kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

«Теңдік және теңсіздік»

Нажмите, чтобы узнать подробности

«Теңдік және теңсіздік» начальные классы

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
««Теңдік және теңсіздік»»


Пәні:

Математика

Күні:

01.02.2018ж.

Сыныбы:

1

Мұғалімі:

Козбагарова Гулшат Омурзаковна

Сабақтың тақырыбы:

«Теңдік және теңсіздік»

Оқу мақсаты

1.2.2.1 Теңдікті және теңсіздікті білу; дұрыс және бұрыс теңдікті ажырату

1.5.2.2 «+», «-», «≠», «=», «», «

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар: Теңдік, теңсіздік ұғымы туралы біледі.

Көптеген оқушылар: Теңдік және теңсіздікті құра алады.

Кейбір оқушылар: Теңдік пен теңсіздікті құру тәсіліне сүйеніп, ерекшелігін ажырата алады.

Бағалау критерийлері

Теңдік пен теңсіздікті ажырата алады. Берілген тапсырмалардан есептің қорытындысын шығара алады.

Құндылықтарға дарыту

Әрекет барысында бірін-бірі сыйлауға, тыңдауға бағыттау. Тапсырманы ұйымшылдықпен, жауапкершілікпен орындауға тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Сауат ашу, дүниетану, көркем еңбек

АКТ қолдану дағдылары

Интерактивті тақта, слайдтар, бейнеролик


Тілдік мақсат

Теңдік, теңсіздік

Алдыңғы білім

Ұзындық. Масса. Көлем.

Жоспар


Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтың мазмұны

Ресурстар

Сабақтың басы

1 мин





2 мин






Ұйыдастару кезеңі

Психологиялық ахуал туғызу

Бір, екі, үш,

Сынып іші тып – тыныш

Жалқаулықты тастаймыз

Сабақты біз бастаймыз.

«Серпілген сауал» әдісі

Өткен сабақты еске түсіру барысында сұрақтар қоямын.

- Балалар өткен сабақты еске түсірейікші. Не біліп, не үйрендіңіздер?

1. Ұзындықтың өлшем бірліктерін қалай атаймыз? Сантиметр (см), дециметр (дм.)

2. Көлемнің өлшем бірлігін қалай аталады?

Литр (л)

3. Массаның өлшем бірлігі ше? Килограмм (кг)

Дескриптор:

1. Көлем мен масса өлшем бірліктерін біледі.

2. Ұзындықтың өлшем бірліктерін ажыратады.

(ҚБ) Ынталандыру (мадақтау)

- Өте тамаша! Балалар енді барлығымыз тақтаға, назар аударайық!

Интерак

тивті тақта



















Сабақтың ортасы



5 мин



















































«Бейне таспа»

3 мин



















5 мин















































8 мин







































Сергіту сәті

1 мин









Дәптермен жұмыс

Суретпен жұмыс

5 мин




  1. Ой қозғау.

Тақырыпты ашу сұрақтары

  • Балалардың қолдарында не бар?

  • Ділда мен Нұрболдың қолындағы шар саны

бірдей ме?

  • Аяжан мен Арманың ше?

Тақырыбы: «Теңдік пен теңсіздік»

- Ал балалар бүгінгі сабағымыздың мақсаты қандай деп ойлайсңдар?

Мұғалім:

Сабақтың мақсатымен таныстыру.

Теңдікті және теңсіздікті білу; дұрыс және бұрыс теңдікті ажырату

- Ал балалар барлығымыз тақтаға назар аударайықшы.

Бейне таспа көру арқылы оқушылар теңдік және теңсіздік туралы мағлұмат алады.

- Ал балалар бейне таспадан не көрдіңдер?

- Не білдіңдер?

- Не үйрендіңдер?

- Теңдіктің таңбасы қандай?

- Ал теңсіздіктің таңбасы ше?

(ҚБ) Ынталандыру (мадақтау)



- Ал енді балалар осы тақырыпқа байланысты тапсырмалар орындайық.

1 тапсырма: Жұптық жұмыс

Теңдік пе, әлде теңсіздік пе?

Суреттерге қара. Қайсысында теңдік, қайсысында теңсіздік бейнеленген? Нәтижені жазып көрсетеді.



Дескриптор: 1. Теңдік пен теңсіздікті ажырата алады.

2. Қайсысында теңдік, қайсысында

теңсіздік екенін жазады.

(ҚБ) «Смайлик»

2- тапсырма: Топтық жұмыс

Топтық ережені еске түсіру:

  1. 1-топ Ойыншықтарды алдымен олардың саны тең болатындай етіп орналастырыңдар. Одан кейін олардың саны тең болмайтындай етіп салып, нәтижені жазып көрсетіңдер.

  2. 2- топ Жемістерді алдымен олардың саны тең болатындай етіп орналастырыңдар. Одан кейін олардың саны тең болмайтындай етіп салып, нәтижені жазып көрсетіңдер.

  3. 3- топ Көкөністерді алдымен олардың саны тең болатындай етіп орналастырыңдар. Одан кейін олардың саны тең болмайтындай етіп салып, нәтижені жазып көрсетіңдер.

Дескриптор: 1. Артық, кем, тең таңбаларын

біледі.

2. Теңдік пен теңсіздікті жазады,

құрастырады.

(ҚБ) «Отшашу»





Би билейді



3 - тапсырма: 23 – жұмыс парағы. «Теңдік және теңсіздіктер»

Суреттен теңдіктерді тап.

Теңдік өрнегі бейнеленген суреттегі дөңгелекті боя. Теңдікті жазғанда сандармен «=»белгісін пайдалан.

Дескриптор: 1. Суреттен теңдіктерді табады.

2. Теңдік өрнегі бейнеленген

суреттегі дөңгелекті бояйды.

(ҚБ) «Фишка»






























Интерак

тивті тақта










А4

қағаздар, маркер.























Ойыншыктар, жемістер мен көкөністер. муляжы.

















Интерак

тивті тақта





Дәптер


8 мин

4-тапсырма: (С) Саралау жұмысы

«Жетістік баспалдағы»

- Балалар, біз сіздермен теңдік, теңсіздік туралы көп нәрсе білдік. Енді осы сабақта мен сіздерден бұл туралы не білгендеріңді өзім үшін білгім келеді. Қазір мына жерде сіздер үшін «Жетістік баспалдағы» тұр.

«Жетістік баспалдағы» төрт нүктеден тұрады.

  1. Білмеймін

  2. Білемін

  3. Түсінемін, орындаймын

  4. Басқаларға көмектесемін

Бағалау критерийі:

Білім алушы

• Теңдік, теңсіздікті ажыратады.

• Тура және тура емес теңдіктерді анықтайды.

Тапсырма: Тура теңдіктерді, тура емес теңдіктерді анықтап және оларды тиісті бағанға орналастыр.

5 = 5 3 + 4 = 7 2 = 3

8 + 2 = 9 10 – 1 = 9 16 – 6 = 10


Дескриптор: Білім алушы

- тура теңдіктерді анықтайды және тиісті бағанға жазады;

- тура емес теңдіктерді анықтайды және тиісті бағанға жазады.

(ҚБ) Ынталандыру (мадақтау)



Сабақтың соңы

2 мин

Рефлексия

Түсінбедім–Қызыл алма

Толық түсіне алмадым–Сары алма

Барлығын түсіндім–Жасыл алма



Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандайтапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?


Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

Тапсырма: Тура теңдіктерді, тура емес теңдіктерді анықтап және оларды тиісті бағанға орналастыр.

5 = 5 3 + 4 = 7 2 = 3

8 + 2 = 9 10 – 1 = 9 16 – 6 = 10


Оқушының аты-жөні:

Тура теңдіктер

Тура емес теңдіктер












Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)

Қолдау көрсету.

Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.


Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)


Өнер, ана тілі сабағы

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқу мен оқытуға қатысты)?

1:


2:


Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқу мен оқытуға қатысты)?

1:


2:


Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекеленген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?




























Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 1 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
«Теңдік және теңсіздік»

Автор: Козбагарова Гулшат Омурзаковна

Дата: 09.02.2018

Номер свидетельства: 455921
