Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 8-бөлім. | Мектеп: Мектеп: №17 мектеп-гимназиясы Мұғалімнің аты-жөні: Бердіғали М.С. |
Күні: Сынып: 1 | Қатысқандар саны: 17 Қатыспағандар саны: - |
Сабақтың тақырыбы | Сен таңертең не істейсің? |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.1.3.1. Хабарламаны тыңдау және мұғалімнің көмегімен мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру, сәйкес иллюстрация (заттық сурет) сызба таңдау. |
Сабақтың мақсаттары | Барлығы: Мұғалімнің көмегімен берілген мәтінді түсінеді. Көбі: Тақырыпқа қатысты сұрақтар қойып, жауап бере алады. Кейбірі: Мұғалімнің көмегімен сызба бойынша сипаттай алады. |
Бағалау критерийлері | 1. Мұғалімнің көмегімен берілген мәтінді түсінеді. 2. Мұғалімнің көмегімен мәтін бойынша сұрақ қояды және жауап бере алады. 3. Мұғалімнің көмегімен сызба бойынша сипаттай алады. |
Тілдік мақсаттар | Пәнге тән лексика мен терминология: Сен таңертең не істейсің? Мен жуынамын. Мен тамақ ішемін. Мен мектепке барамын. Мен жаттығу жасаймын. |
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды салауатты өмір салтын ұстануға тәрбиелеу. |
Пәнаралық байланыс | Орыс тілі, ағылшын тілі |
АКТ қолдану дағдылары | Интербелсенді тақта, үлестірмелі материалдар. |
Бастапқы білім | Оң қолымда бес саусақ |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы 7 минут | Сыныпқа кіргеннен соң оқушылармен амандасып, сабаққа қатысымын және дайындығын тексеремін. Содан кейін барлығын көңілді әуен ырғағымен таңғы жаттығу жасауға шақырамын. Балалар, біздер жаттығуды қашан жасаймыз? Таңертең жасаймыз. Дұрыс-ақ, жарайсың! Олай болса біздің бүгінгі тақырыбымыз «Сен таңертең не істейсің?» Тақтаға сабақтың тақырыбын жазылады. Сабақ мақсаттарымен оқушыларды таныстырып өтемін. | Слайд, бейнематериал |
Сабақтың ортасы
10 минут 5 минут 10 минут | Оқушыларға суреттер таратып беремін. Олар суретте қандай қимыл-әрекет бейнеленгенін айтады. Сол бойынша 4 топқа бөлінеді. 1-топ Мен жаттығу жасаймын. 2-топ Мен жуынамын. 3-топ Мен тамақ ішемін. 4-топ Мен мектепке барамын. 1-тапсырма. Сұраққа ым-ишара арқылы жауап бер. «Сен таңертең не істейсің?» (Пантомима әдісі) 2-тапсырма. Жеке жұмыс. Сұраққа дұрыс әрі жылдам жауап бер. (Ыстық орындық) әдісі СЕРГІТУ СӘТІ. «Иілеміз оңға бір» әні 3-тапсырма. Жылдам бұйрық бер. (ТКО әдісі) Бәріміз жаттығу жасаймыз. Бәріміз жуынамыз. Бәріміз тамақ ішеміз. Бәріміз мектепке барамыз. 4-тапсырма. Толтырып жаз | Суреттер бейнематериал |
Сабақтың соңы 3 минут | Рефлексия Оқушылар диалог арқылы тілдеседі. | |
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? Әр жауап үшін бір оқу құралының суретін беріп отырамын. | Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
АКТ Құндылықтармен байланыс (тәрбие) |
Оқушыларды әр тапсырманы орындағаны үшін мадақ сөздер айтамын. Қабілеті жоғары оқушылардың білімін пайдалана отырып, үлгерімі орташа оқушылардың сабаққа қызығушылығын арттыруға тырысамын. | Оқушылар бір-бірімен сұрақ жауап, ым-ишара арқылы сөйлеседі. | Орыс тілі, ағылшын тілі Оқушыларды салауатты өмір салтын ұстануға тәрбиелеу. |