kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Жиындар және операциялар

Нажмите, чтобы узнать подробности

Пән: Логика                    Мектеп:

Ұзақ  мерзімді  жоспар  бөлімі:  4B: Жиынтықтар. Логика элементтері                                      Мұғалімнің аты-жөні:  Қабылова Жулдыз               Күні:                                                 Қатысқандар саны:25                                                                                                                                   Сынып: 1                                                 Қатыспағандар саны:0

Сабақтың тақырыбы

Жиындар және операциялар

Осы сабақта қол жеткізілетін  оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме):

1.4.1.2 жиындарды элементерінің белгілері (нысандардың түсі, пішіні, өлшемі, материалы, әрекеті) бойынша құру және жіктеу;

1.4.1.3 жұп құру арқылы нысандар жиындарын салыстыру; тең жиындарды, бос жиындарды анықтау;

1.4.1.1 екі жиынның бірігуін және жиыннан оның бөлігін айырып алуды диаграмма арқылы көрнекі түрде кескіндеу

Сабақ  мақсаттары

Барлық оқушылар: Жиындардың түрлерін ажыратады, диограммасын салады, салыстырады.

Көптеген оқушылар: Шартты түрде таңбалармен белгіленумен білді, бейнелейді, толықтырды.

Кейбір оқушылар: Алған білімін күнделікті өмірде қолданады. Жиынға мысалдар келтіреді (әшекей, аяқ киімдер, жемістер)

Тілдік  мақсаттар

Жиын, операциялар

Құндылықтарды  дарыту

-

Пәнаралық байланыстар

Сауат ашу, жаратылыстану

Бастапқы  білім

Сабақ  барысы

Сабақтың  жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Жиындар және операциялар»


Пән: Логика Мектеп:

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4B: Жиынтықтар. Логика элементтері Мұғалімнің аты-жөні: Қабылова Жулдыз Күні: Қатысқандар саны:25 Сынып: 1 Қатыспағандар саны:0

Сабақтың тақырыбы

Жиындар және операциялар

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме):

1.4.1.2 жиындарды элементерінің белгілері (нысандардың түсі, пішіні, өлшемі, материалы, әрекеті) бойынша құру және жіктеу;

1.4.1.3 жұп құру арқылы нысандар жиындарын салыстыру; тең жиындарды, бос жиындарды анықтау;

1.4.1.1 екі жиынның бірігуін және жиыннан оның бөлігін айырып алуды диаграмма арқылы көрнекі түрде кескіндеу

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: Жиындардың түрлерін ажыратады, диограммасын салады, салыстырады.

Көптеген оқушылар: Шартты түрде таңбалармен белгіленумен білді, бейнелейді, толықтырды.

Кейбір оқушылар: Алған білімін күнделікті өмірде қолданады. Жиынға мысалдар келтіреді (әшекей, аяқ киімдер, жемістер)

Тілдік мақсаттар

Жиын, операциялар

Құндылықтарды дарыту

-

Пәнаралық байланыстар

Сауат ашу, жаратылыстану

Бастапқы білім


Сабақ барысы


Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Сабақтың

жоспарланған

кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Ширату «Сәлемдесу» Сәлеметсіздер ме қонақтар?
Қайырлы таң достым
Қайырлы таң құрбым
Сейсенбінің сәті
Сәттілікке толсын.
Бүгінгі алған бағаң
Кілең бестік болсын.

А4 бетке 4 түрлі стикерлер алу алқылы балаларды төрт топқа бөліп аламыз.

Оқушыларға күнделікті өмірде қолданатын жүзік, жемістер мен көкөністер көрсету арқылы сабақтын тақырыбымен таныстыру.










Түрлі түсті каточкалар.

Сабақтың ортасы



(ӨЖ)1 тапсырма.«Артық» затты сызып тастаңыз. Қалған заттар жиынының ортақ атауын жазыңыз.

Жауабы: ____________________________


Бағалау критерийі: Білім алушы

  • Заттардың ортақ белгілерін анықтайды және оларды жиындарға біріктіреді.

  • Заттар жиынын жұп құрастыра отырып салыстырады.

  • Тең жиындарды және бос жиындарды анықтайды.

  • Екі жиынды біріктіруде және жиыннан бөлігін айырып алуда элементтерін нақты көрсетеді.


Дескриптор: - артық затты анықтайды;

қалған заттардың жиынын

  • анықтайды және атауын жазады;


Қ Б Смайликтер

Жалғастыруға дайынмын

Бір нәрсе түсінемін, бірақ бәрін емес

Түсінбеймін, қайталап қарау қажет


(Ж) Жұптық тапсырма

2- тапсырма. Екі жиын құрастырыңыз.

ҚБ Геометриялық пішіндер(екі жұп бір – бірін бағалау)



Сергіту сәті:

Тербеледі ағаштар,

Алдымнан жел еседі.

Кіп-кішкентай ағаштар,

Биік-биік өседі.

3-тапсырма. Екі жиынның элементтерінен жұп құрастырыңыз. Оларды салыстырыңыз.

Қ.Б: Ойлан – жұптас- бөліс


Жұптық жұмыс

4 – тапсырма. Тең жиындарды белгілеңіз.


ҚБ «Ойынды дәлелдеу»


5 – тапсырма. Бос жиынды белгілеңіз.

A) сыныптағы парталар жиыны

B) сөмкедегі дәптерлер жиыны

C) асханадағы ойыншықтар жиыны

D) мектептегі оқушылар жиыны

ҚБ «Алғыс!»



Сабақтың соңы








  • Жиындардың түрлерін анықтаймыз.

  • Шартты таңбаларды, бейнелейді білеміз.

  • күнделікті өмірде қолданамыз.

Кері байланыс: «Ойды аяқта»

  • Бүгін мен білдім....

  • Мен үйрендім....

  • Қолымнан келді...

  • Қиындық тудырды....


Саралау – оқушыларға қалай

көбірек қолдау көрсетуді

жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары

оқушыларға қандай міндет қоюды

жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың

Материалды меңгеру деңгейін

Қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтайды


Қабілетті жоғары оқушылар

Сабақтың әртүрлі кезеңдерінде өз эмоциялық жай – күйін анықтай алады.

жұптасқан дөңгелектерден заттар жасайды.

Қолдауды қажет ететін оқушылар.

Сурет бойынша жиынның элементтерінен жұп құрастырып салыстыру кезінде қолдау көрсету.


  1. «Алғыс!» мұғалім игі істерді анықтау мақсатында өз ойын айта білген оқушыларға алғыс айту арқылы бағалады

  2. «Ойлан – жұптас - бөліс» оқушылар жұптасып пікірлерімен бөліседі.

  3. ҚБ Геометриялық пішіндер (екі жұп бір – бірін бағалау)



Сергіту сәттері мен белсенді іс- әрекет түрлері.

Сабақ бойынша рефлексия

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді

білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз

туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.


Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені

білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

1





Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 1 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Жиындар және операциялар

Автор: Қабылова Жұлдыз Талғатбекқызы

Дата: 24.08.2017

Номер свидетельства: 426165
