанда қалай? 8.Ұрысқанда қалай? 9.Көңіл –күй қалай? | Оқушылар сабаққа назар аударады. 1.Осылай (басбармақтарын көрсетеді) 2.Осылай (бір орындарында жүреді) 3.Осылай (бір орындарында жүгіреді) 4.Осылай (екі қолдарымен алуды көрсетеді) 5.Осылай (екі қолдарымен беруді көрсетеді) 6.Осылай (екі алақандарын қосып, беттеріне қойып ұйықтаған болады) 7.Осылай (қолдарын шапалақтайды) 8.Осылай (басбармақтарын төмен қаратады) 9.Осылай (езулерін екі қолмен күліп көрсетеді) | Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! | |
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин | «Таза тақта» әдісі Берілген сөздерді буынға бөліп жаз. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау 1-тапсырм Ұжымдық жұмыс Flippity платформасы «Спиннер» әдісі Өлеңді оқы. Өлең не туралы? Таныс емес сөздің мағынасын біліпп ал. Сұрақтарға жауап бер Бейнежазба ұсыну | Тақтада берілген сөздерді буынға бөліп жазады 1.өлеңнің мазмұнын айтады 2. таныс емес сөздің мағынасын ашады 3. бірінші сұраққа жауап береді 4.екінші сұраққа жауап береді 5. үшінші сұраққа жауап береді Бейнежазба тамашалайды | Мадақтау Жұлдызшалар Дескриптор: -өлеңнің мазмұнын айтады -таныс емес сөздің мағынасын ашады -бірінші сұраққа жауап береді -екінші сұраққа жауап береді -үшінші сұраққа жауап береді | Сөздер жазылған қима қағаздар Оқулық 1- жаттығу 39-бет Тақтада Спиинер дөңгелегі https://youtu.be/Vu40rb89a5U?t=59 |
8 мин Сергіту сәті 2 минут | 2- тапсырма Жеке жұмыс «Құрастыр» әдісі Екі қатардағы буындардан сөз құрап жаз. ЕББҚ Сөздерді буынға бөліп жаз. «Кадр» ойыны Әртүрлі түсте жасалған қимыл –қозғалысты бейнелейтін суреттерді кезек – кезек көрсету. | 1. буындардан сөз құрап жазады 1. сөздерді буынға бөліп жазады Көрсетілген суреттегі қимыл –қозғалысты жасайды | «Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -буындардан сөз құрап жазады ЕББҚ Дескриптор: -сөздерді буынға бөліп жазады «Басбармақ» арқылы | Таратпа қаламсап Әртүрлі түстегі суреттер |
10 мин | 3 – тапсырма Жеке жұмыс «Көркем жаз» әдісі Өлеңді көшіріп жаз. Қарамен жазылған сөздердің қалай тасымалданатынын жазып көрсет. ЕББҚ Өлеңді көшіріп жаз. | 1. өлеңді көшіріп жазады 2.жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтайды 3.бірінші сөздің қалай тасымалданатынын жазады 4. екінші сөздің қалай тасымалданатынын жазады | «Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -өлеңді көшіріп жазады - жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтайды - бірінші сөздің қалай тасымалданатынын жазады -екінші сөздің қалай тасымалданатынын жазады | Оқулық 3 –жаттығу 40-бет Ламинат қаламсап |
Сабақтың соңы 7 мин | Кері байланыс «Ай әдісі» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 ) | Сұрақ жауап беріп, қорытынды шығарады Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған жұлдыздарын санап, анықтайды. | Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! | Таяқшада ғы жұлдыз дар |
Бөлім | Тіл және сөйлеу |
Пәні: | Ана тілі |
Күні: | |
Педагогтің аты-жөні: | |
Сынып: 1 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Бота Тасымал |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 1.2.2.1 мұғалімнің қолдауымен мәтінде кім (не) туралы айтылғанын анықтау; 1.4.1.2.мұғалімнің қолдауымен сөзді дұрыс тасымалдауды, тасымалданбайтын сөздерді білу 1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазу |
Сабақтың мақсаты | Өлеңде не туралы айтылғанын анықтау Түйенің пайдасын айту Тасымалдауға болмайтын сөздерді білу |
Р.Л Сабақ барысы |
Сабақтың кезеңі/уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурс тар |
Сабақтың басы (3 мин) | Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қал қалай?» ойыны 1.Қалдарың қалай? 2.Жүріс қалай? 3.Жүгіріс қалай? 4.Алғанда қалай?(алдыға қарай алақан жаю) 5.Бергенде қалай? (алдыға қарай алақанды төмен қарату) 6.Түнгі ұйқы қалай? (екі алақанын біріктіріп бір бетіне апарады) 7.Ойнағанда қалай? 8.Ұрысқанда қалай? 9.Көңіл –күй қалай? | Оқушылар сабаққа назар аударады. 1.Осылай (басбармақтарын көрсетеді) 2.Осылай (бір орындарында жүреді) 3.Осылай (бір орындарында жүгіреді) 4.Осылай (екі қолдарымен алуды көрсетеді) 5.Осылай (екі қолдарымен беруді көрсетеді) 6.Осылай (екі алақандарын қосып, беттеріне қойып ұйықтаған болады) 7.Осылай (қолдарын шапалақтайды) 8.Осылай (басбармақтарын төмен қаратады) 9.Осылай (езулерін екі қолмен күліп көрсетеді) | Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! | |
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин | «Таза тақта» әдісі Берілген буындардан сөз құрап жаз. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау 1-тапсырм Ұжымдық жұмыс Flippity платформасы «Спиннер» әдісі Өлеңді оқы. Өлең не туралы? Түйенің пайдасын сәйкестендір. Бота, табан сөздері қалай тасымалданады? ЕББҚ Түйенің пайдасын сәйкестендір. Бейнежазба ұсыну | Тақтада берілген буындардан сөз құрап жазады 1.өлеңнің мазмұнын айтады 2. түйені пайдасымен сәйкестендіреді 3.бота сөзін тасымалдайды 4.табан сөзін тасымалдайды Бейнежазба тамашалайды | Мадақтау Жұлдызшалар Дескриптор: -өлеңнің мазмұнын айтады -түйені пайдасымен сәйкестендіреді -бота сөзін тасымалдайды -табан сөзін тасымалдайды | Буындар жазылған қима қағаздар Оқулық 1- жаттығу 40-бет Тақтада Спиинер дөңгелегі Таратпа қаламсап https://youtu.be/wF-z5JOvFQg?t=145 |
8 мин Сергіту сәті 2 минут | 2- тапсырма Жеке жұмыс «Көркем жаз» әдісі Сөйлемдерді көшіріп жаз. Тасымалдауға болмайтын сөздерді тап. ЕББҚ Сөздерді көшіріп жаз. «Кадр» ойыны Әртүрлі түсте жасалған қимыл –қозғалысты бейнелейтін суреттерді кезек – кезек көрсету. | 1. сөйлемдерді көшіріп жазады 2. жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтайды 3.тасымалдауға болмайтын сөздерді табады 1. сөздерді көшіріп жазады Көрсетілген суреттегі қимыл –қозғалысты жасайды | «Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -сөйлемдерді көшіріп жазады - жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтайды -тасымалдауға болмайтын сөздерді табады ЕББҚ Дескриптор: -сөздерді көшіріп жазады - жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтайды «Басбармақ» арқылы | Оқулық 2-жаттығу 40 -бет Әртүрлі түстегі суреттер |
10 мин | 3 – тапсырма Жеке жұмыс «Саған сұрақ» әдісі Сөздерді оқы. Бұл сөздерді тасымалдауға бола ма? ЕББҚ Сөздерді буынға бөл. | 1. сөздерді оқиды 2.сөздерді буынға бөледі 3.сұраққа жауап береді 1. сөздерді оқиды 2.сөздерді буынға бөледі | «Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -сөздерді оқиды -сөздерді буынға бөледі -сұраққа жауап береді ЕББҚ Дескриптор: -сөздерді оқиды -сөздерді буынға бөледі | Таратпа қаламсап |
Сабақтың соңы 7 мин | Кері байланыс «Ай әдісі» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 ) | Сұрақ жауап беріп, қорытынды шығарады Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған жұлдыздарын санап, анықтайды. | Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! | Таяқшада ғы жұлдыз дар |
Бөлім | Тіл және сөйлеу |
Пәні: | Ана тілі |
Күні: | |
Педагогтің аты-жөні: | |
Сынып: 1 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Құрау, құрау, құлыным Тасымал |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 1.2.2.1 мұғалімнің қолдауымен мәтінде кім (не) туралы айтылғанын анықтау; 1.4.1.2.мұғалімнің қолдауымен сөзді дұрыс тасымалдауды, тасымалданбайтын сөздерді білу 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу |
Сабақтың мақсаты | Өлеңде не туралы айтылғанын анықтау Түйенің пайдасын айту Тасымалдауға болмайтын сөздерді білу |
Р.Л Сабақ барысы |
Сабақтың кезеңі/уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурс тар |
Сабақтың басы (3 мин) | Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қал қалай?» ойыны 1.Қалдарың қалай? 2.Жүріс қалай? 3.Жүгіріс қалай? 4.Алғанда қалай?(алдыға қарай алақан жаю) 5.Бергенде қалай? (алдыға қарай алақанды төмен қарату) 6.Түнгі ұйқы қалай? (екі алақанын біріктіріп бір бетіне апарады) 7.Ойнағанда қалай? 8.Ұрысқанда қалай? 9.Көңіл –күй қалай? | Оқушылар сабаққа назар аударады. 1.Осылай (басбармақтарын көрсетеді) 2.Осылай (бір орындарында жүреді) 3.Осылай (бір орындарында жүгіреді) 4.Осылай (екі қолдарымен алуды көрсетеді) 5.Осылай (екі қолдарымен беруді көрсетеді) 6.Осылай (екі алақандарын қосып, беттеріне қойып ұйықтаған болады) 7.Осылай (қолдарын шапалақтайды) 8.Осылай (басбармақтарын төмен қаратады) 9.Осылай (езулерін екі қолмен күліп көрсетеді) | Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! | |
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин | «Таза тақта» әдісі Тақтадағы сөздерден тасымалданбайтын сөздерді тап. Себебін түсіндір Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау 1-тапсырм Ұжымдық жұмыс Flippity платформасы «Спиннер» әдісі Өлеңді оқы. Өлең не туралы? Өлеңде құлынды қалай шақырған? Басқа төлдерді қалай шақыратынын сәйкестендір. ЕББҚ Түйенің пайдасын сәйкестендір. Бейнежазба ұсыну | Тақтадағы сөздерден тасымалданбайтын сөздерді табады,себебін түсіндіреді 1.өлеңнің мазмұнын айтады 2. түйені пайдасымен сәйкестендіреді 3.бота сөзін тасымалдайды 4.табан сөзін тасымалдайды Бейнежазба тамашалайды | Мадақтау Жұлдызшалар Дескриптор: -өлеңнің мазмұнын айтады -құлынды қалай шақыратынын анықтайды -басқа төлдерді шақыруымен сәйкестендіреді - | Сөздер жазылған қима қағаздар Оқулық 1- жаттығу 41-бет Тақтада Спиинер дөңгелегі Таратпа қаламсап https://youtu.be/wF-z5JOvFQg?t=145 |
8 мин Сергіту сәті 2 минут | 2- тапсырма Жеке жұмыс «Көркем жаз» әдісі Сөйлемдерді көшіріп жаз. Тасымалдауға болмайтын сөздерді тап. ЕББҚ Сөздерді көшіріп жаз. «Кадр» ойыны Әртүрлі түсте жасалған қимыл –қозғалысты бейнелейтін суреттерді кезек – кезек көрсету. | 1. сөйлемдерді көшіріп жазады 2. жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтайды 3.тасымалдауға болмайтын сөздерді табады 1. сөздерді көшіріп жазады Көрсетілген суреттегі қимыл –қозғалысты жасайды | «Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -сөйлемдерді көшіріп жазады - жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтайды -тасымалдауға болмайтын сөздерді табады ЕББҚ Дескриптор: -сөздерді көшіріп жазады - жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтайды «Басбармақ» арқылы | Оқулық 2-жаттығу 40 -бет Әртүрлі түстегі суреттер |
10 мин | 3 – тапсырма Жеке жұмыс «Саған сұрақ» әдісі Сөздерді оқы. Бұл сөздерді тасымалдауға бола ма? ЕББҚ Сөздерді буынға бөл. | 1. сөздерді оқиды 2.сөздерді буынға бөледі 3.сұраққа жауап береді 1. сөздерді оқиды 2.сөздерді буынға бөледі | «Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -сөздерді оқиды -сөздерді буынға бөледі -сұраққа жауап береді ЕББҚ Дескриптор: -сөздерді оқиды -сөздерді буынға бөледі | Таратпа қаламсап |
Сабақтың соңы 7 мин | Кері байланыс «Ай әдісі» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 ) | Сұрақ жауап беріп, қорытынды шығарады Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған жұлдыздарын санап, анықтайды. | Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! | Таяқшада ғы жұлдыз дар |