kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Дүниетану пәнінен сабақ жоспары

Нажмите, чтобы узнать подробности

дүниетану пәні бойынша сабақ жоспарларының әзірлемелері

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Дүниетану пәнінен сабақ жоспары»

Сабақ жоспары

Сабақ:

Пәні: биология

Мектеп:

Оқытушының аты-жөні:

Күні

Сынып

Қатысушылар саны

Қатыспағандар саны





Тақырыбы:

Ашық тұқымды өсімдіктер бөлімі. Тұқымды өсімдіктер ретінде олардың жалпы сипаттамасы және көптүрлілігі.

Осы сабақ арқылы іске асатын оқыту мақсаттары

Олардың жалпы сипаттамасын, ашық тұқымды өсімдіктердің көптүрлілігін, ашық тұқымды өсімдіктердің табиғаттағы және адам шаруашылығындағы маңызын, түсіндіру, меңгерту, өмірмен ұштастыру, терең және жүйелі білім алуға жағдай жасау

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар істей алады: ашықтұқымдылардың ерекшеліктерін айта алады, маңызын біледі

Оқушылардың көпшілігі істей алады: топтық жұмысқа белсенді қатысып, ойларын айтады, негізгі идеяларды түсінеді

Кейбір оқушылар істей алады: өз ойларын еркін жеткізеді, күрделі сұрақтарға жауап бере алады, идея ұсынады

Терминдер

Сүрек, дің, қылқанды, микориза, эндосперм, бірүйлі, екіүйлі, бүржидек

Алдыңғы бөлім

Қырықжапырақтәрізді өсімдіктер бөлімі

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған әрекеттер

Ресурстар

Басы





10 минут




Білу

І.Ұйымдастыру.

Сәлемдесу. Журнал толтыру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.

«Қарлы кесек»

ІІ.Үй жұмысы.

1.«Мен саған – сен маған» әдісі

1.Қырықжапырақ тәрізді өсімдіктер туралы бір-біріне сұрақ қою.

1 топ: Қырықжапырақтылар

2 топ: Қырықбуындылар

3 топ: Плаундар


қағаз







Ортасы

20 минут



Түсіну және қолдану


1.«Ой қозғау» сұрақтары

1.Спора дегеніміз не?

2.Тұқым мен спораның айырмашылығы?

3.Тұқымды өсімдіктер дегенді қалай түсінеміз?

2. «Ойлан бірік. бөліс» арқылы тақырыпты талдау

Оқушыларға тақырып бойынша мәтінді беріледі. Уақыт беріледі және қорғалады.

1 топ: Ашықтұқымдылар жайлы жалпы сипаттама

2 топ: Ашықтұқымдылардың түрлері

3 топ: Тақырып бойынша тапсырма құрастыру


Сергіту сәті:

Көз жаттығуын орындату:







Оқулық 129 – 131 бет

А3 форматты қағаз, түрлі түсті қарандаштар, фломастер,ноутбук, сағат





https://www.youtube.com/watch?v=J9Gc_-7KM2s

Соңы

15 минут


Талдау


Жинақтау

  1. Бүгінгі сабаққа қатысы бар сөзді тауып сызыңыздар!

  1. Ребус

А

П

Л

Ь

А

Д

Ж

Р

И

Е

Ч

К

Н

Т

Ш

К

С

Ү

Р

Е

К

А

А

П

Ү

С

Ы

А

С

А

М

Ы

Р

Н

Ш

Р

Ж

И

Д

Е

К

Р

Ү

С

Р

Й

Т

О

Ы

Б

Т

О

Ф

О

Р

Ш

СҮРЕК, АРША, БҮРЖИДЕК, ШЫРША, САМЫРСЫН

  1. Компьютермен (тест) жұмыс

1.Біржасушалы түзіліс

А) спора*В) тұқым С) сүрек Д) микориза

Е) эндосперм

2. Көпжасушалы түзіліс

А) спора В) тұқым*С) сүрек Д) микориза

Е) эндосперм

3. Ағаш діңінің су өткізгіш бөлігі

А) спора В) тұқым С) сүрек*Д) микориза

Е) эндосперм

4. Ашық тұқымды өсімдікке жатады:

А) алма В) алмұрт С) шие Д) құлпынай

Е) қарағай*

5. Екіүйлі қылқанжапырақты бұта

А) бозарша В) зеравшан шыршасы

С) жатаған шырша Д) кәдімгі арша*

Е) қарағай

6. Теріскей, Күнгей және Іле Алатауында сирек те болса кездесетін ашық тұқымды бұта

А) бозарша В) зеравшан шыршасы

С) жатаған шырша* Д) кәдімгі арша

Е) қарағай

7. Қазақстанда Қаратаудың оңтүстік бөлігі, Талас Алатауында кездеседі

А) бозарша В) зеравшан шыршасы*

С) жатаған шырша Д) кәдімгі арша

Е) қарағай

8. Секвояның биіктігі

А) 110-112 м * В) 10 м С) 5-10 м Д) 3-6 м

Е) 100-102 м

9. Жылу сүйгіш, шыршаға ұқсас, бірақ қылқан жапырақтары жұмсақ болғанымен денеге қадалмайтын өсімдік

А) бозарша В) зеравшан шыршасы С) самырсын*

Д) кәдімгі арша Е) қарағай

10.Жапырағы сәл жалпақтау, сызықты – қандауырша тәрізді болып келетін өсімдік

А) бозарша В) зеравшан шыршасы С) самырсын

Д) кәдімгі арша Е) секвойя*


  1. Сәйкестендіру тесті

1

Секвойя


1

Суыр ағаштар қатарына, сауыр тұқымдасына жатады

2

Туйя


2

Жіңішке ұзынша, үш қырлы жапырақтары қысқарған өркенге қос-қостан орналасады

3

Самырсын


3

Теріскей, Күнгей және Іле Алатауында сирек те болса кездесетін ашық тұқымды бұта

4

Кәдімгі қарағай


4

Қазақстанда Қаратаудың оңтүстік бөлігі, Талас Алатауында кездеседі

5

Кәдімгі арша


5

Ағаш діңінің су өткізгі бөлігі

6

Жатаған шырша


6

Өскінінде қабыршақтар қаптаған енділеу келген жапырақтар орналасады

7

Зеравшан шыршасы


7

Суыр ағаштар қатарына, сауыр тұқымдасына жатады

8

Арша


8

Екіүйлі қылқанжапырақты бұта

9

Бозарша


9

Жапырағы сәл жалпақтау, сызықты – қандауырша тәрізді болып келетін өсімдік

10

Сүрек


10

Жылу сүйгіш, шыршаға ұқсас, бірақ қылқан жапырақтары жұмсақ болғанымен денеге қадалмайтын өсімдік

Жауабы

1-9

2-6

3-10

4-2

5-8

6-3

7-4

8-1

9-7

10-5

  1. Ағаш


Үйге:131 беттегі кестемен жұмыс

Оқушы жұмыстары


Карточка

Ноутбук

Ағаш (кеспе)










































































оқулық


Қосымша ақпарат

Дифференциалды оқыту –көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз?

Бағалау –оқушылардың берілген материалдарды меңгеру деңгейін қалай тексересіз?

Пәнарлық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік ережелері

АКТ

Құндылықтармен байланыс

Кез келген программалық ортада модельдеуді жүзеге асыруды.




Рефлексия


Сабақ мақсаттары, оқыту мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?

Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды?

Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма?

Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба?

Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?

Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)

1:

2:

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)?

1:


2:

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім?







Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Прочее

Целевая аудитория: 2 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Дүниетану пәнінен сабақ жоспары

Автор: Сқақ Ақсымбат Ғанибекқызы

Дата: 17.01.2019

Номер свидетельства: 495802
