Сабақ: № | Мектеп: ҚМЖ «№117 ЖББМ» | |
Күні: | Мұғалімнің есімі: Айтбай А.Қ. | |
Сынып:4«е» | Қатысқандар: | Қатыспағандар: |
Сабақтың тақырыбы: | Менің немерем | |
Сабақ негізделген оқу мақсаттары | Жаңа сөздерді меңгеру; Өзара бағалау арқылы тақырыпқа деген қызығушылықты арттыру; Тапсырманың түріне қарай сөздік қорды жаңғырту; Өзін-өзі бағалау арқылы білім деңгейін анықтау; | |
Сабақ мақсаттары: | Барлық оқушылар орындай алады: | |
Жаңа сөздерді меңгереді,жаңа сөздерді пайдалана отырып, сөз тіркестері мен сөйлемдер құрай алады. | ||
Оқушылардың басым бөлігі: | ||
Суреттерді пайдалана отырып, сөз тіркестерін және сөйлемдер құрай алады. | ||
Кейбір оқушылар орындай алады: | ||
Тыңдаған, оқыған материал туралы өзінің қарапайым пайымдамасын жасай алады. | ||
Күтілетін нәтиже | Ата мен немере туралы білімдерін толықтырады.Оқушылардың сөздік қорын молайту арқылы, пәнге деген қызығушылықтары артады. | |
Тілдік мақсат
| Сабақ барысында пайдаланатын сөздер мен сөз тіркестер: ақылды ата, ұқыпты немере, мейірімді әже т.б | |
Көрнекіліктер: | Оқулық, плакаттар, стикер, маркер және интерактивті тақта | |
Алдыңғы оқу | Оқушылар отбасы туралы, отбасы мүшелері туралы білгендерін еске түсіріп, жинақтайды. | |
Сабақтың кезеңдері: | Мұғалімнің әрекеті | Оқушының іс-әрекеті |
Кіріспе: 1.Ұйымдастыру кезеңі
| 1.Сәлемдесу 1.Оқушылармен сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу/кезекшімен сұхбат/ ІІ.Психологиялық ахуал туғызу 1.Бір, екі, үш Сынып іші тып-тыныш, Жалқаулықты тастаймыз Сабақты біз бастаймыз! 2.Тілек жазу (оқушылар жапырақтар мен алмаларға тілектерін жаза отырып, «Тілек ағашын құрады); ІІІ.Үй тапсырмасын тексеру. | Оқушылар амандасады.
Оқушылар бірге айтып, тілектерін жазып, сабақты бастайды.
|
1.Қызығушылықты ояту
2.Сабақтың тақырыбын ашу | «Сын тұрғысынан ойлау» арқылы жұмыс жүргізеді. Тақтадан отбасы көрсетіледі - Отбасында неше адам бар? - Отбасы мүшелері не істеп жатыр ? - Кімдер бейнеленген? - олай болса, бүгінгі сабағымыз ата мен немере туралы болмақ. Оқушылар тақтадағы суретпен жұмыс жасайды.Сұрақ жауап арқылы жаңа тақырыпқа шығады. 1.Суретте кімдер бар? 2.Ата немересіне не айтады? 3.Кімнің атасы,әжесі бар? Жақсы.Енді айтыңдаршы немере сөзі І жақта қалай қалай тәуелденеді? -Дұрыс «Менің немерем» Оқушылар дәптерлеріне күнді,тақырыпты жазады. | Оқушылар тақтадағы суреттер мен мұғалімнің сұрақтары арқылы сабақ тақырыбын ашады. |
Негізгі бөлім | Сөздікпен жұмыс
1-тапсырма. Cуретке қара. Оқы. Менің немерем ақылды. «Сын тұрғысынан ойлау» жұмысы жүргізіледі.
1)Не себепті ақылды? 2)Суретте бала не істеп жатыр? 3)Не істеу керек еді? 2-тапсырма. «Жоғалған әріпті тап» (интерактивті тақтада бірнеше сөз жазылып тұрады). Менің немерем: а.ы.д., к.шт., к.ң.лд., әд.м., мей.р.мд.,.қ.пт. | Оқушылар сөздерді сөздік дәптерлеріне жазады. Оқушылар жаңа сөздерге сөз тіркестерін және сөйлемдер құрайды.
Оқушылар әріптерді тауып, тақтаға жазады |
3-тапсырма. Оқы. Салыстыр. 1)Менің атам ауылда тұрады. 2)Менің немерем қалада тұрады. 4- тапсырма. Тыңда. Оқы. Бұл – менің немерем. Оның аты – Әсет. Ол сегіз жаста. Әсет екінші сыныпта оқиды. Ол – ақылды және күшті бала. Менің немерем қалада тұрады. 5- тапсырма. Сұрақтарға жауап бер.
6. Сергіту сәті. «Мен қазақпын» Мұғалім күнделікті сергіту жаттығуын жасатады. | Оқушылар оқиды, салыстырады. Оқушылар оқиды, аударады. Айтылым. Жазылым. Берілген сұрақтарға жауап бере отырып, тақтаға жазады. Күнделікті сергіту жаттығуларын жасайды. | |
ІІІ. Ойтолғаныс | Топтық жұмыс. Әр топқа берілген тақтадағы тапсырма орындатады. (Талданған сөздерді екі топ бір-бірінің дұрыс немесе қате орындағандарын анықтайды). | Жазылым. Оқылым. Айтылым. |
ІV. Бекіту | Жаңа тақырыпты бекіту үшін мұғалім оқулықтағы 6-тапсырманы орындатады. | Айтылым. Үлгі бойынша сөйлейді. |
V. Бағалау | Формативті бағалау. Мұғалім оқушылардың өзара бағалауы бойынша қорытынды бағаны өзі қояды. | «Ішкі және сыртқы шеңбер» техникасы бойынша өзара бір-бірін бағалайды. |
VI. Үйге тапсырма | Оқулықтағы 7-тапсырманы орындау және қала, ауыл сөздерін септеу. | |
VII. Рефлексия | Мұғалім түрлі желімқағаздар (стикерлер) таратып береді. | Оқушылар сабақтан алған әсерлерін желімқағаздарға (стикерлерге) жазып, тақтаға іледі. |