Мақсаты: әріптестердің тәжірибесін жетілдіру және кәсіби дамуына ықпал ету мақсатында,дарынды оқушыны оқыту бойынша теориялық және практикалық жағынан кәсіби қолдау көресту
Күтілетін нәтиже: Дарынды және талантты балаларды дамыту жайында теориялық және практикалық кәсіби құзыреттілігін арттырады; Дарын және талантты оқушыларды дамыту бойынша әдіс - тәсілдер түрлерімен танысып, топтық жұмыс тиімділігін түсінеді; Сұрақ қоюдың түрлі технологияларын топтық жұмыс барысында қолданады, талдайды; Дарынды және талантты оқушыларды оқыту модулі бойынша идеяларын жинақтап, қорытынды жасайды
Мақсаты бағытталған аудитория: Деңгейлі бағдарлама бітірген қала мектеп мұғалімдері
Сабақ барысы: Ой қозғау, негізгі бөлім (мазмұнды ашу), кері байланыс
Шеберлік сыныбын өткізу әдістері : Шаттық шеңбері, мәтінді талдау, видеоролик көрсету, «Дарынды оқушы образдары» тапсырмасы, топтық жұмыс, жұптық жұмыс, “Теледидар” көңіл күй экраны
Құрал -жабдықтар: Интерактивті тақта, презентация, аудио және видео материал, постер, стикер, фломастерлер, смайликтер,шарлар
Дидактикалық материалдар: Карточкалар
Жұмыс кезеңдері:
Іс-әрекет
Мұғалімдердің іс- әрекеті
Психологиялық дайындық
Жаңа сабақ бойынша таныстырылым
Топқа бөлу
Тапсырма
Мұғалімдермен сәлемдесемін. Аудиториядағы ахуалды жақсарту жаттығуы
«Жүрек жылуы» тренингі арқылы әріптестермен танысу
Бастапқы көңіл-күйлерін стикер қағаздарға смайлик арқылы белгілеулерін және өзі отырған үстелдің астына жапсыруларын өтіну
«Дарынды оқушылармен жұмыс жасау кезіндегі міндеттер» туралы мұғалім жалпы түсінік береді. Бұл әдісті «Тәй -тәй» техно-
логиясындағы сабақтың негізгі бөлім кезеңінде пайдалану тиімді. Мұғалім сабақ бойынша жалпы қысқаша түсінік береді.
Мұғалімдерді белгілер арқылы топқа бөлу.
«Өрмекші.құмысқа,қарлығаш» тақырыбындағы мәтін мұғалімдерге таратылып беріледі.
Мұғалім тапсырманы топтарға бөліп береді.
Тапсырманың орындалу барысын үнемі бақылап жүреді.
Сергіту сәті
Рефлексия
Рефлексия «Теледидар» көңіл күй экранында көрсетеді және жапырақтарды таратады.
Оң алақандарын
жүрек тұсына қойып,өз жүректе
рінің қандай екенін айтады.
-алақандарындағы жүректерінің жылуын үрлеу
Стикер қағаздарына көңіл күйлерін смайлик арқылы белгілеп, өзі отырған үстелдің астына жапсырады
Мұғалімдер
« Дарынды оқушылармен жұмыс жасау кезіндегі міндеттер» туралы тыңдайды
Мұғалімдер өздеріне жақын белгіні таңдай отырып топқа бөлінеді.
Мұғалімдер «Өрмекші.құмырсқа,қарлығаш» тақырыбындағы мәтінмен танысады.
«ӨНЕР» орталығы:
Атаның сөзін оқу,аузында нанның қиқымы бар жәндікті бейнелеу.
Дарынды оқушы:
Құмырсқа кездесетін басқа бір оқиғаны еске түсіріп суретін салу
«ЖАЗУ» орталығы:
Атаның сөзін оқу,тор құратын жәндікке сипаттама жазу
Дарынды оқушы: Өрмекшіден қандай үлгі аласың?
«ОҚУ» орталығы:
Мәтінді рөльге бөліп оқып беру
Дарынды оқушы: Ұқсас мәтінді еске түсіріп, салыстыру
«ҒЫЛЫМ» орталығы:
Мәтіннен жіңішке сөздерді табу
Дарынды оқушы:
Атаның сөзіндегі ең жанашыр құс атына дыбыстық талдау жасау
Мұғалімдер тапсырманы орындап,талдайды.
Әр топта өзара талқылап,жақсы деген еңбекті оқиды.
Рефлексия парағы:
1.Бүгінгі жұмыс барысында сізге не ұнады (ұнамады)? Неліктен ұнады(ұнамады) ?
2.Шеберлік сабағына келгендегі және шығардағы көңіл -күйіңіз?
Жапырақтарға өз ойын жазып қабырғаға жапсыру