kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

4 сыныпқа арналған диктант, тақырыбы "Төрт маусым"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Абай мектеп-лицейі

Қазақ тілі                          4 «   » сынып

Мерзімі :

06.02.2018

Сабақтың тақырыбы:

Тақырыптық тексеру (Диктант) Төрт маусым

Сабақтың  мақсаты:

Оқушылардың білім  мен  дағды деңгейін анықтау. Қатесіз жазуды дамыту.

Күтілетін нәтиже:

 Ойын жүйелеп,еркін айтуға,ойын өз сөзімен жеткізуге үйренеді.

Әдіс-тәсілдер:

Жеке, жұптық, ой қозғау, сұрақ-жауап.

Уақыт

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушылардың  іс-әрекеті

Көрнекі құрал

3 минут

5 минут

 3.Кіріспе бөлім

Ұйымдастыру кезеңі

а) оқушылардың назарын сабаққа   аударамыз

 психологиялық дайындық

б) Үй тапсырмасын  тексеру

 Оқушылар жатқа айтады Сабаққа

назарларын аударады

Жұмыс дәптер

 5минут

4.Негізгі бөлім

І.Қызығушылығын ояту

-Етістіктің шақтары дегеніміз не?

-Осы шақ дегеніміз не?

-Өткен шақ дегеніміз не?

-Келер шақ дегеніміз не?

Оқушылар сұраққа жауап береді.

Ережелерді

айтады

Жұмыс дәптер

плакат

15 минут

ІІ. Мағынаны тану. Тақырыптық тексеру диктантының мәтінімен таныстыру.

Төрт маусым

      Жыл он екі ай – көктем, жаз, күз, қыс болып төрт маусымға бөлінеді. Әр маусымда үш ай болады. Көшпелі халық жыл мезгілдеріне қарай қонысын – көктеу, жайлау, күзеу, қыстау деп атаған.

        Ертеректе ауыл наурыз, сәуір, мамыр айларында қыстаудан көктеуге көшетін. Мал төлденетін. Содан соң жайлауға көшіп баратын.  Онда маусым, шілде, тамыз айларын өткізетін. Осы күнгі малшылар да солай істейді. Бұл малшыларға өте қолайлы. (62)

Тапсырма

1.Етістіктерді тауып астын сыз, қай шақта айтылып тұрғанын анықта.

2.Өткен шақта айтылған етістіктерді теріп жаз.

3.Кел етістігін үш шаққа айналдырып жаз.

сұрақтарға нақты жауап беру

Дәтерде,тақтада

орындайды

плакат

оқулық

Жұмыс дәптер

2минут

Сергіту сәті

2 минут

Қорытындылау бөлім

Тақырыптық тексеру диктантын жинау, бағалау

Оқушылар жеке орындайды

2минут

3 минут

Рефлексия. «Бас  бармақ»

-Не білдік?

-Ең жеңілі қай тапсырма?

-Қандай тапсырма қиындық туғызды?

-Тағы не білгің келеді?

-Бүгінгі сабақтан қандай әсер алдың?

Кері байланыс

Үйге тапсырма: ережелерді қайталау

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«4 сыныпқа арналған диктант, тақырыбы "Төрт маусым"»

Абай мектеп-лицейі

Қазақ тілі 4 « » сынып

Мерзімі :

06.02.2018

Сабақтың тақырыбы:

Тақырыптық тексеру (Диктант) Төрт маусым

Сабақтың мақсаты:

Оқушылардың білім мен дағды деңгейін анықтау. Қатесіз жазуды дамыту.

Күтілетін нәтиже:

Ойын жүйелеп,еркін айтуға,ойын өз сөзімен жеткізуге үйренеді.

Әдіс-тәсілдер:

Жеке, жұптық, ой қозғау, сұрақ-жауап.



Уақыт

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Көрнекі құрал

3 минут



5 минут

3.Кіріспе бөлім

Ұйымдастыру кезеңі

а) оқушылардың назарын сабаққа аударамыз

психологиялық дайындық

б) Үй тапсырмасын тексеру

Оқушылар жатқа айтады Сабаққа

назарларын аударады


Жұмыс дәптер


5минут

4.Негізгі бөлім

І.Қызығушылығын ояту

-Етістіктің шақтары дегеніміз не?

-Осы шақ дегеніміз не?

-Өткен шақ дегеніміз не?

-Келер шақ дегеніміз не?

Оқушылар сұраққа жауап береді.

Ережелерді

айтады

Жұмыс дәптер


плакат

15 минут

ІІ . Мағынаны тану. Тақырыптық тексеру диктантының мәтінімен таныстыру.

Төрт маусым

Жыл он екі ай – көктем, жаз, күз, қыс болып төрт маусымға бөлінеді. Әр маусымда үш ай болады. Көшпелі халық жыл мезгілдеріне қарай қонысын – көктеу, жайлау, күзеу, қыстау деп атаған.

Ертеректе ауыл наурыз, сәуір, мамыр айларында қыстаудан көктеуге көшетін. Мал төлденетін. Содан соң жайлауға көшіп баратын. Онда маусым, шілде, тамыз айларын өткізетін. Осы күнгі малшылар да солай істейді. Бұл малшыларға өте қолайлы. (62)

Тапсырма

1.Етістіктерді тауып астын сыз, қай шақта айтылып тұрғанын анықта.

2.Өткен шақта айтылған етістіктерді теріп жаз.

3.Кел етістігін үш шаққа айналдырып жаз.


сұрақтарға нақты жауап беру


Дәтерде,тақтада

орындайды


плакат




оқулық


Жұмыс дәптер

2минут

Сергіту сәті



2 минут

Қорытындылау бөлім

Тақырыптық тексеру диктантын жинау, бағалау


Оқушылар жеке орындайды


2минут









3 минут

Рефлексия . «Бас бармақ»

-Не білдік?

-Ең жеңілі қай тапсырма?

-Қандай тапсырма қиындық туғызды?

-Тағы не білгің келеді?

-Бүгінгі сабақтан қандай әсер алдың?




Кері байланыс






Үйге тапсырма: ережелерді қайталау






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Прочее

Целевая аудитория: 4 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
4 сыныпқа арналған диктант, тақырыбы "Төрт маусым"

Автор: Турсунова Лаура Кошкарбековна

Дата: 20.02.2018

Номер свидетельства: 458542


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства