kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Тіл және сөйлеу.6-10 жаттығу.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Пән: қазақ тілі

Мектеп:

Күні:

Мұғалім:

Сынып:  3

Қатысқандар  саны:

 Қатыспағандар  саны:

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

  1-бөлім. Жанды табиғат

Сабақтың  тақырыбы:

Тіл және сөйлеу.6-10 жаттығу.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

3.2.3.1 мəтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру жəне жауап беру;

3.2.4.1 өз бетінше мəтіннің тақырыбын жəне мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтау;

3.1.1.1 тыңдаған материал бойынша тірек сөздерді белгілеу, ашық жəне жабық сұрақтарға жауап беру;

3.3.5.1 жіберілген пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық жəне стилистикалық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзету.

Сабақтың мақсаттары:

Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады:

•   Тыңдалған мəтін бойынша қойылған сұрақтарға жауап беріп,мəтінде

жалпы не туралыайтылғанынтүсінеді.

 

Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады:.

  • Диалогке қатысады; мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтай алады.

Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады:

  • Өз ой қорытындысын оқулықтағы жаңа ақпаратпен салыстыра алады. Кез келген жағдайда өз көзқарасын білдіріп, ой қорыту жасай алады.

Бастапқы  білім:

Тіл жəне сөйлеу тыңдалған мəтіннің мазмұнымен жұмыс тақырыбынан

меңгергенбілімдеріненегізделіпоқытылады.

Сабақ  барысы

Сабақтың  жоспарлан

ған  кезеңі

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Сабақтың басы

5 минут

 

 

 

 

Сабақтың ортасы

30 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

І. Бағдарлау-мотивациялық кезең (5 минут)

(Ұ) «Сəлемдесу» ойыны.Бір-біріне жақсы тілектер тілеп,

ынтымақтастық атмосферасын құру. «Бастаймыз» деген

белгі берілгенде, бір-бірімен тез-тез көзбен, қолмен, иықпен

амандасукерек.

(Ұ) «Венн диаграммасын»толтыру.Үлгі:

Ауызекі сөйлеу                                   Жазбаша сөйлеу

І. Операциялық-орындаушылықкезең (30 минут)

3.2.4.1 (МК; Т; Қ) Мəтіндітыңдау. Сөйлеумəнерікімге

тəнекенінанықтау.

6-жаттығу. Мəтіндімұқияттыңдайды.Сөйлеумəнерікімге

тəнекенінанықтап, дəлелдеулеркелтіріп, өз ой

қорытындыларынжасайды.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Тіл және сөйлеу.6-10 жаттығу.»

Пән: қазақ тілі


Мектеп:

Күні:

Мұғалім:

Сынып: 3

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

1-бөлім. Жанды табиғат

Сабақтың тақырыбы:

Тіл және сөйлеу.6-10 жаттығу.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

3.2.3.1 мəтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру жəне жауап беру;

3.2.4.1 өз бетінше мəтіннің тақырыбын жəне мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтау;

3.1.1.1 тыңдаған материал бойынша тірек сөздерді белгілеу, ашық жəне жабық сұрақтарға жауап беру;

3.3.5.1 жіберілген пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық жəне стилистикалық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзету.

Сабақтың мақсаттары:


Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады:

• Тыңдалған мəтін бойынша қойылған сұрақтарға жауап беріп,мəтінде

жалпы не туралыайтылғанынтүсінеді.


Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады:.

  • Диалогке қатысады; мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтай алады.

Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады:

  • Өз ой қорытындысын оқулықтағы жаңа ақпаратпен салыстыра алады. Кез келген жағдайда өз көзқарасын білдіріп, ой қорыту жасай алады.

Бастапқы білім:

Тіл жəне сөйлеу тыңдалған мəтіннің мазмұнымен жұмыс тақырыбынан

меңгергенбілімдеріненегізделіпоқытылады.



Сабақ барысы


Сабақтың жоспарлан

ған кезеңі

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут









Сабақтың ортасы

30 минут

















І. Бағдарлау-мотивациялық кезең (5 минут)

(Ұ) «Сəлемдесу» ойыны.Бір-біріне жақсы тілектер тілеп,

ынтымақтастық атмосферасын құру. «Бастаймыз» деген

белгі берілгенде, бір-бірімен тез-тез көзбен, қолмен, иықпен

амандасукерек.



(Ұ) «Венн диаграммасын»толтыру.Үлгі:

Ауызекі сөйлеу Жазбаша сөйлеу



І. Операциялық-орындаушылықкезең (30 минут)

3.2.4.1 (МК; Т; Қ) Мəтіндітыңдау. Сөйлеумəнерікімге

тəнекенінанықтау.

6-жаттығу. Мəтіндімұқияттыңдайды.Сөйлеумəнерікімге

тəнекенінанықтап, дəлелдеулеркелтіріп, өз ой

қорытындыларынжасайды.



Көңілдіəуен

қосыпқою







Оқулық





Тыңдалым

оқулық










3.3.3.1 (МК; Ө; Т; Қ) Мəтіндегі негізгі ойды сақтай

отырып, хатты жалғастырып жазу білігін бағалау.

7-жаттығу. Мəтінді тиісті дауыс ырғағымен оқиды.Мəтін

кімжайындаайтылғанынанықтайды. Хаттағынегізгіойды

сақтайотырып, хаттыəріқарайөздеріжалғастырыпжазады.

Оқушылардыңхаттыдұрысжазуынамұғалімтарапынан

басшылықжасалады.



(МК; Т; Қ) Тапсырманы түсініп орындау білігін бағалау.

8-жаттығу. Тапсырмалар арқылы сөйлеудің қай түрі жүзеге

асырылғанын анықтатып, дəлелдеулер жасатылады. Кестеге

сөйлеу түрі мен оған сəйкес тапсырма тұсына «+» таңбасын

қояды.

Жұмыстарынтоптажариялапоқиды.

3.2.3.1 (МК; Ж; Т; Қ) Мəтіндітүсініпоқу. Мəтіндіоқуда

сөйлеудіңқайтүрінқолданғанынанықтау. Сұрақтарға

жауапберіп, өзойыменбөлісу.

9-жаттығу. Мəтіндітүсініпоқиды.Мəтіндіоқудасөйлеудің

қай түріқолдағанылғанынанықтап, дəлелдеулержасайды. Мəтіндегісөйлемдердібайлайланыстырыптұрғансөздердітауып, қараменжазылғансөздердібасқасөздерменалмастырыпайтуынабасшылықжасалады.


Оқушылартоптықжұмыстыорындауда «Жазбашасөйлеубірденпайдаболғанжоқ» сөйлеміненбастап, оқулықтаберілгенсұрақтарғажауапберіп, өзойыменбөліседі.



Оқылым

Оқулық













Топтық жұмыс









Тыңдалым

айтылым





Топтық жұмыс

Сабақтың соңы

5 минут











ІІІ. Рефлексиялық-бағалау кезеңі (5 минут)

(Ө; Қ) Суретке қарап, тірек сөздерді табу.

Оқушылар дəптерде берілген тапсырманы оқиды. Суретке

мұқиятназараударып, тірексөздердітауыпжазады.

Жазғанжұмысынтоптажариялапоқиды.

(Ө; Қ) Бағалаудыңшарттыбелгілерінесəйкесөзін-өзі

бағалау. Жұмыстарынтоптажариялап, дəлелдеу.

Сабақтанигергенбілімдеріне рефлексия жасатумақсатында

жұмысдəптеріндегі «Өзжұмысыңдыбағала» тапсырмасы

орындатылады. Біріншітұрған «сауаттыжазу», екінші

тұрған «көркемжазу», үшіншітұрған «шығармашылық

жұмыстардыорындау» дөңгелектерітиістіқарындаштармен

боятылады. Нəтижелерітоптажарияланады.



Жазылым

Дәптер







Үй тапсырмасы




10 – жаттығу. 9 - бет


Дифференциация – жеке, жұппен жұмыстар жүргізу арқылы оқу, жазу, сөйлеу дағдыларын жетілдіру

Жаңа білімді меңгереді. Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.Алған білімді өмірде қолдана алады.

Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.


Оқушыларды бір – бірін тыңдай білуге

тәрбиелеу





Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс

Скачать
Тіл және сөйлеу.6-10 жаттығу.

Автор: Бегасилова Дана Тастыбаевна

Дата: 03.04.2019

Номер свидетельства: 505859
