Қазақ тілі
1. Тақырыбы: Сөйлем және сөз
Мақсаты: Сөйлем және сөз туралы 1-кластағы алған білімін қайталап, еске түсіре отырып, жаттығулар орындау.Сөздік қорларын дамыту Еліміздің рәміздерін қастерлеуге, Отанын сүюге тәрбиелеу.
Көрнекілігі : суреттер.
Әдісі : Сұрақ-жауап, іздену
І. Ұйымдастыру кезеңі : сабаққа даярлық
ІІ. Мақсат қою кезеңі: өткенді еске түсіру, дыбыс және әріп,сөз және сөйлем
ІІІ. Оқулықпен жұмыс: Жаттығу, суреттермен жұмыс, оқу талдау.
Сөздік жұмыс жүргізу.
1-жаттығу.Өлеңді мәнерлеп оқу. Сұрақтарға жауап алу
.Қазақстан Республикасының Конституциясы, Ата заңы қашан қабылданды?
2-жаттығу.Қазақстан Республикасының Конституциясы- Ата Заңы қашан қабылданды? ( жатқа жаттап айту).
Жазбаша жұмыс: 3-жаттығу. Өздігінен көшіріп, әр сөйлем неше сөзден тұратынын анықтап, қандай тыныс белгісі қойылғанын анықтау.
ІҮ. Бекіту.
а) 4-жаттығу (ауызша) сөйлемді оқып, салыстыру.
ә)Сөз туралы не білеміз?
Суретке қарап сөйлем құрау.
Сөз бен сөйлемнің айырмашылығы.
б) Ойын «Кім тапқыр»
Ү. Үйге тапсырма: 6- жаттығу
№ 2 Тақырыбы : Дыбыс және әріп (5-9 жаттығулар)
Мақсаты: Өткенді қайталай отырып, алған білімдерін еске түсіру,жаттығулар орындау, Танымдық қабілеттерін дамыту.Сауаттылыққа тәрбиелеу.
Көрнекілігі: суреттер, кеспе қағаздар
Әдісі : сұрақ-жауап, өзіндік
Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі: Оқушы зейінін сабаққа аудару
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру: 6- жаттығу (суретке қарап әңгіме құру) неше сөйлем,қандай тыныс белгісі қойылғанын анықтау.
ІІІ. Жаңа сабақ: Дыбыс, әріп дегеніміз не? Қазақ тілінде неше әріп,неше дыбыс бар?( анықтап, дәлелдеу)
ІҮ.Оқулықпен жұмыс: 7- жаттығу.Өлеңді жатқа көшіріп жазу./күз, түз / сөздерінің мағынасын түсіндіру.
8- жаттығу.(әріптерді қою, сөйлем құру).
«Қарындаш, таяқша, өзекше» сөздеріне дыбыстық талдау жасау.
Ү. Қорыту. Дыбыс нешеге бөлінеді?Дауысты дыбыстарды ата?Дауысты
дыбыс нешеге бөлінеді?
ҮІ. Үйге тапсырма: 9-жаттығу. Бағалау
Просмотр содержимого документа
«2 сынып Қазақ тілі Сөйлем және сөз»
Қазақ тілі
1. Тақырыбы: Сөйлем және сөз
Мақсаты: Сөйлем және сөз туралы 1-кластағы алған білімін қайталап, еске түсіре отырып, жаттығулар орындау.Сөздік қорларын дамыту Еліміздің рәміздерін қастерлеуге, Отанын сүюге тәрбиелеу.
Көрнекілігі : суреттер.
Әдісі : Сұрақ-жауап, іздену
І. Ұйымдастыру кезеңі : сабаққа даярлық
ІІ. Мақсат қою кезеңі: өткенді еске түсіру, дыбыс және әріп,сөз және сөйлем
ІІІ. Оқулықпен жұмыс: Жаттығу, суреттермен жұмыс, оқу талдау.
Сөздік жұмыс жүргізу.
1-жаттығу.Өлеңді мәнерлеп оқу. Сұрақтарға жауап алу
.Қазақстан Республикасының Конституциясы, Ата заңы қашан қабылданды?
2-жаттығу.Қазақстан Республикасының Конституциясы- Ата Заңы қашан қабылданды? ( жатқа жаттап айту).
Жазбаша жұмыс: 3-жаттығу. Өздігінен көшіріп, әр сөйлем неше сөзден тұратынын анықтап, қандай тыныс белгісі қойылғанын анықтау.
ІҮ. Бекіту.
а) 4-жаттығу (ауызша) сөйлемді оқып, салыстыру.
ә)Сөз туралы не білеміз?
Суретке қарап сөйлем құрау.
Сөз бен сөйлемнің айырмашылығы.
б) Ойын «Кім тапқыр»
Ү. Үйге тапсырма: 6- жаттығу
№ 2 Тақырыбы : Дыбыс және әріп (5-9 жаттығулар)
Мақсаты: Өткенді қайталай отырып, алған білімдерін еске түсіру,жаттығулар орындау, Танымдық қабілеттерін дамыту.Сауаттылыққа тәрбиелеу.
Көрнекілігі: суреттер, кеспе қағаздар
Әдісі : сұрақ-жауап, өзіндік
Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі: Оқушы зейінін сабаққа аудару
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру: 6- жаттығу (суретке қарап әңгіме құру) неше сөйлем,қандай тыныс белгісі қойылғанын анықтау.
ІІІ. Жаңа сабақ: Дыбыс, әріп дегеніміз не? Қазақ тілінде неше әріп,неше дыбыс бар?( анықтап, дәлелдеу)
ІҮ.Оқулықпен жұмыс: 7- жаттығу.Өлеңді жатқа көшіріп жазу./күз, түз / сөздерінің мағынасын түсіндіру.
8- жаттығу .(әріптерді қою, сөйлем құру).
«Қарындаш, таяқша, өзекше» сөздеріне дыбыстық талдау жасау.
Ү. Қорыту. Дыбыс нешеге бөлінеді?Дауысты дыбыстарды ата?Дауысты
дыбыс нешеге бөлінеді?
ҮІ. Үйге тапсырма: 9-жаттығу. Бағалау