kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Сөйлемнің бірыңғай мүшелері

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақтың тақырыбы: Сөйлемнің бірыңғай мүшелері. 177-179-жаттығу. Сабақтың мақсаты: а) білімділігі; Сөйлемнің бірыңғай мүшелері туралы түсінік қалыптастыру. Бірыңғай мүшелерді сөйлем ішінен тауып,қай сөзбен байланысып тұрғанын табу және дұрыс сұрақ қоя білуге үйрету. ә) дамытушылығы; Оқушылардың логикалық ойлау қабілетін арттырып,танымдық,шығарма- шылық қабілеттерін дамыту. б) тәрбиелігі; Ұйымшылдыққа,адамгершілікке,табиғатты қорғауға,еңбексүйгіштікке тәр- биелеу. Сабақтың типі: Аралас сабақ. Сабақта қолданылатын әдістер: Сұрақ-жауап, рефлексия, жаттығу, деңгейлік тапсырма- лар,сызба Сабақтың құрал-жабдықтары,көрнекіліктер: Интерактивті тақта, тірек сызба, дидактика- лық материалдар, мазмұнды сурет. Сабақтың түрі: Дәстүрлі емес сабақ.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Сөйлемнің бірыңғай мүшелері»

Қазақ тілі 4 «б» сынып


Сабақтың тақырыбы: Сөйлемнің бірыңғай мүшелері.

177-179-жаттығу.

Сабақтың мақсаты: а) білімділігі;

Сөйлемнің бірыңғай мүшелері туралы түсінік қалыптастыру. Бірыңғай

мүшелерді сөйлем ішінен тауып,қай сөзбен байланысып тұрғанын табу

және дұрыс сұрақ қоя білуге үйрету.

ә) дамытушылығы;

Оқушылардың логикалық ойлау қабілетін арттырып,танымдық,шығарма-

шылық қабілеттерін дамыту.

б) тәрбиелігі;

Ұйымшылдыққа,адамгершілікке,табиғатты қорғауға,еңбексүйгіштікке тәр-

биелеу.

Сабақтың типі: Аралас сабақ.

Сабақта қолданылатын әдістер: Сұрақ-жауап, рефлексия, жаттығу, деңгейлік тапсырма-

лар,сызба

Сабақтың құрал-жабдықтары,көрнекіліктер: Интерактивті тақта, тірек сызба, дидактика-

лық материалдар, мазмұнды сурет.

Сабақтың түрі: Дәстүрлі емес сабақ.

Сабақтың барысы:

I Кіріспе бөлім: а) Ұйымдастыру кезеңі:

1) Рефлексия (Көңіл-күйлерін сұрау.) Сабақ басында.

2) Жұмбақ жасыру. (Оқу құралдарын түгелдеу)


1. Қабат-қабат қатталған, 2. Ұшымен қазық

Асыл сөзбен апталған, Жол көзді жазық.

Парағы бар сөйлейтін Бетінен өттім

Ол қазына өлмейтін. Асыл сөз жазып.

(Кітап) (Дәптер)


3. Денесі бар шыбықтан, 4. Білім мен тәлім,

Темір тұмсық құдықтан, Парағын ашқанда

Сусын алып ішеді, Беттерінен мәлім.

Ойы із боп түседі. (Күнделік)

(Қаламсап)

- Сабақты бастау үшін кітап,дәптер,қаламсап,күнделіктерің дайын ба?

II Үй тапсырмасын сұрау: а) Сызбамен жұмыс:

Сөйлемнің дара және күрделі мүшелері





Ережені жатқа айту Мысал келтіру 176-жаттығу


III Үй тапсырмасын қорытындылау: Сұрақ-жауап арқылы.

  • Сөйлем дегеніміз не?

  • Сөйлем мүшесі дегеніміз не?

  • Балалар доп ойнады. (талдау) Күрделі мүшеге айналдыру.

IV Жаңа сабақ 1) Жаңа тақырыпқа кіріспе: (Суретпен жұмыс)



Сұрақ-жауап арқылы сурет бойынша сөйлемдер құрау.

2) Ереже: Сөйлемде бір сұраққа жауап беріп,бірдей тұлғада айтылған сөздерді сөйлемнің

бірыңғай мүшелері дейміз. Бірыңғай мүшелер сөйлемдегі бір мүшемен ғана

байланысады.Мысал:

Киоскіде газеттер,журналдар,кітаптар,кітапшалар сатылады.Нелер?

Сөйлемдегі бірыңғай мүшелердің арасына үтір қойылады.

3) Оқулықпен жұмыс. 177-жаттығу. Екі бағандағы сөйлемдерді салыстырып оқу.

Қандай?

1.Жылыжайда қызыл гүл өсірілуде. 1.Жылыжайда ақ,көк,қызыл,сары гүлдер

өсірілуде.

Нелер?

2. Қараторғай-жыл құсы. 2. Қараторғай,қарлығаш,қаз,үйрек-жыл

құстары.

Нелер?

3. Тауда аю бар. 3. Тауда аю,қабылан,қасқыр бар.


Нені?

4.Біз табиғатты қорғаймыз. 4. Біз орманды,көлді,өзенді қорғаймыз.


4) Дәптермен жұмыс: 177-жаттығу. 2-бағанын жазу.

5) Жаңа тақырыпты бекіту: Деңгейлік тапсырма.

1-деңгей

2-деңгей

3-деңгей

4-деңгей

178-жаттығу

1,2-сөйлемдерін көшіру,бірыңғай мүшелердің астын сызу.

178-жаттығу.

3,4 сөйлемдерін үлгі бойынша жазу.

5 сөйлемді жазу,сөйлем мүшесіне талдау. «Мұражай» сөзіне дыбыстық талдау.


«Менің отбасым» тақырыбына эссе жазу.

V Қорытынды бөлім: а) Пысықтау сұрақтары:

- Біз бүгін нені білдік?

- Сабақ сендерге ұнады ма? (Рефлексия) Сабақ соңындағы көңіл-күй.

ә) Үйге тапсырма беру: Ереже жаттау. 179-жаттығу.

б) Оқушыларды бағалау:















































53 орта мектеп



















Қазақ тілі 4 «ә» сынып


Мұғалім: Сатаева Жанна Усеиновна

























2016 -2017 оқу жылы


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 4 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Сөйлемнің бірыңғай мүшелері

Автор: Сатаева Жанна Усеиновна

Дата: 27.12.2016

Номер свидетельства: 373760
