Күні: 13.V.2019 ж Пәні:Әдебиеттік оқу | Мұғалімнің аты-жөні: Биманова Д |
Сынып: 4 «ә» | Қатысқандар саны: 20 | Қатыспағандар саны:------ |
Сабақтың тақырыбы: | Акула |
Сабақ негізделген оқу мақсаты | Оқушылардың білім, білік, дағдыларын қалыптасуына жағдай жасау, «Акула» тақырыбының мазмұнын білу.Білім,оқудың маңызын түсіндіру. Ынтымақтастыққа үйрету. |
Сабақтың мақсаттары | Барлық оқушылар істей алады:Тақырыпты түсінеді,сұрақтарға жауап береді,мәтіннің мазмұнын айта алады. Орыс жазушысы Лев Толстой туралы мәлімет алады. |
Оқушылардың көпшілігі істей алады:әңгімені толық түсінеді. |
Кейбір оқушылар істей алады: Энциклопедиядан авторы туралы мәлімет іздейді. |
Тілдік мақсат | Оқушылар: әдеби, көркем сөйлеуге машықтанады. |
Негізгі сөздер мен тіркестер:зәкір,білте. |
Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер:қорқыныш сезімін жеңе білу. |
Талқылауға арналған сұрақтар:Мәтін бойынша сұрақтар дайында. |
Тыңдалым мен оқылым бойынша ұсыныстар:Мына сұрақтарға ия немесе жоқ деп жауап бер. |
Жетістік критерийлері: | Әңгімеден қандай қорытынды шығардың? |
Алдыңғы оқу | «Үш жігіт туралы хикая».1.Жұптық жұмыс арқылы үй жұмысын сұрау, 2.«Кезбе тілші»әдісі арқылы үй тапсырмасын бекіту. |
Жоспар |
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар | Ресурстар |
Басы | 2мин 5мин | Оқушыларға жағымды ахуал туғызу. Бүгінгі сабақтың ерекше өтуі үшін не істейміз? –топпен жұмыс жүргіземіз: Жамбыл Жабаев кім? Оның қандай шығармаларын білеміз? | смайликтер стикерлер |
Ортасы | 5 мин 10 мин 5 мин 10 мин | І.«Кім жылдам?» ойыны: ІІ.Топтық жұмыс «Жигсо». Мәтінді талдау. ІІІ. Жұптық жұмыс.Топтағы жұптасып отырған оқушылар жұптасына сұрақ қою арқылы орындайды.Оқушылар оны жұптасып орындайды. ІҮ. Жеке жұмыс.Топтағы жұптасып отырған оқушыларға тақырыптық кесте беріледі.Оқушылар оны жұптасып орындау (Жеке тапсырманы смайлик арқылы бағалау) | Оқулық Жұлдызшалар Постер, Маркерлер Тақырыптық кесте Сызба , смайлик |
Соңы | 5 мин 3-мин | VIII. Дәптермен жұмыс :Естелік деген не? Өзің білетін ырымдарды кестеге толтырып шық. Жеке жұмыс. Эссе немесе 5 жолды өлең: Акула Рефлексия: «Алақан » арқылы өз ойын білдіру. Кейінгі тапсырмалар:интернеттен мәлімет іздеу, әңгімені оқып келу. | Стикер,стендты пайдалану |
Қосымша ақпарат |
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыстар, қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері, АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс |
Рефлексия | Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
- Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? - Бүгін оқушылар не білді? - Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? - Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | |
Қорытынды бағамдау |
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? 1 2 |