kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

. Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну

Нажмите, чтобы узнать подробности

МК)Оқушылардың сабаққа дайындығы.Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру. Сабақ мақсатымен таныстыру. Оқушылармен амандасу.Сыныпты түгендеу. Сабаққа

дайындау, оқу құралдарын алу.

Қызығушылығын ояту.

«Шеңбер» әдісі( Мен саған, сен маған )

Қазір қай сабақ?  -Қазір қазақ тілі сабағы.

-Сенің атын кім? –Менің атым -Данил.

-Сен неше жастасың?- Мен жеті жастамын.

-Сен нешінші сыныпта оқисың? - Мен бірінші сыныпта оқимын.

-Сен  қай мектепте оқисың?

-Сен қай қалада тұрасың?

-Бүгін аптаның қай күні?

Сөздік жұмысы

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«. Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну»



САБАҚ:

Мектеп: «Почемучка» дамыту мектебі

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:Мағзумова Г.А.

СЫНЫП: 1

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары


1.1.2.1. Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну

1.2.3.1.Сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну және тілдік нормаларды сақтай отырып, түрлі әдіс- тәсілдермен жауап беру

1.3.2.1.Мәтіндегі таныс сөздердің мағынасын түсіну

1.5.1.2.Мұғалімнің көмегімен көптік жалғауын ауызша тілде қолдану

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады:

Не? деген сұраққа дұрыс жауап бере алады. Сабақта үйренген оқу құралдарын атай алады.





қорларын дамытуға пайдаланады


Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Өздерінің сыныпта қандай оқу құралдарын пайдаланатынын айта алады.Оқу құралдарын өзара сөйлесу кезінде еркін қоладана алады.



аладыалады,сұрақты түсінеді,сұраққа еркін жауап бере алады.

Кейбір оқушылар орындай алады:Басқа да оқу құралдарының атауларын біледі,оларды өмірлік жағдаятта еркін қолдана алады.

Тілдікмақсат

Оқушыларорындайалады: Не? деген сұраққа дұрыс жауап бере алады.Сабақта үйренген оқу құралдарын атай алады.

Бір-бірінен өздеріне қажет оқу құралдарын сұрап ала алады.

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:қалам,қайшы,өшіргіш,сызғыш,қарындаш,күнделік


Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: көк қалам, қызыл қарындаш, жаңа өшіргіш, күнделік.



  • Discuss the chart that is created. Which is the most popular fruit choice? How do we know?

  • Has every learner’s choice been recorded? How can we check?

  • Ask learners if they can think of other questions that we might have investigated. If ideas are not forthcoming, ‘lead’ the discussion by suggesting – what else could we have put in the basket? What other things could we try, to see if people have favourites? What other questions could we have asked about our fruit basket?

  • Take ideas and ask – What do you think the result might be? What would the pictogram look like?


Талқылауға арналған сұрақтар: -Саша,саған не керек?

-Маған қызыл қарындаш керек.


Не себепті …. деп ойлайсыз?


ишара:


Алдыңғы оқу:

Алдыңғы сабақта мектеп,сынып туралы жалпы түсінік алған, бұл сабақта айтылым дағдысы арқылы білімдерін жетілдіре алады.

Өзінің атын айта алады.Танысу үшін сұрақ қоя алады.


Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Басы


(МК)Оқушылардың сабаққа дайындығы.Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру. Сабақ мақсатымен таныстыру. Оқушылармен амандасу.Сыныпты түгендеу. Сабаққа

дайындау, оқу құралдарын алу.


Қызығушылығын ояту.

«Шеңбер» әдісі( Мен саған, сен маған )

Қазір қай сабақ? -Қазір қазақ тілі сабағы.

-Сенің атын кім? –Менің атым -Данил.

-Сен неше жастасың?- Мен жеті жастамын.

-Сен нешінші сыныпта оқисың? - Мен бірінші сыныпта оқимын.

-Сен қай мектепте оқисың?

-Сен қай қалада тұрасың?

-Бүгін аптаның қай күні?

Сөздік жұмысы

Оқулық – учебник

Кітап - книга

Оқу - читать

Күнделік-дневник

Қайшы –ножницы

Оқулық

Жазу дәптері№1

Суреттер

Ортасы

Мағынаны тану

Топқа бөлу.(Оқушыларға қызыл, жасыл түсті кеспелер таратылып,түске байланысты 2 топқа бөлінеді)

Тыңдалым . Аудиоматериал екі рет тыңдатылады.

Тапсырма№1

Әр топқа 2 сөмке беріледі.(Оқу құралдары, ойыншықтар)

(МК,Ұ) Мектеп, оқушы,сөмке суреттері.

Сөмкедегі заттардың ішінен 1-минут ішінде оқу құралдарын бөліп алыңдар.

Бағалау. Тақтадағы үлгіге қарап өз жұмыстарын бағалайды.


Бағалау критерийі

Білім алушы

Оқу құралдарын ажырата алады.

Оқу құралдарын ажырата алады.

Мәтінге сәйкес оқу құралдарының атауларын біледі.

Атауларын біледі.


Мысалы:Мынау-кітап.Содан кейін оқушылар осы үлгіде (қалам ,қарындаш) сөздерін қолдануға жаттығады.

Тапсырма №2.

Оқушылар үйренген сөйлем үлгісін жұптық жұмыста бекіте түседі.


Дескриптор:

Білім алушы

- қойылған сұрақтарға жауап береді;

- сұхбаттасының ойын жалғастырып, сұхбатқа қатысады;

- тілдік нормаларды сақтайды.


-Бұл не?

-Бұл-қалам-деп жауап береді.

Оқушылар: берші/беріңізші- сөздерін қайталап еске түсіреді.

Оқушылар:Маған кітап(қалам,өшіргіш, дәптер) берші/беріңізші).

Міне,ал.-деген жауап үлгілерін қолданады.Оқушылар бір-бірлерінен оқу құралдарын сұрай алуды үйренеді.

«Дара диаграмма» арқылы оқушылар өздерін тексереді.

Орта деңгей


  1. Күнделік не үшін керек? – Күнделік үй тапсырмасын жазу үшін керек.

  2. Дәптер не үшін керек? – Дәптер жазу үшін керек.

  3. Кітап не үшін керек? – Кітап оқу үшін керек.

  4. Қалам не үшін керек? – Қалам жазу үшін керек.

  5. Сызғыш не үшін керек? – Сызғыш сызу үшін керек.

Жоғары деңгей



4-тапсырма арқылы оқушылар жаңа тақырып бойынша сөйлесу үлгісін қайталайды.

Дескриптор: Білім алушы

- мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді;

- өзіне қажетті затты сұрай алады.


Оқушылар мынадай дағдыларды игеруі тиіс.

-Сенде қарындаш бар ма?

-Сенде неше қарындаш бар?- сұрақтарына жауап бере алу,өзі сұрай алу.



Сонымен ,бұл диалог арқылы оқушылар өзіне қажетті затты сұрай алады.

-маған бір қарындаш берші.

-Рақмет- деп айта алу дағдыларын жетілдіре түседі.


Тапсырма№4


Дескриптор: Білім алушы

- Оқу құралдарының атауларын көпше түрде айта алады.

- Суреттерін немесе заттарды көрсете алады.


1-топқа тапсырма (Суреттерін немесе заттарды көрсету арқылы орындалады.)

Сұраққа жауап бер. Нелер?


Қайшы+лар Кітап+тар Өшіргіш+тер Ұштуыш - тар


Дәптер+лер Қарындаш+тар


Қалам+дар Сызғыш+тар Желім+дер Күнделік+тер


2-топқа тапсырма

Жеке жұмыс

Дәптердегі тапсырмаларды орындау арқылы оқушылар оқулықпен жұмыс барысында алған білімдерін бекіте түседі.

Өз бетінше жұмыс істеуге дағдыланады.




Тыңдалым

Аудиодиск

2.3.1













Айтылым




Жұлдызша




















Тілдесім























Бірін-бірі бағалау

Смайлик
































Жұлдызша







Бармақ әдісі

Соңы

Кері байланыс


Бағалау: сабақ соңында оқушыларға смайлик тарату арқылы жұмыстарын бағалау.

«Бағдаршам» әдісі арқылы кері байланыс жасалады.

Рефлексия. «Даналық ағашы»

Оқушылар тақтадағы ағашқа түрлі-түсті алмаларды жапсыру арқылы сабаққа қорытынды жасайды.

Жасыл– сабақ өте қызықты өтті. Маған бәрі ұнады.

Сары – маған сабақ ұнады, бірақ менің сұрақтарым бар.

Қызыл –мен ештеңе түсінбедім.



Қосымша ақпарат


Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?



Пәнаралық байланыс –Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі).

Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?

Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?

Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?)

Уақытты қалай пайдаландым?

Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?

Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.


Қорытынды бағалау


Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)

1:


2:

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:


2:




Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?

1:


2:








Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
. Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну

Автор: Мағзұмова Гүлбаршын Айтқожақызы

Дата: 02.02.2018

Номер свидетельства: 454203
