kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"Жұрнақ" слайд 2 сынып

Нажмите, чтобы узнать подробности

Қазақ тілі 2 сынып

"Жұрнақ" тақырыбы ашық сабақ слайд

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"Жұрнақ" слайд 2 сынып»

Қош Келдіңіздер! 2 «А»сынып Қазақ тілі Ашық сабақ

Қош

Келдіңіздер!

2 «А»сынып

Қазақ тілі

Ашық сабақ

Сәлемдесу  Жарқырап күн де ашылды,  Күн нұры түгел шашылды.  Қайырлы күн ұстазым,  Біз тәртіпті боламыз.

Сәлемдесу

Жарқырап күн де ашылды,

Күн нұры түгел шашылды.

Қайырлы күн ұстазым,

Біз тәртіпті боламыз.

Үй тапсырмасын  тексеру

Үй тапсырмасын

тексеру

Басқа планеталық досымызбен саяхатқа аттанайық.

Басқа планеталық досымызбен саяхатқа аттанайық.

Басқа планеталық досымызды әдемі, ғажайып үйімізге алып баралық

Басқа планеталық досымызды әдемі,

ғажайып үйімізге алып баралық

Ең алдымен сендермен дұрыс жолды тауып алайық! Түбір Бастауыш Етістік

Ең алдымен сендермен дұрыс жолды тауып алайық!

Түбір Бастауыш Етістік

Қай өтпеде сөзге қосымша дұрыс жалғанған?          Асқарның  Сыйлықдар        Ауланың

Қай өтпеде сөзге қосымша дұрыс жалғанған?

Асқарның

Сыйлықдар

Ауланың

Ағашқа жету үшін түбір және қосымшаның ережесін айтып беріңдер.

Ағашқа жету үшін түбір және қосымшаның ережесін айтып беріңдер.

2 1 3    1.  Сөз таптарының  үйі  2. Жалаң және жайылма сөйлем үйі 3. Сөз құрамының үйі

2

1

3

1. Сөз таптарының үйі

2. Жалаң және жайылма сөйлем үйі

3. Сөз құрамының үйі

Сөзжұмбақ   4. Жазылуы мен айтылуы әртүрлі,  мағыналары бірдей сөздер?  5. Дауыссыз дыбыстардың түрі?    6. Ыстық сөзіне қарама-қарсы  мағыналы сөз?   1. а, ұ, ы, о – қандай дауысты дыбыстар?   2. б, в, г, ғ – қандай дауыссыз дыбыстар?    3. Дыбыстың таңбасы деген не?

Сөзжұмбақ

4. Жазылуы мен айтылуы әртүрлі,

мағыналары бірдей сөздер?

5. Дауыссыз дыбыстардың түрі?

6. Ыстық сөзіне қарама-қарсы

мағыналы сөз?

1. а, ұ, ы, о – қандай дауысты дыбыстар?

2. б, в, г, ғ – қандай дауыссыз дыбыстар?

3. Дыбыстың таңбасы деген не?

Қаңтардың он тоғызы  Сынып жұмысы Ашық сабақтың тақырыбы: «Жұрнақ»

Қаңтардың он тоғызы

Сынып жұмысы

Ашық сабақтың тақырыбы:

«Жұрнақ»

Мақсаты:  Оқушылар сөз түбіріне жалғанатын қосымшаның түрі жұрнақты меңгереді. Сабақ барысында түрлі тапсырмалар орындай отырып білімдерін бекітеді. Сөз құрамына талдауда жұрнақты оңай ажыратады.

Мақсаты:

Оқушылар сөз түбіріне жалғанатын қосымшаның түрі жұрнақты меңгереді. Сабақ барысында түрлі тапсырмалар орындай отырып білімдерін бекітеді. Сөз құрамына талдауда жұрнақты оңай ажыратады.

Оқулықпен жұмыс.   1-жаттығу 113-бет  (ауызша)

Оқулықпен жұмыс.

1-жаттығу 113-бет

(ауызша)

Ереже. Сөздің түбіріне жалғанғанда, оның мағынасын өзгертетін қосымшаларды жұрнақ дейміз. Жұрнақтың белгісі: Түбір сөзге жұрнақ қосылу арқылы жасалған сөзді туынды сөз дейміз: таудай, тазалық, асхана.

Ереже.

Сөздің түбіріне жалғанғанда, оның мағынасын өзгертетін қосымшаларды жұрнақ дейміз.

Жұрнақтың белгісі:

Түбір сөзге жұрнақ қосылу арқылы жасалған сөзді туынды сөз дейміз: таудай, тазалық, асхана.

2-тапсырма.   2-жаттығу 114-бет

2-тапсырма.

2-жаттығу 114-бет

Сергіту сәті.   Оқушыларға психологиялық тренинг Екеуiн  ғана  таңда!   1. Банан                                          2. Алма   3. Алмұрт                                       4. Жүзiм   5. Таңқурай                                    6. Гранат   7. Ананас                                        8. Апельсин   9. Құлпынай                                  10. Шие   11. Қарақат                                    12. Мандарин   13. Киви                                         14  Өрік  15  Қауын                                       16  Қарбыз   17  Шабдалы                                  18. Қызанақ

Сергіту сәті.

Оқушыларға психологиялық тренинг

Екеуiн  ғана  таңда!

  1. Банан                                          2. Алма

  3. Алмұрт                                       4. Жүзiм

  5. Таңқурай                                    6. Гранат

  7. Ананас                                        8. Апельсин

  9. Құлпынай                                  10. Шие

  11. Қарақат                                    12. Мандарин

  13. Киви                                         14  Өрік

15  Қауын                                       16  Қарбыз

  17  Шабдалы                                  18. Қызанақ

    Ендi  мұкият  кандай  мiнездi  екенiңiзге   карайық!   Банан – ауыр  мiнездi         Алма-ашық  мiнездi   Алмұрт-қатты  адам           Жүзiм-анқау   Таңқурай-сабырлы             Анар-төзiмдi   Ананас-күштi                     Апельсин-шатақ   Шие-қайратты                   Құлпынай-қыдырымпаз   Қаракат-өкпешіл                Мандарин-сабырсыз   Киви- жүргiш                     Өрік-ойлауға құмарсыз   Қауын- білімге жақын емес   Қарбыз-долы   Шабдалы-көп сөйлейтiн    Қызанақ-ұялшақ

    Ендi  мұкият  кандай  мiнездi  екенiңiзге

  карайық!

  Банан – ауыр  мiнездi         Алма-ашық  мiнездi

  Алмұрт-қатты  адам           Жүзiм-анқау

  Таңқурай-сабырлы             Анар-төзiмдi

  Ананас-күштi                     Апельсин-шатақ

  Шие-қайратты                   Құлпынай-қыдырымпаз

  Қаракат-өкпешіл                Мандарин-сабырсыз

  Киви- жүргiш                     Өрік-ойлауға құмарсыз

  Қауын- білімге жақын емес   Қарбыз-долы

  Шабдалы-көп сөйлейтiн    Қызанақ-ұялшақ

Жаңа білімді бекіту. 1. Балық қанқасы  2. Сәйкестендіру  Балық гер Зер паз Ас кер Қызмет хана Кітап шы

Жаңа білімді бекіту.

1. Балық қанқасы

2. Сәйкестендіру

Балық гер

Зер паз

Ас кер

Қызмет хана

Кітап шы

Көрермендерге психогеометриялық тест . Берілген геометриялық фигуралардан біреуін ғана таңда. Таңдаған фигурана байланысты мінездемеңді оқы.

Көрермендерге психогеометриялық тест .

Берілген геометриялық фигуралардан біреуін ғана таңда. Таңдаған фигурана байланысты мінездемеңді оқы.

ТІКТӨРТБҰРЫШ ШАРШЫ ШЕҢБЕР ЗИГЗАГ ҮШБҰРЫШ

ТІКТӨРТБҰРЫШ

ШАРШЫ

ШЕҢБЕР

ЗИГЗАГ

ҮШБҰРЫШ

Шаршы – ұйымдастырғыш, дәлдік бақылауға қатал, қадағалайтын, ойлаушы, нұсқаушы, ақпаратқа байқампаз, хабаршыл, жазбаша сөздікке ынталы, ұқыпты, тазалық сүйгіш, сақтанғыш, суық, үндемейтін, қырсық, табанды, еңбексүйгіш, бас саясаткер, достары мен таныстары шағын, еңбекқор адам.

Шаршы – ұйымдастырғыш,

дәлдік бақылауға қатал, қадағалайтын, ойлаушы, нұсқаушы, ақпаратқа байқампаз, хабаршыл, жазбаша сөздікке ынталы, ұқыпты, тазалық сүйгіш, сақтанғыш, суық, үндемейтін, қырсық, табанды, еңбексүйгіш, бас саясаткер, достары мен таныстары шағын, еңбекқор адам.

Үшбұрыш – көшбасшы, билікке талпынғыш, тазалықты сүйгіш, жеңіске құмар, өз-өзіне сенімді, шешім қабылдағыш, батыл, сезімі күшті, энергиясы жеткілікті, қауіп-қатерге жақын, лауазымды қызметкер, шыдамсыз ,саясаткер, сөз тапқыш, ортадағы қарым-қатынасы кең, жақын достары мен ортасы шағын, көшбасшы адам.

Үшбұрыш – көшбасшы, билікке талпынғыш, тазалықты сүйгіш, жеңіске құмар, өз-өзіне сенімді, шешім қабылдағыш, батыл, сезімі күшті, энергиясы жеткілікті, қауіп-қатерге жақын, лауазымды қызметкер, шыдамсыз ,саясаткер, сөз тапқыш, ортадағы қарым-қатынасы кең, жақын достары мен ортасы шағын, көшбасшы адам.

  Тіктөртбұрыш – көңіл-күйі өзгермелі, өз-өзін қадағаламайды, қозғыш, көп нәрсені білгенді ұнатады, батыл, өз-өзін төмен бағалайды, өз-өзіне сенімсіз, басқаларға сенгіш, жылдам, көңіл-күйі жылдам өзгереді, дау-дамайдан қашады, тиянақсыз, ізденімпаз адам.

  Тіктөртбұрыш – көңіл-күйі өзгермелі, өз-өзін қадағаламайды, қозғыш, көп нәрсені білгенді ұнатады, батыл, өз-өзін төмен бағалайды, өз-өзіне сенімсіз, басқаларға сенгіш, жылдам, көңіл-күйі жылдам өзгереді, дау-дамайдан қашады, тиянақсыз, ізденімпаз адам.

Шеңбер – қарым-қатынасты жоғары бағалайтын, өзгелерді қадағалайтын, кең пейілді, түйсігі жақсы дамыған, шыдамды, эмоцианалды, сезімтал, сенгіш, тез шешім қабылдай алмайды, бас саясаткер, әңгіме айтқанды ұнатады, біреуді көндіре алады, өзгелерге көзқарасын дәлелдей алады, өткен өміріне көп көңіл бөледі, көпшіл, ынталы, достары мен таныстары көп, мейірімді адам.

Шеңбер – қарым-қатынасты жоғары бағалайтын, өзгелерді қадағалайтын, кең пейілді, түйсігі жақсы дамыған, шыдамды, эмоцианалды, сезімтал, сенгіш, тез шешім қабылдай алмайды, бас саясаткер, әңгіме айтқанды ұнатады, біреуді көндіре алады, өзгелерге көзқарасын дәлелдей алады, өткен өміріне көп көңіл бөледі, көпшіл, ынталы, достары мен таныстары көп, мейірімді адам.

Зигзаг – көңіл-күйі өзгеруге бейім, креативті, білімге ынталы, түйсігі жақсы дамыған, өз идеяларына ұстамды, арманшыл, болашаққа талпынысы жоғары, барлық жаңа өзгерістерге қызығущылығы жоғары, қағаз жұмыстарын ұнатпайды, адамдардың ортасында бірқалыпты, ойын-сауыққа құмар, қаржы мәселесіне немқұрайлы қарайды, шығармашыл адам .

Зигзаг – көңіл-күйі өзгеруге бейім, креативті, білімге ынталы, түйсігі жақсы дамыған, өз идеяларына ұстамды, арманшыл, болашаққа талпынысы жоғары, барлық жаңа өзгерістерге қызығущылығы жоғары, қағаз жұмыстарын ұнатпайды, адамдардың ортасында бірқалыпты, ойын-сауыққа құмар, қаржы мәселесіне немқұрайлы қарайды, шығармашыл адам .

Сабақты қорытындылау. Бағалау.

Сабақты қорытындылау.

Бағалау.

Үй тапсырмасы: 4-жаттығу 114-бет

Үй тапсырмасы:

4-жаттығу

114-бет

Топпен ән айту «Мектебім аяулы, мектебім» 1.Мектебім аяулы, мектебім өзіңсің өмірдің көктемі Нәр алып қолымды созамын, арманға көктегі Мектебім келеміз тағы да, күн сайын өзіңді сағына Сыңғырлап соғады қоңырау, бар бала бағына Қ-сы: Мектебім аяулы, мектебім Бағында гүлдей боп көктедім Өзіңсің білімнің бұлағы Нәр алып келемін  2.Келдік біз қуанып әрдайым, Мектебім сен жайлы жыр дайын Айқара есігің ашады Қарсы алып күн сайын Мектебім өзіңді сүйемін Білімді санама түйемін Аяулы ұстаздар алдында Басымды иемін!

Топпен ән айту

«Мектебім аяулы, мектебім»

1.Мектебім аяулы, мектебім өзіңсің өмірдің көктемі

Нәр алып қолымды созамын, арманға көктегі

Мектебім келеміз тағы да, күн сайын өзіңді сағына

Сыңғырлап соғады қоңырау, бар бала бағына

Қ-сы: Мектебім аяулы, мектебім

Бағында гүлдей боп көктедім

Өзіңсің білімнің бұлағы

Нәр алып келемін

2.Келдік біз қуанып әрдайым,

Мектебім сен жайлы жыр дайын

Айқара есігің ашады

Қарсы алып күн сайын

Мектебім өзіңді сүйемін

Білімді санама түйемін

Аяулы ұстаздар алдында

Басымды иемін!

Назар қойып  тыңдағандарыңызға  рахмет!

Назар қойып

тыңдағандарыңызға

рахмет!

Сау болыңыздар!

Сау болыңыздар!


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Презентации

Целевая аудитория: 2 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
"Жұрнақ" слайд 2 сынып

Автор: Ботанова Айым Ануаровна

Дата: 12.02.2017

Номер свидетельства: 391020
