Сабақтың тақырыбы: "Көксерек" повесінен үзінді. М. Әуезов. | Мектеп: "Мұнайлы ауданы №11жалпы білім беру" КММ | ||
Күні:16.01.2018ж. | Мұғалімнің есімі:Абаданова А | ||
СЫНЫП: 4 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |
Сабаққа негізделген оқу мақсаттары | Көксерек әңгімесін оқушылардың өз бетімен іздене отырып түсінулеріне мүмкіндік беру. - Әңгіменің мазмұны бойынша талдау жасау. Шығармаға сын тұрғысынан ойлап,талқылауға үйрету. - Оқушылардың сөйлеу мәдениеттілігін,өз бетінше ой қорытып тұжырым жасай білу белсенділігін арттыру. - Табиғатты қорғай білуге,қасқырға деген көзқарасты қайта қарау; адамгершілікке, ұжымшылдыққа тәрбиелеу; | ||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: | ||
Оқиды,түрлі тапсырмалар орындайды | |||
Оқушылардың басым бөлігі: | |||
Оқу түрлерін пайдаланып шапшаң оқиды,өз ойын еркін айта алады | |||
Кейбір оқушылар: | |||
Ізденгіштікке және зерттеу жұмыстарын жүргізуге, көшбасшылыққа үйренеді | |||
Күтілетін нәтижесі | |||
Оқушылар мәтін мазмұнын түсінеді, өз пікірлерін дәлелдей алады, шығармадағы кейіпкерлерге мінездеме бере алады, өзін-өзі бағалай алады. | |||
Дереккөздер мен жабдықтар | Интербелсенді тақта,оқулық, кубик, кемпірқосақ макеттері, бағалау парақтары, үлестірме парақтар | ||
Жоспар | |||
Жоспарланған уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті. | Оқушының іс-әрекеті. | Ресурстар |
Басталуы Білу | 1 Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа әзірлік, оқушы зейінін сабаққа аудару. Мұғалім топқа бөледі. Бағалау түрімен таныстырамын. Психологиялық дайындық «жүрекше». арқылы 1. «Ия жоқ» әдісі арқылы үй тапсырмасын пысықтаймын. | " Қыран", "Қонжық", "Қабылан", "Көжек" Әрбір жұмысқа тиісті смайликтерін алып отырады Шарты: Оқушыларға қолдарындағы жүрекшені бір - біріне бере отырып, жақсы тілектер айтады Әр топ оқушылары берілген сұрақтарға «Иә немесе жоқ» деп жауап береді | Смайлик Жүрекше Сұрақтар слайдта көрсетіледі |
Түсіну және қолдану Жинақтау |
«Ой қозғау» әдісі арқылы оқушыларға фильмнен үзінді көрсету.
Шығарма бізге повестен үзінді түрінде берілген. Қазір біз сендермен «Кемпірқосақ» әдісі арқылы мәтінді өз тобымызда оқимыз. Тобымызда талқылаймыз. Болған топтар белгі береді. Сондай-ақ, мен әр оқушының алдына түстер жабыстырып қойдым. Әркім өз түстері бойынша жаңа топтар құрады(сары, жасыл, қызыл, көк). Ондағы мақсатымыз. Мәтіннің әр бөлігін оқып келген оқушылар бір-біріне түсіндіре отырып, мәтіннің мазмұнын толық ашуға тырысады. Осы жаңа топ құрамында топ мүшелері өз пікірлерін айта отырып, әңгімемізге композициялық талдау жасап көрелік.
Топ басшысына пікірлерін айттырамын Сергіту сәті орындалады. Дәптермен жұмыс Ал, енді дәптерімізді ашып, Әңгіме кестесін құрайық. Әңгіме аты Авторы Кейіпкерлері Немен аяқталды Не үйретті Білімді бекіту кезеңі Кубизм әдісі. Мына кубикті әр топқа иіремін. Қай қырының сұрағы түссе соған жауап бересіңдер.
Қорыту кезеңі БББ кестесімен жұмыс | Мұқият қарап отырады Сұрақтарға жауап береді Тыңдайды Берілген түстер бойынша оқушылар жаңа топ құрады. осылайша балалар мәтіннің оқыған бөлігін бір -біріне айтып түсіндіреді Жауап береді Видеороликтегі іс- әрекетті қайталайды Кестедегі сұрақтарға жауап жазады Оқушылар жауап береді | Мұхтар Әуезовтың суреттері көрсетіледі Бейнетаспа Стикерлер Видеоролик Слайд арқылы кестенің үлгісі көрсетіледі кубик Слайдта БББ кестесі көрсетіледі. |
Аяқталуы | Бағалау. жинаған смайликтерін санатамын Топтық бағаланады | Санайды | смайлик |