kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Меркенский район.

Нажмите, чтобы узнать подробности

открытый урок для начальных классов.

слайд плюс

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Меркенский район.»

Қысқа мерзімді жоспар


Пәні:Сауат ашу

Мерзімі:14.02.2017ж

Ортақ тақырып: Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті

Ұлттық кейіпкерлер туралы не білемін?

Я дыбысы мен әрпі.

Мектеп:№7 А.Тұрғымбаев атындағы орта мектеп

Мұғалімнің аты-жөні:

Әділбекова М:Қ

Сынып: 1

Қатысқандар саны: 18

Қатыспағандар саны:

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

1.1.4.1 мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрациясы бойынша болжау

1.2.1.2. Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу) қолдану.

1.3.8.1 Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу.

Сабақтың мақсаттары

Барлығы: Жаңа білімді меңгереді.

Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.

Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.

Бағалау критерийі

Тақырып арқылы мәтіннің не туралы болуы мүмкін екендігін айтады. Иллюстрация бойынша мәтіннің мазмұнын болжап әңгімелейді.

Буындап немесе тұтас сөздермен оқиды.
Түсініп оқиды.

 Әріп элементтерін дұрыс байланыстырып салады.

 Сөздерді каллиграфиялық талаптарға сай жазады.

Тілдік мақсат

Сөздік қор кейіпкер, ұлттық, Алдаркөсе


Үш тілділік: шаян рак кэнсер

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс – әрекет

Ресурстар

Алдыңғы оқу

«Серпілген сауал» әдісі

- «һ» дыбысы кездесетін қандай сөздерді білесіңдер?

-Қазақ батырлары туралы түсінік.

-Ауыз әдебиеті туралы не білеміз?



Сабақтың басы

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру



Білу


Өсемiз бiз күлiп-ойнап,

Он саусақтың саласындай,

Өсемiз бiз күлiп-ойнап,

Бiр адамның баласындай.

– Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!

Топтастыру

І топ Ер Төстік

ІІ топ Тазша Бала

ІІІ топ Толағай

-Оқушылар, кім біледі не себептен былай топтастық?

Оқушылардың жауабы тыңдалады.



Шаттық шеңбері








Сабақтың ортасы



Түсіну






Қолдану








Талдау


















Сергіту сәті





































Жинақтау








1. Әріп дегеніміз не?

2. Дыбыс дегеніміз не?

3. Дыбыс нешеге бөлінеді?

4. Кейде дауысты кейде дауыссыз болатын қандай дыбыс?



Бүгін сендер ұлттық кейіпкерлер туралы білетін боласыңдар және я дыбысы мен танысасыңдар.

  • Бұл не? Шаян

Шаян сөзінде таныс емес қандай дыбыс естіп тұрсыңдар?

  • Я дыбысын

Я дыбысы дауысты дыбыс.

Я дыбысы й+а дыбыстарының қосындысынан тұрады. Ол я әрпімен таңбаланады.

Тыңдалым

Психологиялық ахуал

Ертегіден үзінді

Оқылым.

(Оқушыларды аялдамамен оқытамын)

Оқы.

аяқ аяз қоян қияр тақия

таяқ саяз шаян пияз зиян


Бағалау критерийі:

- Буындап немесе тұтас сөздермен оқиды.

 - Түсініп оқиды.

Дескриптор: 

- мәтінді қатесіз оқиды;

- мәтіннің мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап береді.

Кері байланыс




Топтық жұмыс:

І топ «Алдаркөсе мен бай баласы» сахналау

ІІ топ Алдаркөсе туралы тағы не білетініңді айтып көр.

ІІІ топ Мәтіннен я әрпі бар сөздерді тап. Оларға

дыбыстық талдау жаса.


Бағалау критерийі:

* Сөйлеу барысында дауыс ырғағын, мәнерін,
қарқынын, сөз арасындағы кідірісті сақтайды. * Мәтінің мазмұнын қимылдың, ым-ишараның
көмегімен жеткізеді.

* Сөйлеу барысында сипаттау/салыстыру
сөздерін қолданады.




Дескриптор:

- кейіпкерлердің атынан диалогке түседі;

  • диалогке қатысу барысында дауысты, қимыл,

  • ым-ишараны қолданады.


Кері байланыс


Сергіту сәті


Берілген сөздерге мағынасы қарама-қарсы сөзді тап.

Баяу – тез.

Сақ – бейқам.

Бағалау критерийі:

Берілген сөзге мағынасы қарама –қарсы сөздерді айтады.

Дескриптор:

- Мағынасы қарама – қарсы сөздерді табады

- Әріп элементтерін каллиграфиялық талапқа сай жазады.

Кері байланыс






Таныстырылым, оқулықпен жұмыс










Бағалау критерийі:

Білім алушы

  • Буындап немесе тұтас сөздермен оқиды.

  • Түсініп оқиды.















АКТ

Сергіту сәтіне арналған жинақ






















Аяқталуы

Қызықты тапсырма


Жазылым

Яя Я я

Тақтамен жұмыс

Бағалау критерийі:

Әріп элементтерін дұрыс байланыстырып салады.

Дескриптор:

- жазу жолының сызықтары мен жоларалық кеңістікті сақтайды;

- әріп элементтерін дұрыс байланыстырады;

Кері байланыс


Жұптық жұмыс

Оқушыларға буындар беріледі. Буындардан сөз құрайды. Оған дыбыстық талдау жасайды.


Суретке мұқият қара.


Сурет бойынша мәтін құрастыр.


Оқиға немен аяқталады деп ойлайсың?


Қоян сәбізге жете ала ма?




Оқулық, дәптерлер,

жазу дәптері


Бағалау

Сабақтың соңы


Рефлексия

Бүгінгі сабақ сендерге түсінікті болса жасыл түске, мұғалімнің көмегі қажет болса, сары түспен бүгінгі сабақ түсініксіз болса қызыл түспен бояңдар.


Кеменің суреттері

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?


Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

1.Мағынасы қарама-қарсы сөздерге сөйлем құрату.(баяу-тез,алыс-жақын)

2.Мағынасы қарама-қарсы сөздерге дыбыстық талдау жасау.

3.Мағынасы қарама-қарсы сөздерді көшіріп жазу.







Пәнаралық байланыс: өнер, ана тілі сабағы
АКТ қолдану дағдылары таныстырылым.
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)

Қолдау көрсету.

Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.


Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады.





Өнер, ана тілі сабағы

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқыту мен оқуға қатысты)

1. «Серпілген сауал» әдісі

2 Бейне таспа

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1.Суреттер арқылы топқа бөлу



Осы сабақтың барысында келесі сабағыма қажет болуы мүмкін барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы қандай ақпарат білдім?

1.Бейне таспа көру арқылы баланы оқуға,қызығушылығын оятуға болатынын білдім.











Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Презентации

Целевая аудитория: 1 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Меркенский район.

Автор: Адилбекова Меруерт

Дата: 24.01.2018

Номер свидетельства: 452263
