І.Саба?ты? та?ырыбы: “?зара кері есептер”
ІІ. Саба?ты? ма?саты:
Білімділік: О?ушылар?а есепті? шартын т?сіндіру, шы?арту, ?зара кері есептер екендігін ??ындыру, т?сіндіру
Дамытушылы?: О?ушыларды? ойлау, есте са?тау ?абілеттерін дамыту. ?з бетінше ж?мыс істеуге ?йрету
Т?рбиелік: ??ыптылы??а, ізденімпаздылы??а, тап?ырлы??а баулу
Саба?ты? типі: ?зара кері есепті ме?герту, аралас саба?
ІІІ.К?рнекілік: ?лестірмелі ?а?аздар
Техникалы? ??рал: Интерактивті та?та
І?.Саба?ты? барысы:
І. ?йымдастыру кезе?і
О?ушылард? зейінін саба??а аудару
1.О?улы?пен ж?мыс
А) №1-есеп. О?ы. Есептерді салыстыр ж?не шы?ар: ?аныш – 5ертегі, ал Олжас одан 3 ертегі арты? о?ыды. Олжас неше ертегі о?ыды?
Шарты
?аныш – 5
Олжас – 3 ? арты?
Шешуі:
Жауабы:
Просмотр содержимого документа
«“?зара кері есептер” »
І.Сабақтың тақырыбы: “Өзара кері есептер”
ІІ. Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Оқушыларға есептің шартын түсіндіру, шығарту, өзара кері есептер екендігін ұғындыру, түсіндіру
Дамытушылық: Оқушылардың ойлау, есте сақтау қабілеттерін дамыту. Өз бетінше жұмыс істеуге үйрету
Тәрбиелік: Ұқыптылыққа, ізденімпаздылыққа, тапқырлыққа баулу
Сабақтың типі: Өзара кері есепті меңгерту, аралас сабақ
ІІІ.Көрнекілік: Үлестірмелі қағаздар
Техникалық құрал : Интерактивті тақта
ІҮ.Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылардң зейінін сабаққа аудару
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру
Өткен сабақты еске түсіру
2. Сәуле дегеніміз не?
3. Кесінді дегеніміз не?
4. Заттардың ұзындығын немен өлшейміз?
8-Наурыз мерекелеріңізбен!
Дәптермен жұмыс
Сөз жұмбақ. Сұрақтары
1.Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздерінің бірін ата?
2.ХХІІ Дүние жүзілік қысқы олимпиада ойындары Ресейдің қандай қаласында өтті?
3.Ең жақсы көретін бағамыз?
4.Алғаш қолымызға алған оқулық?
Е
С
Е
П
1.Оқулықпен жұмыс
А) №1-есеп. Оқы. Есептерді салыстыр және шығар: Қаныш – 5ертегі, ал Олжас одан 3 ертегі артық оқыды. Олжас неше ертегі оқыды?
Шарты
Қаныш – 5
Олжас – 3 ? артық
Шешуі:
Жауабы:
Ә) Қаныш 5 ертегі, ал Олжас 8 ертегі оқыды. Олжас неше ертегі артық оқыды?
Шарты
Қаныш – 5
Олжас – 8? артық
Шешуі:
Жауабы:
Б) Олжас 8 ертегі, ал Қаныш одан 3 ертегі кем оқыды. Қаныш неше ертегі оқыды?
Олжас – 8
Қаныш – 3? Кем
Шешуі:
Жауабы:
Сергіту сәті
2-өрнек
+ 6 = 8 - =
6 + = 8 - =
3-өрнек
0 + 3 = 2 + 4 = 3 + 5 =
4 + 6 = 1 + 7 = 2 + 3 =
Жауабын тап:
8
6
5
10
3
ҮІ. Жаңа сабақты бекіту кезеңі
Бірінші қосылғыш
Екінші қосылғыш
Қосындының мәні
ҮІІ. Сабақты қорыту:
ҮІІІ.Үйге тапсырма:
4-өрнек 141-бет
ІХ. Бағалау