Сабақ: №3 Дүниетану пәні | Мектеп: №49 |
Күні: 10.V.2019ж | Мұғалімнің аты-жөні: Биманова Д |
Сынып: 4 «ә» | Қатысқандар саны: 20 | Қатыспағандар саны:------ |
Сабақтың тақырыбы: | Жердің өз білігінен айналуы |
Сабақ негізделген оқу мақсаты | Оқушылардың білім, білік, дағдыларын қалыптасуына жағдай жасау, Жердің ғарыштан көрінісі.Күн.Жер туралы алғашқы мәліметті түсіндіру.Ғарышты қорғауға тәрбиелеу.Ынтымақтастыққа үйрету. |
Сабақтың мақсаттары | Барлық оқушылар істей алады:ғарыш туралы алғашқы түсінік алады. |
Оқушылардың көпшілігі істей алады: ғарыштың табиғаттағы керек маңызын түсінеді. |
Кейбір оқушылар істей алады: Күн.Жер. |
Тілдік мақсат | Оқушылар: галактика,әлем,ғарыш. |
| | |
Негізгі сөздер мен тіркестер: жер шары,күн жүйесі,күн,жер. |
Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер:күннің маңызы. |
Талқылауға арналған сұрақтар:1.Күн деген не? 2.Күн қуаты қалай пайдаланылады? |
Тыңдалым мен оқылым бойынша ұсыныстар:Ойыңды дәлелде. |
Жетістік критерийлері: | Қалың дөңес шыны арқылы күн сәулесін біраз уақыт қағазға түсіріп тұрыңдар.Қағаз неге күйді? |
Алдыңғы оқу | Күн туралы алғашқы түсінік |
Жоспар |
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар | Ресурстар |
Басы | 2мин 5мин | Оқушыларға жағымды ахуал туғызу. Бүгінгі сабақтың ерекше өтуі үшін не істейміз? Адамдар ерте кезден-ақ Күн қуатын пайдалану жолдарын іздей бастаған.Бірақ көпке дейін оны пайдалануамалы табылмай келді. Видео көрсету. |
смайликтер стикерлер
|
Ортасы | 5 мин
10 мин 5 мин 10 мин | І.«Кім жылдам?» ойыны :Ертеде жұлдызды қалай бақылаған? Галактика неден тұрады? ІІ.Топтық жұмыс «Айналмалы бекет». Мәтінді талдау. Оқушылар мәтінді талдайды. ІІІ. Жұптық жұмыс.Топтағы жұптасып отырған оқушыларға тақырыптық кесте беріледі.Оқушылар оны жұптасып орындайды. ІҮ. Жеке жұмыс.Топтағы жұптасып отырған оқушыларға тақырыптық кесте беріледі.Оқушылар оны жұптасып орындайды. Күн жүйесі ерекшелігі бейімделуі
(Жеке тапсырманы смайлик арқылы бағалау) |
Оқулық Жұлдызшалар Постер, Маркерлер
Тақырыптық кесте Сызба , смайлик |
Соңы
| 5 мин 3-мин | Жеке жұмыс:Күн қуаты қалай пайдаланылады? Күн жүйесін бақылау күнделігіне белгіле. Кері байланыс. «Тілек ағашы» Кейінгі тапсырмалар:интернеттен мәлімет іздеу, «Күн.Жер » тақырыбын оқып келу. | Стикер,стендты пайдалану |
Қосымша ақпарат |
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыстар, қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері, АКТ-мен байланыс. |
Рефлексия | Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
- Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? - Бүгін оқушылар не білді? - Сыныптағы ахуал қандай болды? - Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? - Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? |
|
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |