vv
Пәні: дүниетану | Уақыты: 07.03.2018ж. | 4 «В» сынып | Мұғалім:Абаданова А |
v
Сабақтың тақырыбы: | Таулы жер өсімдіктері мен жануарлары | |
Сабақтың мақсаты: | Таулы жердің ауа райы, ондағы өсетін өсімдіктер мен жануарлар туралы мағлұмат беру;Табиғатты қорғауға, аялауға тәрбиелеу;Танымдық қабілеттерге дамыту | |
Күтілетін нәтиже: | Таулы аймақтар туралы толық мәлімет алады, ондағы өсімдіктер мен жануарларды таниды. | |
Ресурстар: | Тақырыпқа сай суреттер,оқулық, интербелсенді тақта | |
Дерек көздері: | 4-сынып дүниетану пәні оқулығы, дидактикалық-әдістемелік құралдар | |
Оқыту әдістері: | Оқыту мен оқудағы жаңа әдіс-тәсілдер | |
Сабақтың түрі: | Аралас | |
Іс-әрекет барысы: | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті |
Ұйымдастыру Топтастыру кезеңі Психолог. даярлық | Оқушыларды топқа бөледі. Өткен сабақты қайталау -Су қоймасы өсімдіктері мен жануарларын ата -Олардың қандай ерекшеліктері бар? | Тау Қырат Ойпат Жазық Әр топтан бір - бір оқушыдан жауап береді |
Мағынаны тану | Суретте кімді көріп тұрмыз? Оны қалай білдік? - Демек бүгінгі сабағымыз тауға байланысты болмақ. Бүгінгі тақырыбымыз "Таулы жер өсімдіктері мен жануарлары" - деп аталады - тау дегеніміз не? - қырат дегеніміз не? - ойпат дегеніміз не? - жазық дегеніміз не? | Альпинисть Ол таға өрмелеп барады Әр топ өз жауаптарын айтады. |
Негізгі бөлім Топтық жұмыс | Оқулықпен жұмыс Мәтінді тізбектей оқиды. Видеоролик Тау: таулы жер өсімдіктері Қырат: таулы жер жануарлары Ойпат: таулы жер құстары Жазық : таулы жер ауасы | Оқушылар өз бетінше оқиды. Қарайды Әр топтан бір оқушы тақтаға келіп қорғайды. |
Қорытынды бөлім Бағалау. Үйге тапсырма | БББ кесті арқылы алған білімдерін қорытындылау. "Бас бармақ" әдісі арқылы бағалау. Оқу. | Кестені толтырады. Әр топ бір - бірін бағалайды. Күнделіктеріне жазып алады. |