Презентація до уроку читання в 3 класі на тему: "Дід Мороз ходить по планеті".
Тема: Дід Мороз ходить по планеті. А. Коваль «Скільки років Діду Морозу».
Мета: Познайомити з історією виникнення головного героя Новорічного свята – Діда Мороза; розвивати читацькі навички; виховувати повагу до народних свят і звичаїв.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: картки для читання, малюнки із зображенням Діда Мороза, Санта-Клауса, картки для розчитування, інтерактивна дошка.
Хід уроку
І. Організаційний момент
У ч и т е л ь:
Ось дзвіночок пролунав -
Працювати час настав.
Закликає він завзято
Щось цікаве прочитати!
ІІ. Активізація опорних знань учнів
1. Мовна розминка.
Гра «Хто це, що це?»
(Вчитель називає ознаки а учні називають предмет, наприклад:
Сірий, зубатий, голодний.. (Вовк))
Промовляння скоромовок.
2. Вибіркове читання оповідання І. Сенченка «Пастух рогатий».
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
— Які свята відзначає наш український народ? (Відповіді учнів)
--- Добрий, сивий, бородатий дідусь з мішком за плечима поспішає до дітей на Новорічне свято. Давайте прочитаємо вірш про Діда Мороза.
Вправа на розвиток читацьких навиків.
--- А скільки років Діду Морозу? На це запитання ви знайдете відповідь у творі А. Коваль «Скільки років Діду Морозу».
IV. Вивчення нового матеріалу.
1. Читання твору вчителем.
2. Перевірка первинного сприймання.
--- Що було нове і несподіване у прочитаному?
--- Про що ви вже знали?
--- Як звуть Новорічного Діда Мороза у інших країнах, знайдіть у тексті і прочитайте.
3. Словникова робота.
--- Прочитайте колонки слів «луною». (За вчителем)
Одноліток Санта-Клаус Колумбія
Достаток Баббо Натале американців
Персонаж Папа Паскуале чехів
Витворився Мікулаш італійців
4. Читання твору учнями.
а) Перший абзац – хорове читання.
б) Другий абзац – окремим учнем.
в) Третій абзац – «хвиля».
г) Четвертий абзац – «луною». (За вчителем)
д) П’ятий абзац – повторне читання.
V. Підсумок уроку
1. Гра «Знайди пару»
Поєднай слова лівої і правої колонок парами за змістом.
Санта Клаус у Чехії
Баббо Натале у Колумбії
Пер Ноель у Бразилії
Папа Паскуале у Німеччині
Пай Натас у Америці
Мікулас у Франції
Мікулаш в Італії
2. Запитання до учнів:
--- Що найбільше вам сподобалось на уроці?
— Що б ще ви хотіли дізнатися про Діда Мороза?
— Ми знаємо, що Дід Мороз виконує усі бажання.
З яким би бажанням ви звернулись у листі до Діда Мороза?
VI. Домашнє завдання
Читати і переказувати оповідання.
Відповідати на запитання. (ст.8 – 9)