Мектеп | Абай мектеп-лицейі | |||
Сынып | 4 « » сынып | |||
Мерзімі | ||||
Сабақтың тақырыбы | Тақырыптық тексеру (Диктант) Тікұшақ | |||
Сабақтың мақсаты | Оқушылардың білім мен дағды деңгейін анықтау. Қатесіз жазуды дамыту. | |||
Күтілетін нәтиже | Ойын жүйелеп,еркін айтуға,ойын өз сөзімен жеткізуге үйренеді. | |||
Әдіс-тәсілдер | Жеке, жұптық, ой қозғау, сұрақ-жауап. | |||
Уақыт | Мұғалім іс-әрекеті | Оқушылардың іс-әрекеті | Көрнекі құрал | |
3 минут 5 минут | 3.Кіріспе бөлім Ұйымдастыру кезеңі а) оқушылардың назарын сабаққа аударамыз психологиялық дайындық б) Өткен сабақты пысықтау -Зат есімнің септелуі деген не? -Зат есімнің неше септігі бар? Атап өтіңдер. -Атау септігінің сұрақтары -Ілік септігінің сұрақтары мен қосымшаларын ата -Барыс септігінің сұрақтары мен қосымшаларын ата -Табыс септігінің сұрақтары мен қосымшаларын ата - Жатыс септігінің сұрақтары мен қосымшаларын ата -Шығыс септігінің сұрақтары мен қосымшаларын ата -Көмектес септігінің сұрақтары мен қосымшаларын ата | Оқушылар жатқа айтады Сабаққа назарларын аударады | Жұмыс дәптер | |
5минут | 4.Негізгі бөлім І.Қызығушылығын ояту -Балалар, тікұшақты көргендерің бар ма? -Ол қалай ұшады? -Ол қай жерлерде қолданылады? | Оқушылар сұраққа жауап береді. Ережелерді айтады | Жұмыс дәптер плакат | |
15 минут | ІІ. Мағынаны тану. Тақырыптық тексеру диктантының мәтінімен таныстыру. Тікұшақ Тікұшақ – қызық машина. Ол кәдімгі ұшаққа ұқсайды. Сонымен бірге жерден көкке тіп-тік көтеріле алады. Тікұшақтың аспанда бір орында қалықтап тұрғанын да көруге болады. Қонатын жерді де таңдамайды. Тікұшақты жер бетін барлау жұмыстарына жиі пайдаланады. Тікұшақпен таулы жерге де қонуға болады. Тікұшақтан теңізді бақылау өте қолайлы. Тікұшақ ауыл шаруашылығында бау-бақша, техникалық бағалы дақылдар зиянкестерімен күресу, тыңайтқыш шашу, жүк және жолаушы тасу, газ және мұнай құбырлары бақылау жұмыстарында да пайдаланады. 70сөз,9 сөйлем Тапсырма. 1.Тікұшақ сөзін теріп, қай септікте тұрғанын жаз. Үлгі: Тікұшақ – атау септігі, не? 2. Екінші сөйлемді сөйлем мүшесіне талда. 3. Тікұшақ сөзіне фонетикалық талдау жаса. | сұрақтарға нақты жауап беру Дәтерде,тақтада орындайды | плакат оқулық Жұмыс дәптер | |
2минут | Сергіту сәті | |||
2 минут | Қорытындылау бөлім Тақырыптық тексеру диктантын жинау, бағалау | Оқушылар жеке орындайды | ||
2минут 3 минут | Рефлексия. «Бас бармақ»
-Не білдік? -Ең жеңілі қай тапсырма? -Қандай тапсырма қиындық туғызды? -Тағы не білгің келеді? -Бүгінгі сабақтан қандай әсер алдың? | |||
Кері байланыс | ||||
Үйге тапсырма: ережелерді қайталау | ||||