1.ХХI ғасыр білімділер ғасыры болғандықтан, бүгінгі таңда заманына сай ой-өрісі дамыған азаматты қалыптастыру
Просмотр содержимого документа
«Үшбұрыштың периметрі»
Сабақтың тақырыбы: “Ұшбұрыштың периметрін табу ”
Сабақтың мақсаты:
Ұшбұрыштың периметрін табуға төселдіру;
Саяхат жасау арқылы өрнектерді және олардың мәндерін табуға ,теңдеу шешу, есепті шығару дағдыларын жетілдіру.
Сабақтың міндеттері:
- Ұшбұрыштың периметрін табуға төселдіру;
- Оқушылардың логикалық ой-өрісін, пәнге қызығушылығын, ауызша есептеулерін дамыту;
3) Оқушыларды ұқыптылыққа, іздемпаздыққа, тапқырлыққа, ұйымшылдыққа тәрбиелеу;
Сабақтың көрнекілігі: фигуралар, смайликтер, шаршы, компьютер
Сабақтың әдістері: топпен жұмыс, түсіндіру, , ой қозғау
Сабақтың түрі: саяхат сабақ
Сабақтың барысы:
І.Ұйымдастыру кезеңі
“ Шөбере”
“ Бала”
“ Немере”
“ Немене”
“ Шөпшек”
сынып
Жеті ата ауылы
“ Әке”
“ Ата”
ІІ.Үй тапсырмасын тексеру
Кел ,ойнайық !
16-4+8-1+23-11+26 = 57
24-7+9-6+32-14+25= 63
ІІІ.Жаңа материалды игерту
Ұшбұрыштың қабырғаларының ұзындығы- 3 см
4 см
Р-? см
Ш: Р = 3+3+4 = 10 см
Р = (3+4)+3 = 10 см
Ж: Р = 10 см
3 см 3 см
4 см
І Y . Оқулықпен жұмыс
О
№ 1. Периметрін тап.
І Y . Оқулықпен жұмыс
О
№ 2.Ұшбұрыштардың периметрін тап.
Екі фигурадан құрастырылған төртбұрыштың периметрін тап.
“ Немере” ауылы
І Y . Оқулықпен жұмыс
О
№ 3. Тікұшақ пішінді алаң.
30 см 30 см
30 см
Се ргіту сәті
“ Шөпшек” ауылы
6
О
№ 5. Есепті шығар:
5 сурет 25 жалауша сонша - ? Шар
Барлығы - ? әшекей
“ Немене” ауылы
Y . Сабақты бекіту
+
=
№ 1
+
=
№ 2
-
=
№ 3
+
=
№ 4
21 см 21 см
23 см
Р - ? см
№ 5
4 см ? см
6 см
Р = 15 c м Екінші қабырғысы-? см
№ 6
2 2 2 2 = 2
3 3 3 = 3
Y І. Үйге тапсырма беру
№ 4, №6
Y ІІ.Бағалау
“ Шөбере”
“ Бала”
“ Немере”
“ Немене”
“ Шөпшек”
сынып
Назарларыңызға
рахмет !
“ Әке”
“ Ата”
Назарларыңызға
рахмет !
Кім шапшаң
№ 5 есеп