kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"Екі таңбалы сандарды салыстыру"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақ тақырыбы:

Екі таңбалы сандарды салыстыру

Мектеп: №2 Ұзынкөл орта мектебі

Күні :24.11.17

Мұғалімнің есімі: Какимбекова А.Б.

СЫНЫП: 1-сынып

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Оқу мақсаты:

11-ден 20-ға дейінгі сандарды оқиды, жазады және салыстырады;

20 көлеміндегі сандарды разрядтық құрамға талдайды.

Күнделікті өмірде қолдана алады.

Барлық оқушылар:

Оқушылардың басым бөлігі:

Кейбір оқушылар:

Ресурстар:

0-ден 20-ға дейінгі сан кестесі;

0-ден 20-ға дейінгі сандық сәуле;

Жемістер суреті;флипчарт  қағаздар;маркерлер;

1-ден 12-ге дейінгі сандар жазылған парақшалар.

Тірек сөздер

Екі таңбалы сандарды салыстыру,

Сабақтың мақсаты:

Сабақ екі таңбалы сандарды салыстыру дағдысын қалыптастыруға бағытталған. Оқушылар бір таңбалы сандарды сандық сәуле бойынша салыстыра біледі. Бұл сабақта оқушылар мысалдар арқылы 20 көлеміндегі бір таңбалы сандарды екі таңбалы сандармен, екі таңбалы сандарды екі таңбалы сандармен салыстыру дағдысын дамытуға мүмкіндік алады.

Ұйымдастыру кезеңі

Математика қызық пән,

Бәріміз оны білеміз.

Қызықты есеп шығарып,

Тез жауабын береміз.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"Екі таңбалы сандарды салыстыру"»

Оқу ісінің меңгерушісі: ___________


Сабақ тақырыбы:

Екі таңбалы сандарды салыстыру

Мектеп: №2 Ұзынкөл орта мектебі

Күні :24.11.17


Мұғалімнің есімі: Какимбекова А.Б.

СЫНЫП: 1-сынып

Қатысқандар саны:


Қатыспағандар саны:

Оқу мақсаты:


11-ден 20-ға дейінгі сандарды оқиды, жазады және салыстырады;

20 көлеміндегі сандарды разрядтық құрамға талдайды.

Күнделікті өмірде қолдана алады.

Барлық оқушылар:

Оқушылардың басым бөлігі:

Кейбір оқушылар:

Ресурстар:

0-ден 20-ға дейінгі сан кестесі;

0-ден 20-ға дейінгі сандық сәуле;

Жемістер суреті;флипчарт қағаздар;маркерлер;

1-ден 12-ге дейінгі сандар жазылған парақшалар.

Тірек сөздер

Екі таңбалы сандарды салыстыру,

Сабақтың мақсаты:

Сабақ екі таңбалы сандарды салыстыру дағдысын қалыптастыруға бағытталған. Оқушылар бір таңбалы сандарды сандық сәуле бойынша салыстыра біледі. Бұл сабақта оқушылар мысалдар арқылы 20 көлеміндегі бір таңбалы сандарды екі таңбалы сандармен, екі таңбалы сандарды екі таңбалы сандармен салыстыру дағдысын дамытуға мүмкіндік алады.

Ұйымдастыру кезеңі

Математика қызық пән,

Бәріміз оны білеміз.

Қызықты есеп шығарып,

Тез жауабын береміз.

Топқа бөлу



Білу

Өткен тақырыпты қайталау

«Атқосшы мен арба» әдісі






Түсіну

Ұжымдық тапсырма










Қолдану

Оқулықпен жұмыс

Постер құрау




Талдау

(жемістер суреті)

Жеке жұмыс












Сергіту сәті



Жұптық жұмыс








Дәптермен жұмыс



Жинақтау

Топтық жұмыс

(Жұмыстарымен алмасу)







Рефлексия

бір таңбалы,екі таңбалы сандары арқылы топқа бөлу

(4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14)

І топ, ІІ топ болып екіге бөлінеді.


-Заттарды несімен салыстырады?

-Геометриялық фигуралар ?

-Қосу, азайтудың компоненттері?

-Қосудың ауыстырымдылық қасиеті?

-Шамалар?

-Кеңістік фигураларға не жатады?

«Шапалақ» арқылы бағалау


І топқа : 8,6.

ІІ топқа : 4,9. (Қосудың ауыстырымдылық қасиетін пайдаланып, есеп құрастыру және салыстыру)

Мысалы: 8 + 6 =14 › 4 + 9 = 13 (1 – ге артық)

6 + 8 = 14 9 + 4 = 13

Екі топ болып біз қандай сандарды салыстырдық?

  • Дұрыс екі таңбалы сандарды.

Біздің бүгін өтетін тақырыбымыз екі таңбалы сандарды салыстыру.

«Бас бармақ» арқылы бағалау


90 беттегі қарындаштар тапсырмасын мұқият оқып,сұрақтарға дұрыс, дәлелді жауап беру.

Жауабы:

Қарлығашта 14, ал Асхатта 17 қарындаш. Асхаттың қарындашы артық. 3-ке артық.


Тақтамен жұмыс: жемістер санын анықтап, ( =

а)15 11; ә) 12 11 (4 оқушы шығады)


«Смайлик» арқылы бағалау

(Қорытынды жасап,ережені түсіндіріп кетемін)

Сонымен балалар екі таңбалы сандарды салыстырғанда ондықтар разрядынан бастайды.Егер ондықтар разрядындағы сандар бірдей болса, онда бірліктер разрядын салыстырады.



  1. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Екі таңбалы сандар бір таңбалы сандардан көп. Олар сандық сәуленің бойында бір таңбалы сандарға қарағанда оң жаққа қарай орналасады.




Мәшинелер жарысы. Оқушыларға тапсырманы өз бетіңше орындап, нәтижесін А4 қағаз бетіне жазуды ұсынамын, ал содан кейін жұппен өзара тексеруді қадағалаймын.

Жауабы:

а) 15 12; ә) 13 10.


«Смайликті» дәптеріне жабыстырып бағалайды.


1)90 беттегі текшелердің санын берілген санмен салыстыру:

2)бос орынға тиісті белгілерді жазу.


а)Шығарып көр.

І топ. Оқушыларға әр жолдан ең үлкен немесе ең кіші санды тапсырмаға сәйкес таңдап алады. Өзара салыстырады.

ІІ топ.1 ондық және 7 бірліктен тұратын саннан 1-ге артық санды ата. 1 ондық және 6 бірліктен тұратын саннан 1-ге кем санды ата.Салыстырады.


«Бағдаршам» арқылы бағалау


Оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерін әңгімелеп, тақтада ілініп тұрған жетістік баспалдағына түсінген, түсінбегенін стикер жабыстыру арқылы көрсетеді.

Бағалау


Смайликтер арқылы өздерін бағалап отырады.


Сөйлеу кезінде “артық”, “кем”, “тең” сөздерін қолдану дағдысын бекітуге арналған ойын ұйым-дастырыңыз. Тірек сөздермен әмір беретініңізді айтыңыз.

“Артық!” деп әмір бергенде — оқушылар аяқта-рының ұшына тұрып, қолын жоғары көтеруі тиіс.

“Кем!” деп әмір бергенде — оқушылар жүрелеп отырады да, тізесін қолымен құшақтайды.

“Тең!” дегенде — оқушылар қолдарын жанына қойып түзу тұрады.


Қар қиыршықтарын боя. Оқушылар бір қа-тардағы сандарды салыстырып, олардың қайсысы артық немесе кем екенін анықтайды. Оқушылар ең үлкен саны бар қар қиыршықтарын көк түспен, ал ең кішісін сарымен бояйды.

Жауабы:

а) ең үлкен — 20, ең кіші — 3; ә) ең үлкен — 16, ең кіші — 9; б) ең үлкен — 19, ең кіші — 8.

Бағалау

Оқушылар сабақтың соңында:

екі таңбалы сандарды салыстыруды;

бір таңбалы сандарды салыстыруды;

екі таңбалы сандарды 11-ден 20-ға дейін тура және кері санауды;

сандық сәуледегі санның орнын анықтауды;

оның реттік нөмірін атауды, оқуды, жазуды;

11-ден 20-ға дейінгі сандардың құрастырылуын меңгереді.

Оқушылардың бұл дағдыны қандай деңгейде

меңгергенін білу үшін, мына сұрақтарды қойыңыз:

— Екі таңбалы сандарды қалай салыстырады?

— Данада — 15, ал Динарада — 14 стикер бар. Қайсысында стикер кем? Неліктен?

— 1 ондық және 1 бірлігі бар саннан 1-ге артық санды ата.

— 2 ондық және 0 бірлігі бар санан 1-ге кем сан-ды ата.

Оқушылармен жұмыс дәптеріндегі “Жетістік баспалдағымен” өзін-өзі бағалауға байланысты жұмыс өткізіңіз.







Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
"Екі таңбалы сандарды салыстыру"

Автор: Карамысова Динара Бекеновна

Дата: 30.01.2018

Номер свидетельства: 453673
