Сабақ: 18 |
Күні: |
Сынып:1 | Қатысқандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Көңілді саяхат |
Сабақ негізделген оқу мақсаты | 1.1.1.2 Таныс дыбыстар мен музыканы тыңдау барысында анықтау және сипаттау. 1.1.2.1 Әндерді музыкалық аспаптың сүйемелденуімен орындау. |
Сабақтың мақсаттары | Барлық оқушылар істей алады: |
Саяхат туралы танымын ашады.Өз репертуарын кеңейтуді жалғастырады. |
Оқушылардың көпшілігі істей алады: Саяхаттың алуан түріне ьақылау жүргізеді,суреттеп,сипаттай алады. |
Көріністермен мен қимыл-қозғалыстарды байланыстырады. |
Кейбір оқушылар істей алады: Дыбыстар мен символдарды байланыстырады. |
Өз ойын еркін жеткізуге дағдыланады. |
Бағалау критерийлері | Таныс дыбыстар мен музыканы тыңдау барысында атайды; Таныс дыбыстар мен музыканы тыңдау барысында анықтайды; |
Пәнаралық байланыс | Ағылшын тілі,русский язык 1сынып |
Тілдік мақсат | Оқушылар: Саяхат туралы өз ойларын айта алады. |
Негізгі сөздер мен тіркестер (пәнге арналған сөздік және терминология): |
Музыкалық саяхат .Музыкальное путешествие. |
Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер |
Талқылауға арналған сұрақтар: |
-Бұл дыбыстар қалай жасалған? |
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба? |
... бөліктерін жақсырақ шықты деп есептейсің? |
-Бұл бөліктерді қалай жақсыртуға болады шықты деп ойлайсың? |
-Неліктен ...екенін айта аласың ба? |
Алдыңғы оқу | Алдыңғы бөлмелерде дыбыс шығаруды,картинаны суреттеуді,ондағы көңіл күйді дыбыс арқылы көрсетуді үйренеді. Динамикалық белгілер символдарын анықтап үйренеді. |
Сабақтың барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар |
Сабақтың басы 5 минут | «Ішкі шеңбер, сыртқы шеңбер» әдісі Оқушылармен үш тілде әуенді сәлемдесу: -Сәлеметсіздер ме,балалар!-Здравствуйте,дети!-Hello, children! «Жұлдыздарға жол»әнін үйрету.К.Қуатбеков. | |
Сабақтың ортасы 10 минут 20 минут
| (Ұ,МК) Жұмбақтарды шешу арқылы топқа бөлу. Құстан аумайды, Көкте зулайды. (Ұшақ) «Ұшақ»тобына тапсырма: Ұйқасын тауып,әуен ойластырыңдар. Қане,қанат (жазайық), Ұшақ болып (ұшайық) Ұшып-ұшып (алайық) Орнымызға (қонайық) 2.Үйрек емес,қаз емес, Балық емес судағы. Өзі жүзе біледі, Жемі көмір және май, Шешуін кім біледі? (Кеме) «Кеме»тобына тапсырма: Кеме туралы өлеңге әуен ойластырыңдар. Теңізде жүзем балықтай, Дүниені кездім жалықпай. Көліктердің бір түрі Мен боламын қайықтай. 3.Бар екен бір нақты зат түсі қара, Сүйрейді неше мың пұт іліп ала. (Паровоз) «Паровоз»тобына тапсырма: (Ұ,МК) Суретпен жұмыс –Жұлдызша досымызбен ойша көңілді саяхатқа шығайық. «Сурет галериясы» әдісі Оқулықпен жұмыс Суреттегі көлік түрлерін жүру жолымен сәйкестендіру. (Ө,Қ) Сергіту сәті Көлік түріне сәйкес қозғалып жүріп,сол көліктің дыбысын шығару. Ұйқасын тауып,жаңа фразаға әуен ойластырып,бірге орындату. Қане,қанат ... (жазайық), Ұшақ болып ... (ұшайық) Ұшып-ұшып ...(алайық) Орнымызға ...(қонайық) (МК)Үштілділік:музыкалық саяхат - Музыкалық саяхат Музыкальное путешествие. (Ұ,МК) Бейне сюжетті музыка тыңдау: «Көңілді саяхатшылар» (Веселые путешественники,М.Старокадомский) -Музыка қалай орындалады? -Саған қандай көңіл күй сыйлады? -Неліктен екенін айта аласың ба? Топпен жұмыс (Т) Суретпен жұмыс: Балалар,Жұлдызшаға көмектесіп,саусақпен жүргізе отыр киіз үйге жол табады. Сұрақ-жауап -Балалар,сендер саяхатқа шыққанда өздеріңді қалай ұстайсыңдар? Топ оқушылары сұраққа өз ойларын айтады. «Екі жұлдыз,бір ұсыныс» | Жұмбақтар жинағы Түрлі түсті суреттер
Суретпен жұмыс
Сергіту сәті
Тапсырма
|
Сабақтың соңы 10 минут | Жеке жұмыс Музыкасы А. Тани, сөзі А. Естеновтың «Көңілді отарба» әнін шулы аспаптардың сүйемелдеуімен орындаңыз. Көңілді отарба Жүрдек пойыз көңілді, Асулардан асады. Әнге бөлеп өңірді, Әуеніне басады. Дескриптор: Білім алушы - әнді шулы аспаптармен сүйемелдей отырып орындайды. (Ұ,Қ) –Балалар,қандай көлікпен саяхатқа шыққыларың келеді? -Соны түрлі-түсті бояумен бейнелеңдер. «Көңілді саяхатшылар»әні | Жеке жұмыс
«Көңілді саяхатшылар»әні |
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
1.Топтық, жұптық жұмыстар арқылы оқушыларға өзара қолдау, көмек көрсету жүзеге асырылады. 2.Барлық оқушыларға құбылыстарға мысал келтіру, оларды анықтау себептерін білу тапсырмалары беріледі. Сынып оқушыларының басым бөлігіне құбылыстарға сызба құрастыру ұсынылса, қабілеті жоғары оқушыларға қорытынды жасау, өз зерттеулері бойынша тәжірибелерін ұсыну арқылы олардың білімдерін кеңейту. | 1. Оқушылардың қажетті білімдерін білу мақсатында ашық сұрақтар беріледі. 2.Топтық жұмыс арқылы оқушылардың бірлескен әрекетін бақылау, өзара 2 жұлдыз 1ұсыныс беру бойынша жетістіктерін айқындау. 3. Кері байланыс (ауызша) 4. Дайын үлгі жауап 5. Әр оқушының ОМ жеткендігін анықтау үшін бағалау критерийлері мен дескрипторлар қолдану | Сергіту жаттығуы Көлік түріне сәйкес қозғалып жүріп,сол көліктің дыбысын шығару қимылмен көрсету: Қауіпсіздік техникасы ережелері
|