kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

«Менің сыныбым »

Нажмите, чтобы узнать подробности

1.1.1.1.Сөзді зейін қойып тыңдау,түсіну және оған сәйкес дұрыс әрекет ету (қимыл,ым мен ишараны қолдану,іс-әрекет жасау).

1.2.3.1.Сұхбаттасын түсіну және түрлі тәсілмен әрекет жасау,этика нормаларын сақтап жауап беру.

1.3.3.1. Мәтіннің жаноын (өлең, ертегі,жұмбақ,әңгіме және т.б.) ажырату.

1.4.1.1. Суретте берілген заттардың сынын білдіретін сөздерді жазу немесе постер жасау.

Барлық оқушылар орындай алады:

Сыныбының қандай екенін айта алады,сыныптағы заттарды атай алады және олардың түсін айта алады.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
««Менің сыныбым »»

САБАҚ: қазақ тілі


Мектеп:

Күні:


Мұғалімнің аты-жөні: Каирбаева Диана Ермаковна

СЫНЫП: 10

Қатысқандар: Қатыспағандар:

Осы сабақ арқылы

жүзеге асатын оқу

мақсаттары

«Жәндіктер қысқа қалай қамданады» мәтінін назарын шоғырландырып оқу; мәтініндегі лексикалық мағынаны (синонимдерін) анықтайды, тірек сөздер және олардың қолданысын ажыратады О1

Мәтіннің негізгі бөліктері бойынша өз пікірін білдіреді, негізгі идея бойынша пікірталасқа түседі, дәлелдейді, өз ойын қысқаша мазмұндайды А2



Сабақ мақсаттары


Барлық оқушылар орындай алады:

Мәтіннің мазмұнын түсінеді, синонимдес өздерді анықтай алады

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Мәтіннің мазмұнын айта алады, синонимдерді қолдыныла алады, өз ойын қысқаша мазмұндайды

Кейбір оқушылар орындай алады:

Оқылған тақырып бойынша өз пікрін білдіреді; негізгі идея бойынша пікірталасқа түседі, дәлелдейді

Тілдік мақсат


Оқушылар орындай алады:


Пəнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

Қыр хайуанаттары, қыс қатып жату, құнысады,бірдеңе қылады, аласұрып, дамыл жоқ, қамын жеу,



Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:

Оранады, құнысады, тығылады, жабысып, ұйқымен болады, қатады, дамыл жоқ

Талқылауға арналған сұрақтар:

  1. Неге қыр хайуанаттары деп атаған?


Не себепті қыр хайуанаттары қыста ұйқыға кетеді деп ойлайсыз?



ишара:


Алдыңғы оқу:

Ж.Аймауытов «Шөптегі шық»

Жоспар

Жоспарланған

уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар


Басы 7-8 мин


  1. Алдыңғы тақырып бойынша «Ыстық орындық» әдісімен үй тапсырмасын орындалғаны тексеріледі

  2. Интербелсенді тақтада тиіннің, кірпінің, қоянның, жыланның, тышқанның суреті көрсетіледі. Оқушылар сабақтың тақырыбын табулары тиіс.

  3. Оқушыларды 4 топқа бөлу

Ыстық орындық, СТО, интербелсенді тақта, броундық қозғалыс ойыны

Ортасы


  1. Мәтінді бөліп оқып, бір-біріне мазмұнын айту

  2. Жаңа сөздерді сөздіктен іздеп, мағынасын ұғып алады

  3. Шығармашылық жұмыс. Әр хайуанаттың әрекетіне қарай етістікті тауып, суреттің астына жапсырады (қағазға жазылған етістіктер мен жәндіктердің суреттері беріледі).

  4. Дала жәндіктерін үй жануарларынан ажырату (органайзер) , дәлелдеу

  5. Дала хайуанаттары мен үй хайуанаттарын салыстырып, ұқсастықтары мен айырмашылықтарын айту.

«Ара» әдісі, органайзер, бірлескен оқу, пәнаралық байланыс, модельдеу, оқулық, Венн диаграммасы

Соңы

  1. Не себепті қыр хайуанаттары қыста ұйқыға кетеді деп ойлайсыз?

  2. Жәндіктердің адамға пайдасы

  3. Үйге: мәтіннің мазмұнын оқу, өздеріңе ұнаған жәндік туралы қосымша ақпарат оқып, айту.

  4. Жапон әдісі арқылы бағалау


Рефлексия

Қосымша ақпарат

















































САБАҚ: қазақ тілі

«Менің сыныбым »

Мектеп:

Күні:


Мұғалімнің аты-жөні: Рахимжанова Г.К.

СЫНЫП: 1

Қатысқандар: Қатыспағандар:

Осы сабақ арқылы

жүзеге асатын оқу

мақсаттары

1.1.1.1.Сөзді зейін қойып тыңдау,түсіну және оған сәйкес дұрыс әрекет ету (қимыл,ым мен ишараны қолдану,іс-әрекет жасау).

1.2.3.1.Сұхбаттасын түсіну және түрлі тәсілмен әрекет жасау,этика нормаларын сақтап жауап беру.

1.3.3.1. Мәтіннің жаноын (өлең, ертегі,жұмбақ,әңгіме және т.б.) ажырату.

1.4.1.1. Суретте берілген заттардың сынын білдіретін сөздерді жазу немесе постер жасау.

Сабақ мақсаттары


Барлық оқушылар орындай алады:

Сыныбының қандай екенін айта алады,сыныптағы заттарды атай алады және олардың түсін айта алады.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Түстерді сыныптағы зат атауларымен байланыстыра қолдана алады,сыныпты сипаттай алады.

Кейбір оқушылар орындай алады:

Сыныптағы басқа да заттарды атай алады, оларды өмірлік жағдаятта еркін қолдана алады.



Жоспар

Жоспарланған

уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар


Басы 7-8 мин

Білу

Түсіну

  1. Оқушылардың сабаққа дайындығын теасеру.

  2. Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру.

  3. Эстафета: Кім сынып туралы көп сөз біледі?






Ортасы

Қолдану






















Талдау









Соңы.

Жинақтау.










Бағалау.



Саралау.

Суреттер беріледі: парта,үстел,орындық,тақта, терезе,есік.

Барлығы.

  1. Суреттегі сөзді атайды.

Көпшілігі.2)Берілген суретке байланысты сөз тіркесін құрайды.

Кейбірі. 3) Осы сөзбен сөйлем құрастырады.


1-тапсырманы орындау. Берілген сөйлесу үлгісіне назарын аудару. Осы диалог арқылы оқушылар жаңа сұрақ үлгісімен Сыныпта не бар? Және оның жауабымен Сыныптатақта бар. Диалогті тыңдау, қайталау. Содан кейін осы диалог негізінде тақта сөзінің орнына терезе,парта,есік,орындық,үстел сөздерін қолданып жаттығу.

«Есте сақта!» айдарында «бар/жоқ» сөздерін орынды қолдануға үйрету.

4-тапсырманы орындау. «Сыныпта» деген тақпақты хормен,топпен,жұппен тыңдайды, қайталайды. Сыныптағы заттарды санау.Неше тақта?,Неше үстел?,Неше орындық?,Неше парта?

1. Мынау үстел. Үстел көк. Мынау-орындық. Орындық жасыл.Мынау-есік.Есік қоңыр. Берілген заттар бойынша постер дайындайды.


Сергіту сәті.




Барлығы.Сыныпта не бар? Мынау не?

Көпшілігі. «Сөйлемді жалғастыр»:

Біздің сыныпта...парта бар.

Тақтаның түсі....

Кейбірі:Сөйлемді дұрыс құра. Сыныпта парта жоқ.

Тақта қызыл түсті.


Дәптердегі тапсырмаларды орындау.




Кері байланыс. Оқушылар сабақ барысында нені білгені,қалай жұмыс істегені,не қызық әрі жеңіл болғаны,не қиындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдіреді.




Рөлдік ойын, ойын, Венн диаграммасы, кластер







Аудиодиск:2.2.1.;2.2.3.;2.2.4.






























1 жұмыс дәптері



































































































1-топ: ет тағамдары туралы айтады

2-топ: сүт тағамдары туралы айтады

3-топ: ұннан жасалған тағамдар туралы айтады

Өзара түзете отырып, жауаптарды тексеру (кері байланыс)

  • Мәтінді нақты жеткізсе – НАН

  • Мәтінді орташа жеткізсе – БОТҚА

  • Мәтінді нақты жеткізе айта алмады – Кока-кола

  1. Сымсыз телефон. Рецепті тыңдап алып, үш оқушы басқа топқа түсінгенін айтып береді.

  • Мәтінді нақты жеткізсе – НАН

  • Мәтінді орташа жеткізсе – БОТҚА

  • Мәтінді нақты жеткізе айта алмады – Кока-кола

  1. Берілген сөздерді пайдаланып, жұптасып диалог құрыңдар

  2. Рөлдік ойын» әдісі. «Азық-түлік» дүкені

А) қимылмен көрсету

Ә) Көрініс арқылы

  1. Ет тағамдары сүт тағамдары ұн

тағамдары


(кластер жасайды, қорғайды)

  1. Палау мен қазақша еттің құрамын салыстыру

Күріш, сәбіз,


Шелпек, сорпа,

құрамына пияз, тұз, су, ет салынады






Соңы

Жинақтау










Бағалау

  1. Барлығы:

Мен (не?) іштім. Мен (не?) жедім. Мен нан ...

  1. Көпшілігі:

«Сөйлемді жалғастыр»:

Мен бүгін тағамның ....

Тағамның түрлері ...

  1. Кейбірі:

Ас үстінен – (аттама) ...

А атасы - ... (нан)



Органайзер

тағамдар








Менің сүйікті тағамым ...

Органайзер,

Рефлексия













  1. Қызыл лента.

  • Тағамдар пайдалы

  • Тағамсыз өмір сүре аламыз

  • Қащақша ет – қазақтың ұлттық тағамы

  • Сүтте дәрумендер бар



НАН (суретін көтерсе) – түсіндім

БОТҚА (суретін көтерсе) – орташа

Кока-кола (суретін көтерсе) – түсінбедім



«Тағам түрлері» тақырыбы бойынша тыңдалым тәсілдерін қолдану Т1.1.

Лексикалық қорды меңгеру А2.1.

Барлық оқушылар орындай алады:

«Тағам түрлері» тақырыбы бойынша лексикалық қорды қолдану - 3 А.

«Тағам түрлері» тақырыбы бойынша сөздердің мағынасын түсіну Т.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

«Тағам түрлері» тақырыбы бойынша мәтінге өз жауабын бере алады

«Тағам түрлері» тақырыбы бойынша аудиовизуалды материалды тыңдау және өз сөздерімен айту

Кейбір оқушылар орындай алады:

«Тағам түрлері» тақырыбы бойынша өз ойын жеткізе алады

«Тағам түрлері» тақырыбы өз пікірін білдіре алады































































Ет тағамдары

Ет тағамдары еттен дайындалады. Олар қазақша ет, палау, қуырылған ет, мәнті, тұшпара, борщ, котлет және т.б. Ет тағамдары өте пайдалы.


Сүт тағамдары

Мен сүт тағамдарын жақсы көремін. Сүттен ыстық кеспе дайындалады. Маған сүт кеспе өте ұнайды. Әжем маған жиі сүт кеспе дайындайды.

Ұннан жасалған тағамдар.

Ас атасы – нан. Ол ұнынан жасалады. Нанды жерге тастамайды. Тоқаш, нан, бауырсақ, торт, шелпек – ұннан жасалады. Бауырсақ - қазақтың басты тағамы. Ыстық бауырсаққа сарымай жағып жесең, өте дәмді.


САБАҚ:

«Қазақтанның өзендері»

Мектеп:

Күні:


Мұғалімнің аты-жөні:

Рахимжанова Г.К.

Каирбаева Д.Е.

СЫНЫП: 3

Қатысқандар: Қатыспағандар:

Осы сабақ арқылы

жүзеге асатын оқу

мақсаттары

«Қазақстанның өзендері» тақырыбы бойынша мəтін мазмұнын түсіну О3

«Қазақстанның өзендері» тақырыбы бойынша оқыған мәтін негізінде жазу Ж2

Сабақ мақсаттары


Барлық оқушылар орындай алады:

«Қазақстанның өзендері» тақырыбы бойынша мәтінді оқи алады, таныс емес сөздерді жаза алады

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

«Қазақстанның өзендері» тақырыбы бойынша мәтінді толық түсінеді, жаңа сөздермен сөйлемдер құрай алады

Кейбір оқушылар орындай алады:

«Қазақстанның өзендері» тақырыбы бойынша өз пікірін білдіре алады

Мәттіннің мазмұнын дәптерге жаза алады

Тілдік мақсат


Оқушылар орындай алады:

Сөздердің мағынасын түсінеді. Жаңа сөздердің орфографиялық нормаларын сақтайды

Пəнге қатысты сөздік қор мен терминдер:


Табиғат, өзен, теңіз, ірі, терең, көл,өте, ең, Нұра, Талас, Сырдария, т.б.

Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:

Әдемі табиғат, Каспий теңізі, ірі өзен, өте көп, ең үлкен.

Талқылауға арналған сұрақтар:

  1. «Су – табиғат байлығы» дегенді қалай түсінеміз?

  2. Өзен, көл, теңіздер табиғатпен қандай байланысы бар?

  3. Неліктен Ертіс өзені Қазақстанда ең үлкен өзен деп саналады?

  4. Қалай ойлайсыңдар Ертіс өзені қайдан бастау алады? (Алтай тауынан)


  1. Не себепті (Ертіс өзені) ең үлкен өзен деп ойлайсыңдар?

  2. Не себепті (Ертіс, Жайық, Есіл, Сырдария өзендері) Қазақстан өзендеріне жатқызамыз деп ойлайсыңдар?

  3. Не себепті Жайықты өзен деп айтады?



ишара: Қазақстан картасы, Жайық, Есіл, Ертіс өзендерінің (өзен-көлдердің) суреттері


Алдыңғы оқу:

Қазақстанның көлдері: Балқаш, Зайсан, Алакөл, Есік, Марқакөл, Сасықкөл

Қазақстанның теңіздері: Арал, Каспий

Жоспар

Жоспарланған

уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар


Басы






Білу








Түсіну

Сабақты бастамай тұрып сыныпты 3 топқа бөлу: «пазл» әдісі бойынша: «Көл», «Өзен», «Теңіз»

Картаны көрсетіп: бұл көл ме? Теңіз бе? Өзен бе? (Дүниетану пәнінен өткесіңдер)

Жайық, Есіл, Ертіс өзендерінің (өзен-көлдердің) суреттері көрсетіледі

  1. Қалай ойлайсыңдар сабақтың тақырыбы қандай? Еркін диктант: Музыканы қосып, «Өзен» сөзі дегенде көз алдарыңа не елестейді, соны жазыңдар. (5-мин)

  • Жазғандарын «Қабырғадан оқу» әдісі арқылы оқиды

  • Қатесіз, тақырыпқа сай, көбірек жазғандарын таңдап, дауыстап оқиды.

  1. «Қазақстанның өзендері» мәтіні бойынша жұмыс:

«Өзен» тобы: Мәтінді тізбектеп оқиды

«Көл» тобы: Мәтіннен жаңа сөздерді жазып алады

«Теңіз» тобы: Мәтінге өздерінің қалауы бойынша ат қояды

  1. Мәтінді мәнерлеп, қатесіз оқу-5

Мәнерлеп, қате жіберіп оқу – 4

Қате жіберіп, нақышына келтірмей оқу – 3

  1. Жаңа сөздерді қатесіз, толық жазып алу – 5

Барлық жаңа сөздерді қате жіберіп жазу – 4

Қате жіберіп, сөздерді толық жазбау – 3

  1. Мағынасына қарап атауын дұрыс қою – 5

Мазмұнына сай, бірақ грамматикалық қате жіберу - 4

Мазмұнына сәйке келмей қою – 3

Карта, интербелсенді тақта, «Пазл» әдісі, «Қабырғадан әдісі», пәнаралық байланыс, «Еркін диктант», «Жүгіртпе диктант» әдістері, органайзер, Венн диаграммасы, Дара диаграмма

Ортасы

Қолдану





























Талдау

«Ойландыру»

  1. Барлығы:

Сөз тіркестерін сәйкестендіріңдер (сөз тіркестерін құру):

Әдемі өзені

Ертіс табиғат

ең өзендері

Қазақстан көл

Ірі үлкен

  1. Көпшілігі:

«Көп нүктенін орнына тиісті сөзді қой»:

Қазақстанда ... өте көп (өзендер).

Ең үлкен өзен - ...өзені (Ертіс)

Ертісте ... каналы бар (Ертіс-Қарағанды)

  1. Кейбірі:

Сөйлемдерді дұрыс құраңдар:

  • Өзеннің, Ертіс, аты

  • Есіл, өзендері, Жайық, Қазақстанның

  • Байлығы, табиғат, су.


«Жүгіртпе диктант» әдісі.

«Қазақстанның өзендері» тақырыбы бойынша мәтін беріледі. Мәтін қабырғаға ілініп қойылады.

Қазақстанның жері бай. Табиғаты өте әдемі. Қазақстанда !ле Алатауы, Қаратау, Алтай, Баянауыл таулары бар. Екі үлкен теңізі бар. Олар – Каспий және арал теңіздері. Үлкен өзендері: Іле, Ертіс, Еіл, Сырдария, Шу, т.б. Ең үлкен көлі – Балқаш көлі.

Мәтінді толық, қатесіз жазу – 5

Мәтінді толық , қате жіберіп жазу – 4

Мәтінді толық емес, қате жіберіп жазу – 3

Салыстыру: Көл мен өзенді салыстыру

Толқиды, су, түссіз, балық мекендейді,

Көл, ақпайды, бір орында тұрады

Өзен

Ағады, сарқырайды,








Әр топқа міселе сұрақтары беріледі. Талқылау


  1. Не себепті (Ертіс өзені) ең үлкен өзен деп ойлайсыңдар?

  2. Не себепті (Ертіс, Жайық, Есіл, Сырдария өзендері) Қазақстан өзендеріне жатқызамыз деп ойлайсыңдар?

  3. Не себепті Жайықты өзен деп айтады?


Сызба бойынша әңгіме жаз:

Теңіз



Жер, орман, жағасы, табиғат, балық, мекендейді, ірі, әсем

тау


,

Көл




өзен























Соңы

Жинақтау













Бағалау


Әр топ Қазақстан өзендері» тақырыбы бойынша органайзер құратырады.


Қазақстан өзендері











  1. «Су – табиғат байлығы» дегенді қалай түсінеміз?

  2. Өзен, көл, теңіздер табиғатпен қандай байланысы бар?

  3. Неліктен Ертіс өзені Қазақстанда ең үлкен өзен деп саналады?

Қалай ойлайсыңдар Ертіс өзені қайдан бастау алады? (Алтай тауынан)


Рефлексия














БББ кестесі

Білемін

Білдім

Білгім келеді
















































оқыту

мақсаты


критерийлер


Дескрипторлар


О3

«Қазақстанның өзендері» тақырыбы бойынша мәтінді оқи алады,



«Қазақстанның өзендері» тақырыбы бойынша мәтінді толық түсінеді,



«Қазақстанның өзендері» тақырыбы бойынша өз пікірін білдіре алады


Ж2

«Қазақстанның өзендері» тақырыбы бойынша таныс емес сөздерді жаза алады



«Қазақстанның өзендері» тақырыбы бойынша жаңа сөздермен сөйлемдер құрай алады



Мәттіннің мазмұнын дәптерге жаза алады

























































САБАҚ: «Менің мектебім»


Мектеп:

Күні:


Мұғалімнің аты-жөні:

Рахимжанова Г.К.

Каирбаева Д.Е.

СЫНЫП: 1-сынып

Қатысқандар: Қатыспағандар:

Осы сабақ арқылы

жүзеге асатын оқу

мақсаттары

«Менің мектебім» тақырыбы бойынша мәтінді зейін қойып тыңдау Т1

«Менің мектебім» тақырыбы бойынша диалогке қатысу А4

Сөйлеу барысында тәуелдік жалғауын үлгі бойынша қолдану


Сабақ мақсаттары


Барлық оқушылар орындай алады:

«Менің мектебім» тақырыбы бойынша таныс емес сөздерді зейін қойып тыңдап, қайталап айтады

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

«Менің мектебім» тақырыбы бойынша таныс емес сөздерді түсінеді және сөз тіркестерін құрап айтады

Кейбір оқушылар орындай алады: «Менің мектебім» тақырыбы бойынша сөздердің мағынасын дұрыс қабылдайды және сөйлеу арқылы мәселені түсінгенін білдіреді

Тілдік мақсат


Оқушылар орындай алады:

«Менің мектебім» тақырыбы бойынша жаңа сөздерді қолданып сурет бойынша сөз тіркестерін, 2-3 сөйлем құрастырады;

Пəнге қатысты сөздік қор мен терминдер: асхана, кітапхана, қабат, спортзал, үлкен

Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:

Менің мектебім, бірінші қабат, екінші қабат, мектебім үлкен, әдемі, таза, жарық, менің, сенің, оның

Талқылауға арналған сұрақтар:

  1. Сенің мектебің саған несімен ұнайды?

  2. Басқа мектепке барғың келе ме? Неліктен?

  3. Басқа мектеппен сенің мектебіңнің айырмашылығы неде деп ойлайсың?


  1. Не себепті ( мектепте) оқу керек деп ойлайсың?

  2. Мектепте не себепті ... (кітапхана,) спортзал, асхана болуы керек деп ойлайсың?



ишара: Спортзал: жүгіру, секіру, жаттығу жасау; асхана: қолмен тамақтануды көрсету, ыдыстарды әкелу; қабат – қолмен көрсету; үлкен – қолмен көрсету


Алдыңғы оқу:

Қалам, дәптер, кітап, қарындаш, сөмке, мектеп, сынып

Жоспар

Жоспарланған

уақыт


Басы. Білу.

Түсіну

  1. «Пазл» әдісімен, яғни, кесінді қағаздарды біріктіру арқылы оқушылар топтарға бөлінеді: «Спортзал» тобы, «Кітапхана» тобы.

  2. Эстафета: Қай топ мектеп туралы көп сөз біледі.

  3. Видеоролик. Мәтінді тыңдау. Мынау – мектеп. Менің мектебім үлкен. Мектепте сыныптар, кітапхана, асхана, спортзал бар. Асхана бірінші қабатта. Кітапхана екінші қабатта.

  • Сонымен, біз не туралы өтеміз деп ойлайсыңдар? Сабағымыздың мақсаты қандай деп ойлайсыңдар?

Мақсатымыз: жаңа сөздермен танысу және оларды сөйлескенде қолдана алу.


Ресурстар

ТКО, интербелсенді тақта, АКТ, «Пазл» әдісі, саралау, физикалық әдіс, постер, слайдтар, суреттер, диалог

Ортасы.

Қолдану.



Саралау.

Суреттер беріледі: парта, үстел, орындық, асхана, спортзал, кітапхана, мектеп, сынып

Барлығы.

1) Суреттердегі сөзді атайды .

Көпшілігі. 2) Берілген суретке байланысты сөз тіркесін құрайды.

Кейбірі. 3) Осы сөзбен сөйлем құрастырады.


Формативті бағалау. Топтық бағалау:

Сөздерді қатесіз айтса – 3 шапалақ

Сөздерді қатесіз, акцентпен айту – 2 шапалақ

Сөздерді қате жіберіп, акцентпен айту – 1 шапалақ


Сөз тіркестерін дұрыс құрап айтса – 3 шапалақ

Сөз тіркестерін қате жіберіп, акцентпен айтса – 2 шапалақ

Сөз тіркестерін дұрыс құрап, акцентпен, қате жіберіп айтса – 1 шапалақ


Сөйлемдер талапқа сай құрылса - 3 шапалақ

Сөйлемдер талапқа сай құрылса, бірақ акцентпен айтылса - 2 шапалақ

Сөйлемдер талапқа сай құрылмаса - 1 шапалақ



Талдау

ДИКТАФОН. Тәуелдік жалғауын меңгертуге арналған тапсырма. Менің мектебім, сенің сыныбың, оның кітапханасы, менің қаламым, сенің дәптерің, оның сөмкесі, т.б.


ДИАЛОГ. Қос шеңбер құрады. Менің мектебім, бірінші қабат, екінші қабат, мектебім үлкен, сөздерін қолданып, сөйлеседі. Жұппен жұмыс


Қосымша: Әр топ «Менің мектебім» тақырыбы бойынша органайзер - дара диаграмма құрады: (дайын суреттер мектеп, парта, асхана, сынып, спортзал) беріледі, оларды жапсырады)


Менің мектебім








Қорғайды. Кері байланыс: «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі мұғалімнің жетекшілігімен


  • «Кім табады?» ойыны

  1. Не себепті ( мектепте) оқу керек деп ойлайсың?

  2. Мектепте не себепті ... (кітапхана,) спортзал, асхана болуы керек деп ойлайсың?


СЕРГІТУ СӘТІ.

Соңы

Жинақтау













Бағалау

  • Постер. «Менің мектебім» тақырыбы бойынша берілген суреттерді жапсыру; оны қорғайды

М: Мынау менің мектебім. Мектепте асхана, кітапхана, спортзал бар. Менің мектебім – үлкен.

Қорғау. Кері байланыс: «Жапон» әдісі (5саусақ – барлығы ұғынықты, 3 саусақ – жартылай ұғынықты, жұдырық – ұғынықсыз) мұғалімнің жетекшілігімен


Қосымша: Төртінші артықты тап.

«Спортзал» тобы: дәптер, қалам, өшіргіш, он.

«Кітапхана» тобы: үстел, бор, әже, орындық.


Әр топқа мәселе сұрақтары беріледі

  1. Сенің мектебің саған несімен ұнайды?

  2. Басқа мектепке барғың келе ме? Неліктен?

  3. Басқа мектеппен сенің мектебіңнің айырмашылығы неде деп ойлайсың?

Рефлексия














Сабақтан алған әсерім:







Көңілді Орташа Білмеймін




Рефлексия.

Жеңіл

Қиын

Топқа бөлу, эстафета, диалог

Тапсырмаларды Блум сатысына қою













оқыту

мақсаты


критерийлер


Дескрипторлар

« Менің мектебім» тақырыбы бойынша мәтінді зейін қойып тыңдау


Т1

  1. «Менің мектебім» тақырыбы бойынша таныс емес сөздерді зейін қойып тыңдап, қайталап айтады

  2. «Менің мектебім» тақырыбы бойынша таныс емес сөздерді түсінеді және сөз тіркестерін құрап айтады

  3. «Менің мектебім» тақырыбы бойынша сөздердің мағынасын дұрыс қабылдайды және сөйлеу арқылы мәселені түсінгенін білдіреді

«Менің мектебім» тақырыбы бойынша таныс емес сөздерді зейін қойып тыңдайды

А4

Сөйлеу барысында тәуелдік жалғауын үлгі бойынша қолдану


Тілді қолдану

  1. Үлгі бойынша тәуелдік жалғауда тұрған сөздерді қайталап айтады

  2. Тәуелдік жалғауда тұрған сөздерді үлгі бойынша қолдана алады

  3. Тәуелдік жалғауда тұрған сөздерді өздігінен қолдана алады




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 1 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
«Менің сыныбым »

Автор: Рахимжанова Гульнар Казезовна

Дата: 18.05.2017

Номер свидетельства: 416624
