kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Логикалық есептер 1класс

Нажмите, чтобы узнать подробности

1.4.2.1 дұрыс және дұрыс емес тұжырымдарды анықтау

1.4.2.2 * сәйкестікті, ақиқатты анықтауға берілген қарапайым логикалық есептерді шешу

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Логикалық есептер 1класс»

Пән: Математика

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Тағам және сусын

Бөлім: 4 В «Жиын және логика элементтері»



Мектеп: 

Мұғалімнің аты-жөні: 

Күні: Сынып: 1 

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Логикалық есептер шығарамыз


Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.4.2.1 дұрыс және дұрыс емес тұжырымдарды анықтау

1.4.2.2 ** сәйкестікті, ақиқатты анықтауға берілген қарапайым логикалық есептерді шешу

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: дұрыс және дұрыс емес тұжырымдарды анықтайды;

Көптеген оқушылар: сәйкестік пен ақиқаттықты анықтауға берілген қарапайым логикалық есептерді шығарады;

Кейбір оқушылар: тұжырымдардың ақиқаттығын немесе ақиқат еместігін анықтайды;

Тілдік мақсаттар


Логикалық есептер

Талқылау сұрақтары:

- Логикалық есептерді қандай тәсілдерді қолданып шешуге болады?

-Логикалық есептерді сызбаның көмегімен шығаруға бола ма?

Құндылықтарды дарыту



Топтық, жұптық жұмыс кезінде ұжымшылдыққа тәрбиелеу;


Пәнаралық байланыстар

Сауат ашу,дүниетану,жаратылыстану,көркем еңбек


АКТ қолдану дағдылары

Логикалық сұрақтар,ойын ойнайық

Бастапқы білім


Логикалық есептерді кестенің көмегімен шығара алады































Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар





Сабақтың басы

5 мин




3 мин































2 мин

Ширату «Танграм» ойыны

(Ұ) Әр топтан бір оқушыға түрлі түсті геометриялық фигураны таңдатамын.Таңдаған түсі бойынша геометриялық фигурадан аңдар бейнесін құрастырады.

Түлкі,қоян,ит,мысық.(Дайын аппликацияларды тақтаға бекіту)




ҚБ: Мұғалімнің қолпаштауы

Алдыңғы сабақта өткендерімізді есімізге түсіреміз.




Ұ) «Миға шабуыл»

Өткен тақырыпқа байланысты оқушыларға логикалық сұрақтар қоямын.

  1. Екі қоянның неше құлағы бар? (4)

  2. Е  кі жылқының неше табаны бар? (8)

  3. Кіреберісте 4 аяқкиім тұр. Бөлмеде неше бала ойнап жүр? (2)

  4. 2 қарлығаш, 2 торғай, 2 бақа ұшып жүр. Барлығы неше құс ұшып жүр? (4)

  5. Алма ағашында 10 алма өсті, ал ақ талда одан 2 алма кем. Ақ талда неше алма өсті? (0)

  6. Атаның Айжан деген немересі,Марғау деген мысығы және Ақтөс деген иті бар.Әженің неше немересі бар? 1

  7. Тәрелкеде үш қияр мен 3 алмұрт жатыр.Тәрелкеде неше жеміс бар? 3

  8. Кіреберісте алты аяқкиім тұр.Бөлмеде неше бала ойнап жүр? 3




Смайликтермен бағалау.














































































Сабақ ортасы

25 мин













3 мин


































5 мин


































3 мин














































3 мин




























3 мин


































3 мин
















2 мин

























3 мин
















3 мин














































2 мин


































5 мин





















































Сабақтың мақсатын таныстыру.

Тұжырымдардың ақиқаттығын немесе ақиқат еместігін анықтаймыз. ақиқатты анықтауға берілген қарапайым логикалық есептерді шешеміз.

(Ұ) «Ой қозғау» әдісі








Енді балалар тақтада нені көріп тұрсыңдар назар аударайықшы.

-Фигураларды санайық?

-Қанша фигура шықты?

Төртбұрыш-3,үшбұрыш-5

Сұрақтар арқылы талдау

ж үргізген соң мынадай

қорытынды жасатамын:

Бір фигура үстіне екінші

фигураны салғанда жаңа бір фигура шығады.

«Ойлан»

Бір таяқшаны ауыстырып,үйді басқа жаққа қалай бұруға болады?

Таяқшалармен берілген тапсырманы орындайды.














1+4=5

9-9=0


ҚБ: «От шашу» әдісі


Оқулықпен жұмыс

(Ұ)Шығарып көр

Себетте 2 алма және 6 алмұрт жатр.Себеттен 4 жеміс алынды.Олар қандай жеміс болуы мүмкін?

Жауаптары:

3 нұсқа

4 алмұрт

2 алма,2 алмұрт

3 алмұрт 1 алма

Бармақпен бағалау.


Саралауға арналған тапсырмалар.

1-тапсырма.

Шарларды боя.Қызыл шар сары шардан үлкен,бірақ жасылдан кіші.


Жауабы: Жасыл,қызыл,сары



2 –тапсырма


Пирамидадағы ең үлкен шығыршықтың түсі сары.Сары шығыршықтың үстінде қызыл шығыршық тұр.Жасыл шығыршық қызыл мен көк шығыршықтың арасынды орналасқан.Көк шығыршық қоңырмен жапсарлас жатыр.Пирамиданың шығыршықтарын боя.


Жауабы: сары,қызыл,жасыл,көк,қоңыр


3 –тапсырма

Спорт түрлері.

Ұлдар жүзумен,шахметпен және бокспен айналысады.Армен жұдырықтаса алмайды.Марат жүзе алмайды, ал Қанатқа әкесі жаңа шахмат тақтасын сыйлады.Әр бала немен айналысады?



жүзу

шахмат

бокс

Арман

+



Марат



+

Қанат


+



4-тапсырма

Әкем нан кесті.Ол нанды үш жерден кесті.




Қанша тілім шықты?







Сергіту сәті: Фигуралармен жаттығу




Дәптермен жұмыс

(Ж.Ж) Оқушылар Сөздер

Қыздар өлең жазды.Дана Әминадан көп жазды, ал, Гүлмира Әминадан аз жазды.Дұрыс сызбаны тауып,қоршап сыз.

Жауабы:

Дана__________________

Гүлмира_____

Әмина__________




«Өзара бағалау» әдісі арқылы оқушылар жұптасып, бір –бірін бағалайды.




«Ойлан,Жұптас,Бөліс» әдісі .

Жұптық жұмыс. Берілген тұжырымдамалардың

ақиқаттығын анықтайды.










Сабақты бекіту

1-тапсырма

Бағалау критерийі:

Тұжырымдардың ақиқаттығын немесе жалған

екенін анықтайды.

Дескриптор: Білім алушы

- ақиқат тұжырымдарды көк түспен бояйды;

- ақиқат емес тұжырымдарды сары түспен бояйды.




Қ.Б: өзі-өзін бағалау «Бағдаршам»




Мұғалімнің кері байланысы





Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Прочее

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
Логикалық есептер 1класс

Автор: Жамиева Гүлзира Ағзамқызы

Дата: 30.05.2021

Номер свидетельства: 582019
