kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Атқа міну өнері

Нажмите, чтобы узнать подробности

ҚМЖ да әдебиеттік оқу пәнінен Атқа міну өнері туралы айтылады.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Атқа міну өнері»

Күні:

Пән: Әдебиеттік оқу

Бөлім: Өнер

Сынып: 3 Б

Мектеп: « 1 Май орта мектебі» КММ

Мұғалімнің аты-жөні: Умбетова М.А.

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Атқа міну-өнер

«Мен де атқа міне аламын» Алан Маршал

Осы сабақта жүзеге асатын оқу мақсаттары:

3.2.1.2 – шығарманы іштей саналы түрде түсініп, көз жүгіртіп, шолып, түртіп алып, қажетті ақпаратты тауып, белгі қойып, сын тұрғысынан бағалап оқу;

3.2.8.1 – эпизодтарды салыстыру, сюжеттің дамуындағы өзгерістерді анықтау.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: Шығарманың мазмұнын жоспар бойынша әңгімелейді;

Көпшілік оқушылар: Оқиғаның дамуындағы өзгерістерді анықтайды

Кейбір оқушылар: Шығарманы сын тұрғысынан талдай отырып эпизодтарды салыстырады;

Бағалау критерийлері

  • Мәтіннің мазмұнын өз сөзімен әңгімелейді;

  • Мәтіннің құрылымдық бөліктерін ажыратады;

  • Оқиға барысында болған өзгерістерді анықтайды;

  • Шығарманы сын тұрғысынан талдайды;

  • Эпизодтарды салыстырады;

Тілдік мақсат

Пәнге тән лексика мен терминология:

Шабандоз,атәбзелдері

Талқыланатын сұрақтар:

1. Әңгіме қалай аталады? Ол кімге қатысты айтылған? Әңгімені жазған кім?

2. Аланның өмірінде қандай қиындық болды?

3. Аланды сипатта. Ол алдына қандай мақсат қойды? Нені армандаған?

4. Аланның әкесінің соңғы сөзінде қандай мән бар?

5. Аланның әкесінің ақылы туралы сен не ойлайсың?

Құндылықтарды дарыту

«Азаматтық жауапкершілік»,«құрмет», «еңбек пен шығармашылық» сияқты құндылықтарын бойына сіңіруіне ықпал ету

Пәнаралық байланыстар

Өз ойын, пікірін білдіруде сөйлемдегі сөздердің байланысы, жалғау мен жұрнақты дұрыс қолдау арқылы қаза тілі пәнімен байланыс жасалады. Әлеуметтік ортада жол қауіпсіздік ережесін сақтау арқылы дүниетану пәнімен байланыс жасалады.

АКТ қолдану дағдылары

Интербелсенді тақта, аудиожазба, видеожазба

Бастапқы білім

Атқа міну туралы жалпы түсінігі бар

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы (10 мин )

І.Ұйымдастыру кезеңі

«Қамшы түрлері » арқылы 4 топқа бөліну

«Сәлемдесу» ойыны

Оқушыларға белгі берілгенде бір –бірімен амандасады. Қолмен, иықпен, тіземен, арқамен амандасады. Қимылды тез жасаулары керек

Сонымен, қолмен… иықпен… тіземен… арқамен

Үй тапсырмасын тексеру

І- топ: Автор туралы әңгімелеу.

ІІ – топ: Өлеңді қара сөзбен мазмұндау.

ІІІ – топ: Ер қанаты - ат мақалын өз ойымен түсіндіру.

ІV- топ: Алғаш атқа мінгендегі әсерді сипаттау .

Сурет арқылы топқа бөлу










Сабақтың ортасы(22 мин)





































Жаңа сабақ

« Ой қозғау» әдісі

Атқа міну мәдениеті атты видеожазбаны тыңдата отырып тақырыпты ашу, сабақтың мақсатымен таныстыра отырып, күтілетін нәтижені оқушылармен бірге анықтау

Автор Алан Маршалл туралы үнтаспадан тыңдау

1-тапсырма Ұжымдық жұмыс

«Мәтінмен жұмыс» әдісі тізбектеп оқу

- Бірнеше бөліктерге бөлінген мәтінді оқып әр бөлікке тақырып беру;

-Әр бөліктің негізгі ойын білдіретін сөйлемдерді анықтау;

- Оқиғада болған өзгерістерді атау.

Дескриптор:

- Бірнеше бөліктерге бөлінген мәтінді оқиды және әр бөлікке тақырып беріп,жоспар құрады;

-Әр бөліктің негізгі ойын білдіретін сөйлемдерді анықтайды;

- Оқиғада болған өзгерістерді атайды.

ҚБ: От шашу

2- тапсырма (Т.ж.) «Ақылдың алты ойлау қалпағы» әдісі

  • Ақ қалпақ.

Әңгіме қалай аталады? Ол кімге қатысты айтылған? Әңгімені жазған кім?

  • Қара қалпақ

Аланның өмірінде қандай қиындық болды?

  • Сары қалпақ

Аланды сипатта. Ол алдына қандай мақсат қойды? Нені армандаған?

  • Қызыл қалпақ

Аланның әкесінің соңғы сөзінде қандай мән бар?

  • Жасыл қалпақ

Аланның әкесінің ақылы туралы сен не ойлайсың?

  • Көк қалпақ

Аланның іс-әрекетінен не үйрендің?

Дескриптор:

-мәтіннің негізгі ойын анықтайды;

- қойылған сұрақтарды топта бірлесе ақылдасып, талдайды;

- өз ойларын шығармашылық тұрғысынан еркін жеткізеді.

ҚБ: Бас бармақ

3-тапсырма Жұптық жұмыс

«Венн диаграмма» әдісі

Сурет бойынша жұптық жұмыс жүргізіледі

Кері байланыс

  • Қай шығармадан алынған?

  • Ұқсастығы бар ма?

  • Айырмашылығы неде?

  • Өзің қандай сурет салар едің?

Дескриптор:

-Шығарма түрін анықтайды;

- Шығармалардың ұқсастығы мен айырмашылығн табады.

ҚБ: Мадақтау

Сергіту сәті «Қара жорға» биі





видеожазба

аудиожазба



Оқулықпен жұмыс



















А 3 ламинат

Венн диаграмма









видеожазба

Сабақтың соңы (8 мин)


4-тапсырма Жеке жұмыс

«БББ» әдісі арқылы ат әбзелдерін талдау

Ат әбзелдері туралы бейнежазба көрсетеді

Білемін

Білдім

Білгім келеді




Дәптермен жұмыс: Ат әбзелдерін жазу

Бағалау:Дескриптор арқылы бағалау

Кері байланыс «Қамшы»

Жасыл-Бәрі түсінікті

Сары-Түсінікті

Қызыл-Түсінбегендерім бар

БББ кестесі


видеожазба

Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?

Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы















Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсатына жеттім бе?

Оқушылар не үйренді?

Ынтымақтастық атмосферасы орнады ма?

Оқушылар арасындағы дифференциациялау бойынша іс-әрекеттер ұтымды болды ма?

Жоспарланған уақытты ұстандым ба?

Жоспардан қандай шегіністер жасадым және неліктен?


Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, к\

елесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?









Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 3 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Атқа міну өнері

Автор: Умбетова Мейрамкуль Алимбаевна

Дата: 02.03.2020

Номер свидетельства: 541776
