kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

1-бөлім. Жанды табиғат Мәтін. 15-18 жаттығу

Нажмите, чтобы узнать подробности

Пән: қазақ тілі

Мектеп:

Күні:

Мұғалім:

Сынып:  3

Қатысқандар  саны:

 Қатыспағандар  саны:

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

  1-бөлім. Жанды табиғат

Сабақтың  тақырыбы:

Мәтін. 15-18 жаттығу

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

3.1.2.1 мəтіннің тақырыбы мен берілген суреттер/ фото/диаграмма бойынша мəтіннің мазмұнын болжау;

3.3.6.1 бас əріп пен кіші əріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей жəне біркелкі жазу, жазу қарқынын жеделдету;

3.2.1.1 тірек сөздер/көмекші сөздер арқылы мəтін түрлерін(əңгімелеу, сипаттау, пайымдау) жəне оның құрылымдық бөліктерін анықтау;

3.2.3.1 мəтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру жəне жауап беру.

Сабақтың мақсаттары:

Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады:

-Тақырып пен сурет бойынша мәтін мазмұнын болжайды.

-Сұрақтарға жауап береді.

Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады:.

-Мәтіннен тірек сөздер табады.

-Мәтіннен орны ауысып кеткен бөліктерін қалпына келтіре алады.

 Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады:

-Тірек сөздер қатарын құрады.

Бастапқы  білім:

Мәтін

Сабақ  барысы

Сабақтың  жоспарлан

ған  кезеңі

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Сабақтың басы

5 минут

 

Сабақтың ортасы

30 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

(Ұ) Оқушылардың зейінін сабаққа аудару.

«Ненің дауысы?» ойыны.Үнтаспадан жан-жануарлардың,

құстардың дауысын тыңдатып, дауыстарды айыра білуге

үйрету.

-орындаушылық кезең (30 минут)

3.1.2.МК; Ө) Мəтіннің тақырыбы мен берілген суреттер

бойынша мəтіннің мазмұнын болжау.

15-жаттығу. Бос торкөздерге əріптерді сан ретімен орналастырып, мəтіннің тақырыбын оқиды

1

2

3

4

5

6

Т

Ғ

О

А

Р

И

.

Тақырыбы мен оқулықта берілген суреттер бойынша мəтіннің

мазмұнын болжайды. Мəтінді тыңдайды.

Оқулықта берілген сұрақтарға жауап береді.

Əр сұрақтың жауабы болатын сөздерден тірек сөздер қатарын құрайды.

     

Сұрақтарға жауап бер. «Сұрақ-жауап» стратегиясы

-Бақшаны кім аралап келе жатты?

-

-Ол нені көрді?

-Торғай неге Омар атайға жалтақтап қарай берді?

-Оқиға жылдың қай мезгілінде болған деп ойлайсың?Оны неден байқадың?

3.3.6.1 (МК; Ө; Қ) Тыйым сөздерді көшіріп жазу. Өз ойымен бөлісу.

16-жаттығу. Тыйым сөздерді көшіріп жазады.Осы тыйымсөздерге байланысты өз ойымен бөліседі. Оқушылардың дəлелдеу жасауында «өйткені», «себебі», «сондықтан» көмекші сөздерін қолданып сөйлеуіне басшылық жасалады.

3.2.1.1 (МК ; Т; Қ) Орны ауысып кеткен ертегінің бөліктерін қалпына келтіру. Əр бөлімге ат қою. Шығармашылық үзіліс.

17-жаттығу. Орны ауысып кеткен ертегінің бөліктерінқалпына келтіріп оқиды

Ө) Негізгі ойға сəйкес келетін мақалды тауып жазу. Ертегідегі негізгі ойға сəйкес келетін мақалды тауып, көшіріп жазады. Жұмысын топта оқып, дəлелдейді.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«1-бөлім. Жанды табиғат Мәтін. 15-18 жаттығу»

Пән: қазақ тілі


Мектеп:

Күні:

Мұғалім:

Сынып: 3

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

1-бөлім. Жанды табиғат

Сабақтың тақырыбы:

Мәтін . 15-18 жаттығу

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

3.1.2.1 мəтіннің тақырыбы мен берілген суреттер/ фото/диаграмма бойынша мəтіннің мазмұнын болжау;

3.3.6.1 бас əріп пен кіші əріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей жəне біркелкі жазу, жазу қарқынын жеделдету;

3.2.1.1 тірек сөздер/көмекші сөздер арқылы мəтін түрлерін(əңгімелеу, сипаттау, пайымдау) жəне оның құрылымдық бөліктерін анықтау;

3.2.3.1 мəтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру жəне жауап беру.



Сабақтың мақсаттары:



Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады:

-Тақырып пен сурет бойынша мәтін мазмұнын болжайды.

-Сұрақтарға жауап береді.

Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады:.

-Мәтіннен тірек сөздер табады.

-Мәтіннен орны ауысып кеткен бөліктерін қалпына келтіре алады.

Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады:

-Тірек сөздер қатарын құрады.

Бастапқы білім:

Мәтін

Сабақ барысы


Сабақтың жоспарлан

ған кезеңі

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут





Сабақтың ортасы

30 минут


















(Ұ) Оқушылардың зейінін сабаққа аудару.

«Ненің дауысы?» ойыны.Үнтаспадан жан-жануарлардың,

құстардың дауысын тыңдатып, дауыстарды айыра білуге

үйрету.

-орындаушылық кезең (30 минут)

3.1.2.МК; Ө) Мəтіннің тақырыбы мен берілген суреттер

бойынша мəтіннің мазмұнын болжау.

15-жаттығу. Бос торкөздерге əріптерді сан ретімен орналастырып, мəтіннің тақырыбын оқиды

1

2

3

4

5

6

Т

Ғ

О

А

Р

И

.

Тақырыбы мен оқулықта берілген суреттер бойынша мəтіннің

мазмұнын болжайды. Мəтінді тыңдайды.

Оқулықта берілген сұрақтарға жауап береді.

Əр сұрақтың жауабы болатын сөздерден тірек сөздер қатарын құрайды.

Сұрақтарға жауап бер. «Сұрақ-жауап» стратегиясы

-Бақшаны кім аралап келе жатты?

-





Телефон





Оқулық

Дәптермен

жұмыс










-Ол нені көрді?

-Торғай неге Омар атайға жалтақтап қарай берді?

-Оқиға жылдың қай мезгілінде болған деп ойлайсың?Оны неден байқадың?

3.3.6.1 (МК; Ө; Қ) Тыйым сөздерді көшіріп жазу. Өз ойымен бөлісу.

16-жаттығу. Тыйым сөздерді көшіріп жазады.Осы тыйымсөздерге байланысты өз ойымен бөліседі. Оқушылардың дəлелдеу жасауында «өйткені», «себебі», «сондықтан» көмекші сөздерін қолданып сөйлеуіне басшылық жасалады.

3.2.1.1 (МК ; Т; Қ) Орны ауысып кеткен ертегінің бөліктерін қалпына келтіру. Əр бөлімге ат қою. Шығармашылық үзіліс.

17-жаттығу. Орны ауысып кеткен ертегінің бөліктерінқалпына келтіріп оқиды

Ө) Негізгі ойға сəйкес келетін мақалды тауып жазу. Ертегідегі негізгі ойға сəйкес келетін мақалды тауып, көшіріп жазады. Жұмысын топта оқып, дəлелдейді.




Оқулық





Дәптермен

жұмыс













Жұптық

жұмыс

Сабақтың соңы

5 минут











ІІІ. Рефлексиялық-бағалау кезеңі (5 минут)

(Ө;Ж; Қ) Өздік диктант.

Жақшадағы сөздерді сөйлем мағынасына қарай өзгертіп жазады.

Сөйлемдегі сөздердің байланысын сызбамен көрсетеді.

Арнұр (өзен) барды. Ол (өзен) балық аулады. (Өзен) балық

көп екен. Шелекті (балық) толтырды. Түске жақын (үй)

қайтты.

Жұппен жұмыс ұйымдастырылады. Бір-бірінің қатесін тауып,

түзетіп, орындалған жұмысты мұғалімнің басшылығымен

бағалайды.


Жазылым

Дәптермен

жұмыс







Үй тапсырмасы




15-беттегі 18-жаттығу


Дифференциация – жеке, жұппен жұмыстар жүргізу арқылы оқу, жазу, сөйлеу дағдыларын жетілдіру

Жаңа білімді меңгереді. Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.Алған білімді өмірде қолдана алады.

Тақырып пен сурет бойынша мәтін мазмұнын болжайды.

Сұрақтарға жауап береді.


Оқушыларды бір – бірін тыңдай білуге

тәрбиелеу







Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс

Скачать
1-бөлім. Жанды табиғат Мәтін. 15-18 жаттығу

Автор: Бегасилова Дана Тастыбаевна

Дата: 03.04.2019

Номер свидетельства: 505862
