Сабақ: 3-бөлім. Менің отбасым және достарым
5-сабақ. «Менің достарым»
Мектеп: №42 орта мектеп КММ
Күні, айы:
Мұғалімі: Хамзина М.О.
Сынып: 1 «Б, В, Г»
Қатысқандар:
Қатыспағандар:
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары
1.1.2.1 Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну
1.1.5.1 Қимыл-қозғалыс, сұрақ қою, қысқа жауап арқылы тыңдаған/көрген мәтінді түсінгендерін білдіру.
1.3.2.1 Мәтіндгі таныс сөздердің мағынасын түсіну.
1.5.1.3 Сөйлесу барысында мұғалім көмегімен етістіктің шақтарын; бұйрық рай; болымсыз етістікті қолдану.
1.5.1.5. Мұғалім көмегімен сөйлемдеі сөздердің орын тәртібін сақтап құрастыру.
Сабақ мақсаттары
Барлық оқушылар орындай алады:
Достары не істейтіні/істемейтіні туралы айта алады.
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:
Өздерінің достары немен айналысатыны туралы өткен және осы сабақта үйренген материал негізінде өзара тілдесе алады. Етістіктерді болымды, болымсыз түрінде қолдана алады.
Оқушылар орындай алады:
Достары не істейтіні туралы сабақта үйренгендерінен тыс қосымша ақпарат бере алады.
Алдыңғы оқу
«Менің досым» тақырыбы бойынша сұхбатқа түсе алады. Отбасы мүшелерін атады.
Тілдік міндеттер
5.1 Грамматикалық нормаларды сақтау (термин сөздерді қолданбау)
1.5.1.2 мұғалімнің көмегімен көптік/тәуелдік/ жіктік /септік жалғауларын ауызша тілде қолдану
Жоспар
Жоспарланған уақыт
Жоспарлаған әрекеттер
Ресурс
Сабақтың басы
2мин
3 мин
- Ұйымдастыру: Оқушылармен амандасып алу, сабаққа деген көңіл- күйлерін білу.
- Өткен сабаққа шолу жасау.
1.Ауызша сөздік диктантын жүргізу.
Я рисую – мен сурет саламын
Я играю в мяч – мен доп ойнаймын
Мой друг – менің досым
Друг – дос, ағылшынша?
2.Сұхбаттасу арқылы өткен сабақты еске түсіру.
- Сәлем! Юра!
- Сәлем, Асқар!
- Халің қалай?
- Жақсы, рахмет! Сенің халің қалай?
- Жақсы! Сен не істейсің?
- Мен сурет саламын,
- Мен доп ойнаймын.
Форативті бағалау
Смайликтер
Жұлдыздар
Сабақтың ортасы
6-40 мин
(МК, Ұ) 1-тапсырмаға назар аудару. Нұрбектің достары туралы ақпарат алу. Сұхбаттасу.
- Мынау кімнің достары?
- Юра не істейді?
- Әсет не істейді?
- Арман не істейді?
Тебеді сөзінің мағынасын түсіндіру.
(МК, Ұ) 2-тапсырма бойынша жұмыс. Кесте бойынша айтып өту.
Ол сурет салады
Ол футбол ойнайды
Ол велосипед тебеді
(МК, Ұ) «Есте сақта!» айдарымен жұмыс жасау. Оқушыларды етістіктің болымсыз түрімен таныстыру.
- X
- X
- X
(Ұ) 3-тапсырма бойынша жұмыс. Оқушылар жоғарыда берілген белгі бойынша (х,v ) болымды/болымсыз түрде айтып шығады.
Сергіту сәті. (МК, Ұ). Тақтаға екі белгі ілінеді. Тақтаға 1 шығып белгілерді қойып шығуы керек. Белгілер қойылған соң сөйлемдер құрастырады.
Мыс: менің досым доп ойнайды, менің досым доп ойнамайды.
(Ұ) 4-тапсырма мәтін бойынша жұмыс. Мәтін не туралы екенін түсініп алады.
Дәптермен жұмыс. Дәптердегі тапырмаларды орындау арқылы сабақ бойы алған білімдерін бекіте түседі.
- Суретке қара, сұраққа жауап бер, белгіле.
- Тыңда, белгіле.
- Ол велосипед тебеді.
- Ол сурет салмайды.
- Ол футбол ойнайды.
- Сана. Жаз. Боя.
Оқулық.
Аудиодиск 3.5.1; 3.5.4;
Сурет
Карточка
Оқулық
Суреттер
Карточка
№ 1 ж/д
Сабақтың соңы 5 мин
3 мин
Өзіндік жұмыс. Қосымша тапсырма арқылы сабақта алған білідерін бекіте түседі.
Рефлексия.
Маған бәрі түсінікті болды
Маған кей жерлері түсініксіз
Ештеңе түсінбедім
Қосымша тапсырма: 1.3.
Парақша-лар
Қосымша ақпарат
Қорытындылау
Төмендегі бөлікті сабағыңыз жайлы өз ойыңйызды жазуға қолданыңыз. Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз.
- Сабақ барысында өзгертулер енгіздіңіз бе?
- Жүргізілетін жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды?
Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі нәрсе не?
1:
2:
1:
2:
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді?
1:
2:
1:
2:
1:
2:
Өте жақсы
Жақсы
Тілек
Тыныштал