Пән: жаратылыстану Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: адам Күні Сынып: 1 «Д» | Мектеп: 57жалпы орта мектеп Мұғалімнің аты-жөні: Кадирова Журсин Раймхановна Қатысқандар саны Қатыспағандар саны |
Сабақ тақырыбы | Адам қалай есейеді? |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.2.3.2 адам өмірінің кезеңдерін сипаттау; 1.2.3.3 адамның өсуі мен дамуы үшін керек қажеттіліктерді анықтау |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: адам өмірінің кезеңдерін сипаттайды; Көптеген оқушылар: адамның өсуі мен дамуы үшін керек қажеттіліктерді анықтайды; Кейбір оқушылар: Адамның өсуі мен дамуын өмір кезеңіне сәйкес орналастырады |
Бағалау критерийлері | Адамның өсіп-дамуына қажетті жағдайларды атайды. өз отбасы мүшелерін өмір кезеңіне сәйкес орналастырады |
Тілдік мақсаттар | Пән лексикасы және терминалогиясы Сәби,жасөспірім,балалық шақ,жастық шақ,қарттық шақ Диалог және айтылым үшін қолданылатын сөз тіркестері. Бала туылғанда оны кім деп атаймыз? Өзіңнің кішкене кезің есіңде ма? Сен өсіп келе жатқанда қалай өзгердің? Сенің інің немесе қарындасың бар ма? Адам қалай өседі? Адамның өсуі үшін не қажет деп ойлайсың? |
Құндылықтарды дарыту | Отбасы мүшелерін құрметтеуге,сыйлауға тәрбиелеу |
Пәнаралық байланыстар | Математика(1,2,3 сандары арқылы топқа бөлу) |
АКТ қолдану дағдылары | Видеожазба, таныстырылым |
Бастапқы білім | Адамның дене мүшелері туралы біледі |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы 2 минут 5 минут | Ұйымдастыру кезеңі1,2,3 сандарымен «Жіктеу» тәсілі арқылы топқа бөлемін (Ұ)Ширату жаттығуы «Сұрақ қою және талқылау» әдісі Өткен сабақты пысықтау 1.Адамның қандай дене мүшелері бар?__________________ 2.Қол қандай бөліктерден тұрады?______________________ 3.Аяқ қандай бөліктерден тұрады?______________________ 4.Денеміздің қай мүшесі маңызды деп ойлайсың?_________ 5.Орныңда тұрып секір.Тоқта.Қарындашты ал. Осы әрекеттерді орындауға саған денеңнің қай мүшелері көмектесті._____________________________ | |
Сабақтың ортасы 9 минут Сабақтың соңы | Топтық жұмыс. (саралау жаттығуы) «Зерттеу барысында бірлесіп жұмыс істеу»әдісі 1.Суретке қарап адам өмірінің кезеңдерін сипатта 2.Суреттен адамның өсуі мен дамуы үшін керек қажеттіліктерді анықта 3.Өзіңнің өсуің мен дамуыңды өмір кезеңіңе сәйкес орналастыр Бағалау критерийі | дескриптор | Адамның өсіп-дамуына қажетті жағдайларды атайды. өз отбасы мүшелерін өмір кезеңіне сәйкес орналастырады | Адам өмірінің кезеңдерін анықтап,айтады Адамның өсуі мен дамуы үшін қажетті заттарды атайды Өз отбасы мүшелеріңнің өсуі мен дамуын дұрыс орналастырады | Қ.Б. «Бағдаршам»әдісі Жеке жұмыс. Зерттейік! Отбасыңда қанша адам бар.Олардың жастары нешеде?Кестеге олардың аттарын жаз. Сәбилік кезең | Балалық шақ | Жастық шақ | Кемелдену кезеңі | Қарттық шақ | | мен | | | | | | | | | | | | | | Бағалау критерийі | дескриптор | өз отбасы мүшелерін өмір кезеңіне сәйкес орналастырады | Отбасы мүшелерін өмір кезеңдерін анықтайды. Кестеге жазады. | Қ.Б. «Басбармақ »әдісі Рефлексия Кері байланыс жасау. Балалар, бүгін біз не үйрендік? Не істедік? Адам қалай өсіп жетіледі екен? Адамның жасы ұлғайғанда қандай болады? Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім | Үлестірме қағаздар Өмір кезеңдерін бейнелейтінфотолары |
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
Қабілеті төмен Суретке қарап адам өмірінің кезеңдерін сипатта Қабілеті орта Суреттен адамның өсуі мен дамуы үшін керек қажеттіліктерді анықта Қабілеті жоғары Өзіңнің өсуің мен дамуыңды өмір кезеңіңе сәйкес орналастыр | Бағалау «Басбармақ», «Бағдаршам», смайликтер | Денсаулығыңды күтіп жүр. Партада отырғанда белге зиян келмес үшін денеңді тік ұста. |
|