kopilkaurokov.ru - сайт для учителей
Файл удален или неудачно загружен. Попробуйте загрузить файл повторно

Создайте Ваш сайт учителя Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Сандарды қосу кестесі. Өткенді пысықтау

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақтың тақырыбы: Сандарды қосу кестесі. Өткенді пысықтау Сабақтың мақсаты: 20 көлеміндегі біртаңбалы сандарды қосу, азайту кестесі бойынша оқушылардың алған білімдерін пысықтау. Есеп шығару кезінде тәсілдерді пайдалануға, қорытынды шығара білуге машықтандыру. Сабақтың міндеттері: а) білімділігі: Екітаңбалы сандарды ондықтан аттау арқылы қосу,азайту; екітаңбалы сандарды біртаңбалы сандарға жүктеуге байланысты мысал-есептер шығарту. ә) дамытушылығы: Оқушылардың ойлау, тез есептеу, есте сақтау қабілетін дамыту. б) тәрбиелілігі: Оқушыларды қатесіз есептеп, таза жазуға, ұқыптылыққа, ұйымшылдыққа, еңбексүйгіштікке тәрбиелеу. Сабақтың типі: Білімді қайталау-жинақтау сабағы Сабақтың әдісі: Ойын, талдау, сұрақ-жауап. Сабақтың көрнекілігі: Слайд, қосу кестесі, дидактикалық материалдар. Сабақтың түрі: Дәстүрлі сабақ. Сабақтың барысы:
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Сандарды қосу кестесі. Өткенді пысықтау»

Сабақтың тақырыбы: Сандарды қосу кестесі. Өткенді пысықтау

Сабақтың мақсаты: 20 көлеміндегі біртаңбалы сандарды қосу, азайту кестесі бойынша

оқушылардың алған білімдерін пысықтау. Есеп шығару кезінде тәсілдерді

пайдалануға, қорытынды шығара білуге машықтандыру.

Сабақтың міндеттері: а) білімділігі:

Екітаңбалы сандарды ондықтан аттау арқылы қосу,азайту;

екітаңбалы сандарды біртаңбалы сандарға жүктеуге байланысты

мысал-есептер шығарту.

ә) дамытушылығы:

Оқушылардың ойлау, тез есептеу, есте сақтау қабілетін дамыту.

б) тәрбиелілігі:

Оқушыларды қатесіз есептеп, таза жазуға, ұқыптылыққа,

ұйымшылдыққа, еңбексүйгіштікке тәрбиелеу.


Сабақтың типі: Білімді қайталау-жинақтау сабағы

Сабақтың әдісі: Ойын, талдау, сұрақ-жауап.

Сабақтың көрнекілігі: Слайд, қосу кестесі, дидактикалық материалдар.

Сабақтың түрі: Дәстүрлі сабақ.

Сабақтың барысы:


І бөлім. Кіріспе бөлім: а) Ұйымдастыру кезеңі.

Ойын «Кім жылдам?»

ә) Өткен сабақтарға шолу.

Математикалық тапсырмалар:

1. 5-ті 3-ке арттыр.

2. 10 мен 7 сандарының айырмасын тап.

3. 80 саны шығу үшін 100-ден қандай санды азайту керек?

4. Азайғыш-13, айырманың мәні 10-ға тең. Азайтқыш неше?

5. Екі бірдей қосылғыштың қосындысы 14-ке тең.

Әр қосылғыш нешеге тең?

6. 2 ондық 7 бірлігі бар санды ата?


ІІ бөлім. Негізгі бөлім: а) Оқулықпен жұмыс. Тірек білімдерін жетілдіру.

№1. Қосуды бағдарша бойынща орында.













ә) Дәптермен жұмыс: №2. Есепті шығару. Кері есеп құрастыру және шығару.

1. Есептің берілгенін оқу. Сұрақтар:

- Есеп не туралы?

- Не белгілі?

- Не белгісіз?

2. Шартын құру. Барлығы – 11 ойыншы.

Негізгі – 6 ойыншы

Қосалқы - ? ойыншы.

Шешуі: 11 – 6 = 5

Жауабы: Қосалқы 5 ойыншы бар.


Кері есеп: а) Волейбол командасында 6 негізгі ойыншы және 5 қосалқы ойыншы бар.

Волейбол командасында барлығы неше ойыншы бар?

Негізгі – 6 ойыншы

?

Қосалқы – 5 ойыншы

б) Волейбол командасында 11 ойыншы бар. Оның 5-і қосалқы ойыншы.

Қалғандары негізгі ойыншы. Командада неше негізгі ойыншы бар?

Барлығы – 11 ойыншы

Қосалқы – 5 ойыншы

Негізгі - ? ойыншы


б) Сергіту сәті: «Мен таптым» ойыны

Қатысушылар дөңгелене отырып, кезекпен бірден жетіге дейін санайды. Жеті санын айтатын адам «Жеті» деудің орнына, орнынан тұрып, «Мен таптым» деп айтуы керек. Кім жаңылысса, сол ойыннан шығады.


№3. Есептің берілгенін оқу, талдау, шартын құрып шығару.

Жарысқа бірінші сыныптан 5 оқушы, екінші сыныптан 7 оқушы қатысты. Ал, үшінші сыныптан

екінші мен бірінші сынып оқушылары бірге қанша болса, сонша оқушы қатысты. Жарысқа үшінші сыныптан неше оқушы қатысты?


Сұрақ: - Есеп не туралы?

- Не белгілі, не белгісіз?

Шарты: 1-сыныптан – 5 оқушы,

? 3-сынып

2-сыныптан – 7 оқушы

Шешуі: 5 + 7 = 12

Жауабы: 12 оқушы


№4. Кесінділерді өлшеу. Берілген кесінділерден 3см қысқа кесінділер сызу.

6 см 4см



ІІІ бөлім. Қорытынды бөлім: а) Сұрақтар беру.

ә) Талдау жасай отырып оқушыларды бағалау.

б) Үйге тапсырма беру. №5 44бет.

в) Оқушының сабақтан алған әсерін сараптау.


 



53 орта мектеп


























Тақырыбы: Сандарды қосу кестесі. Өткенді пысықтау.


Класы: 2 «в»

Мұғалім: Сатаева Жанна Усеиновна


Уақыты: 16.10.2014ж
















Ақтөбе қ.




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 2 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Сандарды қосу кестесі. Өткенді пысықтау

Автор: Сатаева Жанна Усеиновна

Дата: 27.12.2016

Номер свидетельства: 373765
