Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар: -үш таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін түсінеді. -үш таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін құрастырады және түсіндіре алады. -алған білімін санның әртүрлі бағытына ауыстыра алады
Просмотр содержимого документа
«Үш таңбалы сандарға бөлу алгоритмі»
Үш таңбалы сандарға бөлу алгоритмі
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
4.1.2.11-екі таңбалы/үш таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін қолдану
Сабақтың барысы.
Барлығы: нөлмен аяқталатын көп таңбалы сандарды бір таңбалысандарға көбейте алады
Көбісі: нөлмен аяқталатын көп таңбалы сандарды үш таңбалы сандарға көбейту мен бөлу алгоритмін қолдана алады
Кейбірі:Түсінген материалдыбасқаларға тсіндіре алады
Сабақтың кезең
уақыт
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Басы
Жұмыс ережесін келісу
Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда)
Оқушылар сұраққа жауап береді, жұмысты берілген түріне қарай орындайды.
ҚБ: Смайликтер арқылы бір-бірін бағалау.
Алдыңғы білімді еске түсірутапсырмалары.
Ортасы
Дарынонлайн платформасынан бейнесабақ көрсету
Мұғалімнің түсіндірмесі
Оқулықпен жұмыс
«Кім жылдам?» әдісі арқылы оқушылардың есепті жылдам шығарудан жарыс ұйымдастыру
3 тапсырма. Тексере отырып есепте.
137 712 : 456 =
300 490 : 995 =
228 912 : 456 =
361 796 : 599 =
Жұптық жұмыс
4 тапсырма
Есепте.
150 756 : 739 =
132 184 : 164 =
81 900 : 234 =
60 032 : 896 =
195 780 : 753 =
260 700 : 395 =
Дескрипторы:
Бөліндісінде нөлі бар үш таңбалы санға бөлу алгоритмін қолдануды үйренесің.
Еркін микрофон әдісі арқылы оқушыларға есепті талдату
Жұмыс дәптеріндегі жазылым тапсырмаларын орындау
Белсенді оқу тапсырмалары(топта, ұжымда)
ОҚУЛЫҚТА БЕРІЛГЕН ТАПСЫРМАЛАРДЫ МҰҒАЛІМНІҢ КӨМЕГІМЕН ОРЫНДАЙДЫ.
ҚБ: Отшашу арқылы бір-бірін бағалау.
ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау.
https://daryn.online/lesson/8436-ush-tanhbaly-sangha-kobeytu-dgane-bolu-algorytmi
Оқылым, жазылым тапсырмалары.
Соңы
Жаңа білім мен тәжірибені қолдану.
Ойтолғаныс кезеңі. «Сен зерттеушісің»
Сабақты пысықтау тапсырмаларын орындау..
ҚБ: Жұлдыздар арқылы бір-бірін бағалау.
Топтық тапсырмалар.
Кері байланыс
Рефлексия
Оқушыларға «Жетістік баспалдағы» кері байланыс ұсыну Оқушылар өздері керекті жерін белгілейді.
«Жетістік баспалдағы» кері байланыс
«Жетістік баспалда
ғы»
Кері байланыс